Нові зарплати, податки та правила, що почнуть діяти з 2018 року
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Зці­ли­лась і ощас­ли­ви­лась
  Че­рез хво­ро­бу не скла­ло­ся у ме­не сі­мей­не жи­ття, щас­тя. Моє одру­жен­ня — всь­о­го на пі­вро­ку. Не ві­ри­ли ба­ть­ки, що я ко­лись ви­ду­жаю, тож не по­ві­ри­ли і чу­жі лю­ди.
 • Приведи нас, Маріе, до Сина!…
  Од­не з най­ве­лич­ні­ших в іс­то­рії люд­с­т­ва свят — Різ­д­во Гос­по­да Бо­га і Спа­са  на­шо­го Ісу­са Хрис­та. Ду­ша зав­ми­рає, ко­ли по­ду­ма­єш: це ж са­ма Лю­бов, са­ма  Бла­го­дать опус­ка­є­ть­ся до нас із своїх Не­бес­них ви­сот... Яко­го ще да­рун­ку тре­ба?
 • Пройшов Спас - пішло літо від нас...
  До найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня. Він вважається третім святом після Різдва та Великодня. Перший Спас збігається з Маковеєм, тобто 14 серпня, а третій збігається з післясвятом Успіння (29 серпня). Згідно з переказами, одного разу Ісус Христос з трьома своїми учнями піднявся на гору під назвою – Фавор. Як тільки добрався він до самої вершини і безпосередньо зійшов на неї, він змінився на краще. Неймовірною білизною засяяло його вбрання, і обличчя його також засяяло. Преображення — явлення Сина, під час якого Отець свідчить голосом зі світлої хмари Святого Духа: «Цей є...

Нові зарплати, податки та правила, що почнуть діяти з 2018 року

що змінитьсяЗ нового року в Україні запрацюють нові закони, що ухвалили депутати ще в 2017 році. Деяким новаціям українці порадіють, а інші — змусять людей розщедритися. Зокрема, збільшиться зарплата у вчителів, страховий стаж для виходу на пенсію та ціни на цигарки.
Деякі нововведення відстрочили: зокрема, ввезення в Україну авто Євро-6 та пеню на борги за комуналку. А окремі проекти досі чекають свого часу.
А що вже точно зміниться у 2018 році?

ЗБІЛЬШЕННЯ МІНІМАЛКИ ТА ЗАРПЛАТ

З нового року збільшується мінімальна зарплата. Згідно з ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у 2018 році становитиме з 01.01.2018: у місячному розмірі — 3723 гривні; у погодинному — 22,41 гривні.
У держбюджеті на 2018 рік закладено підвищення зарплат учителям. Вони отримуватимуть у середньому більше на чверть. Зарплати перерахують через підвищення на один розряд у тарифній сітці зі введенням обов’язкової надбавки: на 20% для всіх та на 30% для найкращих викладачів.
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розказала, що гроші на це є: надбавку передбачили у рамках освітньої субвенції з державної казни.
Зарплати збільшаться і у військових. З нинішнього року посадовий оклад військових залежатиме від прожиткового мінімуму. І як зазначають у Кабміні, посадові оклади зростуть у середньому в 4,5 разу. «Наприклад, посадовий оклад водія збільшиться з 530 до 2700 гривень. Оклад інспектора прикордонної служби І категорії становив 760, а планується 3350 гривень, а начальника відділення прикордонного загону підніметься з 1135 до 5810 гривень.
Зростуть оклади за військові звання. Зокрема, за звання «солдат» платитимуть не 30, а 560 гривень, а за «майора» — не 125, а 1420 гривень», — зазначають у прес-службі Кабміну.

ВИХІД НА ПЕНСІЮ ВІДКЛАДАЄТЬСЯ

Головні засади пенсійної реформи набули чинності ще 1 жовтня 2017 року. Завдяки їм деяким пенсіонерам підвищили пенсію.
А от непопулярна норма закону щодо пенсійного віку вступає в силу з 1 січня 2018 року. З цього дня вийти на пенсію зможуть 60-річні люди, які мають не менше 25 років страхового стажу.
Якщо стаж налічує від 15 до 25 років, тоді на пенсію зможуть виходити 63-річні українці. Тобто таким чином підвищується вік виходу на пенсію.
Хоча де-юре віковий поріг залишили колишнім — 60 років.
Відтепер страховий стаж будуть підвищувати щорічно на 1 рік, поки він не досягне 35 років, що має статися у 2028 році.

З ОСЕНІ 2018 РОКУ ПОЧНЕ ДІЯТИ ОСВІТНЯ РЕФОРМА

Міністр освіти Лілія Гриневич назвала її «Новою українською школою», що має змінити докорінно викладання у закладах. Дітей навчатимуть 12 років у школах. Предмети будуть інтегровані, де учні отримуватимуть знання з кількох дисциплін. Такі школярі зможуть критично мислити, будуть емоційно і творчо розвинутими.

СОРТУВАННЯ СМІТТЯ ТА РЕФОРМА ЖКГ

Починаючи з 2018 року, сортувати сміття потрібно буде за видами матеріалів: органіка, метал, скло, пластик та папір. Це передбачають поправки до закону «Про відходи», що прийняли нардепи. За задумом, у дворах повинні стояти окремі контейнери для кожного виду сміття, сортувати його повинні самі українці.
Після того, як відходи потрапляють у баки, їх або утилізують, або відправлять на переробку. Ці зміни були зобов’язанням України, передбаченим Угодою про асоціацію з ЄС
Віднині починає діяти реформа ЖКГ. Деякі новації почнуть діяти з 10 червня 2018 року. Тобто через півроку після набрання документом чинності. А саме — облік тепла, гарячої та холодної води будуть рахувати за загальнобудинковим лічильником. А облік електроенергії та газу — за індивідуальними.
До того часу слід укласти договір про надання виконавцями ЖКП за кожним видом. Вводиться поняття абонплати за опалення, воду, утримання та ремонт будинків. Іншу частину реформи відстрочили до 1 січня 2019 року. Зокрема, це стосується пені за комунальні борги, монетизації субсидій та атестації управителів багатоповерхових будинків.

РОЗМИТНЕННЯ АВТО Й ОБМЕЖЕННЯ ШВИДКОСТІ

Із 1 січня до 31 грудня 2018 року на нові та вживані електрокари не будуть вимагати сплати акцизу й податку на додану вартість. Це дозволить знизити ціни в іноземній валюті на 20%. Крім того, служби таксі, що використовують електромобілі та компанії, які здають такі машини в оренду — теж звільнили від сплати цього податку.
До того ж, з січня знижено ставки ввізного мита на «євробляхи». Протягом 7-10 років, за умовами Угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною, їх опустять до нуля. Але рухатися у населених пунктах з 2018 року потрібно буде повільніше.
З 1 січня дозволений швидкісний режим зменшиться з 60 до 50 кілометрів на годину. А за перевищення швидкості на 10 км/г будуть штрафувати на 340 гривень. Якщо перевищення швидкості було більшим, ніж 50 кілометрів на годину, штраф становитиме 3400 гривень (раніше він складав 510 грн.). За залишення місця ДТП встановлено штраф також у 3400 грн. і передбачено можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.
У 20 разів збільшено розмір штрафу за управління транспортом без права керування — він становить 10 200 грн., а за повторне порушення — 40 800 грн. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 грн., а за повторне вчинення цього порушення протягом року — 40 800 грн.

ПОДОРОЖЧАННЯ ЦИГАРОК ТА ЗВ'ЯЗКУ

Суттєво збільшиться ціна на сигарети. Нардепи ухвалили зміни до Податкового кодексу, за якими акциз на тютюн зросте з 445 до 577,98 гривні за тисячу штук.
Підвищення ставки позначиться і на роздрібній ціні сигарет: вони подорожчають на 2-7 гривень, залежно від марки та виробника. Ціна на сигарети буде зростати поступово, аж до 2025 року. Фахівці прогнозують, що середня вартість пачки цигарок при стабільному курсі євро буде не менше 90 гривень.

ДОРОЖЧАЮТЬ ПОСЛУГИ УКРТЕЛЕКОМУ

З 1 січня для жителів міст вони зростуть на 7,1%, для жителів сіл — на 16%. Міські бюджетні організації будуть платить на 9% більше, ніж зараз, а сільські — на 27%.
Також з’явилися нові тарифи і в Укрпошти. Так, тариф для відправлення посилки вагою до 1 кг зросте до 12 гривень, а для посилок вагою до 2 кг — на 8%, до 14 гривень.
«Злетить» і вартість міжнародних відправлень. Так, тариф для комбінованого пересилання посилки до 5 кг у США зросте на 32%, а тариф для авіадоставки у цьому напрямку — на 1%.

За матеріалами
Інтернет-джерел

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1595
2041
4130
13457
39108
66381
1666427

Прогноз
3144

11.70%
6.20%
14.17%
0.58%
0.35%
67.00%
Online (15 minutes ago):17
17 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.254