НІЯКОГО ПРОДАЖУ ЧИ ДАРУВАННЯ — ТІЛЬКИ СПАДЩИНА!
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • ШАНОВНІ НАШІ ЧИТАЧІ, ДРУЗІ, ПРИХИЛЬНИКИ!
  Для вас — чудова новина: «Козельщинські вісті» уперше за свою історію паралельно з поштовою передплатою на наше друковане видання оголошують про нову послугу:РОЗСИЛКУ ЕЛЕКТРОННОЇ ВЕРСІЇ ГАЗЕТИз ІІ півріччя 2017 року!
 • ХОЧ І ДЕШЕВО, ТА ВСЕ ОДНО — СЕРДИТО
  Чорногорія офіційно стала 29-ю державою — членом НАТО. Китайський вірус заразив більше 250 млн. комп’ютерів по усьому світу. Facebook планує запустити спеціальний месенджер для підлітків, який дозволить батькам контролювати своїх дітей, не вимагаючи аккаунта. У Туреччині знайшли стародавнє підземне місто з 52 печерами. Помер голова Української греко-католицької церкви 2005-2011 рр. Блаженніший Любомир Гузар.  Україна зайняла 60 місце в рейтингу найбільш конкурентоспроможних економік світу. Харків — єдине місто в Україні, де незабаром буде побудовано потужний сміттєпереробний завод.
 • «КОЗЕЛЬЩИНСЬКІ ВІСТІ» — ЗНОВУ СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ «ЖУРНАЛІСТ РОКУ-2017»
  Ось уже другий рік поспіль на Полтавщині проводять обласний творчий конкурс «Журналіст року». Цьогоріч участь у ньому взяло 44 журналісти, кореспонденти, блогери. Спільно вони подали 224 матеріали.Для порівняння: минулого року було 25 учасників, які подали на конкурс 190 матеріалів.

НІЯКОГО ПРОДАЖУ ЧИ ДАРУВАННЯ — ТІЛЬКИ СПАДЩИНА!

пай— Я маю у власності 2 земельних паї — свій і успадкований від покійної дружини, які в даний час перебувають в оренді ТОВ «Агрофірма «Добробут». Орендну плату за один із цих паїв я віддаю своєму племінникові (за усною домовленістю), оскільки рідних дітей не маю. У той же час доходи від здачі в оренду обох паїв рахуються за мною, і це негативно відбилося на призначенні мені субсидії. То чи можу я переоформити один із паїв на свого племінника, щоб за мною обліковувався лише один земельний пай і, таким чином, — дохід від нього?
Василь МИРОНЕНКО, с. Мар’янівка

Консультує завідувач Козельщинською державною нотаріальною конторою Олександр КУРОЧКІН:

— Зараз діє мораторій на відчуження земельних ділянок, наданих для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (земельних паїв), у зв’язку з чим громадяни не мають права дарувати, продавати або іншим способом відчужувати такі земельні ділянки, за винятком передачі їх у спадщину.
Щоб було зрозуміло, поясню суть даного поняття. Мораторій (від латинського moratorius — що уповільнює, відстрочує) — відстрочення виконання зобов'язань, що встановлюються урядом на певний термін або до закінчення яких-небудь подій.
Історія мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення в Україні розпочалася одночасно із запровадженням права приватної власності на землю. Земельний кодекс України в редакції 1992 року передбачав шестирічну заборону на відчуження приватизованих земельних ділянок, яку згодом було частково знято Декретом Кабінету Міністрів України «Про приватизацію земельних ділянок».
Так, громадянам України було надано право продавати або іншими способами відчужувати земельні ділянки, передані їм для ведення особистого підсобного господарства, будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель (присадибна ділянка), садівництва, дачного і гаражного будівництва.
У вигляді, наближеному до сучасного, мораторій був запроваджений із прийняттям у 2001 році Закону України «Про угоди щодо відчуження земельної частки (паю)». Закон забороняв відчужувати земельні частки (паї), крім передачі їх у спадщину та при викупі земельних ділянок для державних і громадських потреб.
Згодом із прийняттям нового Земельного кодексу України від 25.10.2001 мораторій не лише не було скасовано, навпаки, його сферу було розширено. З 1 січня 2002 року Земельний кодекс України заборонив відчуження не тільки земельних часток (паїв), а й земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства та іншого товарного сільськогосподарського виробництва.
Введений як тимчасовий захід у 2001 році, мораторій продовжувався вже декілька разів. Законодавство передбачає не скасування мораторію, як зазвичай кажуть, а прийняття рішення про його продовження чи не продовження.
Наприкінці 2017 року питання продовження мораторію на відчуження земельних ділянок знову стало досить актуальним, але 07 грудня 2017 року Президент України підписав закон № 2236-VІІІ «Про внесення зміни до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, яким продовжив дію мораторію до 01 січня 2019 року.
На даний час положення про мораторій сформульовані таким чином (п.п.14, 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України:
«14. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.
15. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, не допускається:
а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам — учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.
Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, в порядку, визначеному цим Законом.
Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення (посвідчення)».
Таким чином, власникам земельних часток (паїв), у тому числі й В.Г.Мироненкові, який звернувся до редакції, закон поки що не дозволяє ніяким чином відчужувати (тобто передавати) свої ділянки іншим особам, окрім випадків передачі землі у спадщину.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1439
2554
7231
14269
29216
54269
1531894

Прогноз
1800

12.07%
5.85%
14.56%
0.51%
0.38%
66.64%
Online (15 minutes ago):7
7 guests
no members

Ваш IP:66.249.64.94