НІЯКОГО ПРОДАЖУ ЧИ ДАРУВАННЯ — ТІЛЬКИ СПАДЩИНА!
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • ДЛЯ НЕЇ ХОРІШКІВСЬКА ЗЕМЛЯ СТАЛА РІДНОЮ
  Із Сибіру — до ХорішокКоли онуки були малими (а їх у Раїси Єгорівни четверо: три хлопці й одна дівчина), вони сідали гуртом, брали географічний атлас, і бабуся Рая починала «урок географії»:— Дивіться, діти, де ваша бабуся навчалася, де жила і звідки сюди приїхала. А показувати було що… Ось тут, у Забайкаллі (Читинська область), народилася... Ось сюди, на Алтай, маленькою — у дитинстві боліли суглоби — медсестра возила дівчинку лікуватися. Середню й вищу освіту здобула у Тюменській області, вивчившись на вчителя російської мови та літератури. На четвертому курсі вийшла заміж, народила доньку; працювала у Бєлгородській області…
 • ВІДГУКНІТЬСЯ, РОДИЧІ!
  Я сама харків’янка, але родина моя уся, із першого коліна, з Козельщини, а точніше — з хутору Омельничого. Я хочу знайти нащадків своїх родичів. У мене є лише деякі відомості про них та одна фотокартка. На цій світлині зображені моя прабабця та її сестра. Прабабусю звали Тетяна Соха, а її сестру — Анастасія (баба Настя, як звали її родичі). Прадідуся звали Федір Прус. 
 • ЖИТТЯ БУЛО Б НУДНИМ БЕЗ ДИВАКІВ
  У світі, де панує відчайдушна боротьба за економічне виживання, будь-яка оригінальність видається дивацтвом — зумисним, нарочитим. Але коли заходиш до цієї садиби, розумієш: усе, що потрапляє тобі на очі, навіть ненароком, — невигадливе, простеньке — вписується в інтер’єр і екстер’єр природно й невимушено, прикрашаючи двір і хату і водночас характеризуючи їхнього господаря.

НІЯКОГО ПРОДАЖУ ЧИ ДАРУВАННЯ — ТІЛЬКИ СПАДЩИНА!

пай— Я маю у власності 2 земельних паї — свій і успадкований від покійної дружини, які в даний час перебувають в оренді ТОВ «Агрофірма «Добробут». Орендну плату за один із цих паїв я віддаю своєму племінникові (за усною домовленістю), оскільки рідних дітей не маю. У той же час доходи від здачі в оренду обох паїв рахуються за мною, і це негативно відбилося на призначенні мені субсидії. То чи можу я переоформити один із паїв на свого племінника, щоб за мною обліковувався лише один земельний пай і, таким чином, — дохід від нього?
Василь МИРОНЕНКО, с. Мар’янівка

Консультує завідувач Козельщинською державною нотаріальною конторою Олександр КУРОЧКІН:

— Зараз діє мораторій на відчуження земельних ділянок, наданих для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (земельних паїв), у зв’язку з чим громадяни не мають права дарувати, продавати або іншим способом відчужувати такі земельні ділянки, за винятком передачі їх у спадщину.
Щоб було зрозуміло, поясню суть даного поняття. Мораторій (від латинського moratorius — що уповільнює, відстрочує) — відстрочення виконання зобов'язань, що встановлюються урядом на певний термін або до закінчення яких-небудь подій.
Історія мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення в Україні розпочалася одночасно із запровадженням права приватної власності на землю. Земельний кодекс України в редакції 1992 року передбачав шестирічну заборону на відчуження приватизованих земельних ділянок, яку згодом було частково знято Декретом Кабінету Міністрів України «Про приватизацію земельних ділянок».
Так, громадянам України було надано право продавати або іншими способами відчужувати земельні ділянки, передані їм для ведення особистого підсобного господарства, будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель (присадибна ділянка), садівництва, дачного і гаражного будівництва.
У вигляді, наближеному до сучасного, мораторій був запроваджений із прийняттям у 2001 році Закону України «Про угоди щодо відчуження земельної частки (паю)». Закон забороняв відчужувати земельні частки (паї), крім передачі їх у спадщину та при викупі земельних ділянок для державних і громадських потреб.
Згодом із прийняттям нового Земельного кодексу України від 25.10.2001 мораторій не лише не було скасовано, навпаки, його сферу було розширено. З 1 січня 2002 року Земельний кодекс України заборонив відчуження не тільки земельних часток (паїв), а й земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства та іншого товарного сільськогосподарського виробництва.
Введений як тимчасовий захід у 2001 році, мораторій продовжувався вже декілька разів. Законодавство передбачає не скасування мораторію, як зазвичай кажуть, а прийняття рішення про його продовження чи не продовження.
Наприкінці 2017 року питання продовження мораторію на відчуження земельних ділянок знову стало досить актуальним, але 07 грудня 2017 року Президент України підписав закон № 2236-VІІІ «Про внесення зміни до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, яким продовжив дію мораторію до 01 січня 2019 року.
На даний час положення про мораторій сформульовані таким чином (п.п.14, 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України:
«14. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.
15. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, не допускається:
а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам — учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.
Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, в порядку, визначеному цим Законом.
Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення)».
Таким чином, власникам земельних часток (паїв), у тому числі й В.Г.Мироненкові, який звернувся до редакції, закон поки що не дозволяє ніяким чином відчужувати (тобто передавати) свої ділянки іншим особам, окрім випадків передачі землі у спадщину.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
106
1860
1923
10947
30616
70044
1100942

Прогноз
1224

10.95%
6.42%
16.47%
0.62%
0.49%
65.04%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.227.104.53