Посилено відповідальність за несплату аліментів
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • А чому даєш хабарі ти?
  Мабуть, увесь район уже чув місцевий анекдот-бувальщину про «дві сковороди». Коли бабця запитала лікаря, що вона винна за порятунок її чоловіка, ескулап, ніби так і годиться, зверхньо заявив: «Дві «сковороди»!».  Без заперечень вдячна старенька почимчикувала  на базар, звідки принесла  лікарю замовлені дві сковороди — новесенькі, блискучі, хіба що… без водяних знаків.
 • Наскільки вільними ми стали?
  «Ми обіцяли — ми зробили, ура! Ми — вільні!», — радісні гасла останніми днями заполонили всі українські телеканали. Автори роликів малюють українцям справжні райдужні перспективи, стверджуючи, що введення безвізового режиму — чи не найголовніше досягнення України за останні роки, адже «безвіз — це не лише спосіб перетинання кордону, а й ще один крок до утвердження свободи людини і свободи нашої держави».
 • Квіти на могилі: штучні чи живі?
  Нещодавно з родичами виділили день, щоби поїхати прибрати на цвинтарі, упорядкувати могили. Дорогою заїхали купити квіти, бо це було напередодні того дня, коли  покійному свекру виповнилося б 70 років. Даючи мені чотири гвоздики, продавчиня мимохідь запитала: «А як Ви ставитеся до екологічної акції проти штучних квітів на кладовищах?» Я тоді лише знизала плечима. Чесно скажу: однозначно відповісти «за» чи «проти» — я не готова.

Посилено відповідальність за несплату аліментів

Благополуччя дітей та їхні права завжди викликали пильну увагу українського суспільства. Сімейне законодавство встановлює, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При цьому право на утримання не припиняється навіть у разі розлучення батьків та проживання дитини окремо від одного з батьків.

Найпоширенішим способом утримання дитини одним із батьків, який проживає окремо від неї, є сплата аліментів. При цьому аліменти можуть сплачуватися як у добровільному порядку, так і за рішенням суду про стягнення аліментів.
У випадку, якщо один із батьків у добровільному порядку не надає кошти на утримання дитини, той із батьків, з ким проживає дитина, має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів. Після судового розгляду справи про стягнення аліментів необхідно передати виконавчий лист до органів Державної виконавчої служби для належного виконання рішення суду. З метою удосконалення порядку стягнення аліментів Верховною Радою України 07.12.2017 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».
Основними положеннями зазначеного вище Закону є:
1) спрощення порядку встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України;
2) впровадження нових засобів примусового виконання рішень, які можуть вживатися тільки до боржника, в якого наявна заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобом, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; тимчасове обмеження боржника у праві полювання);
3) впровадження нового виду адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час оплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування;
4) встановлення припису, відповідно до якого передбачається, що у випадку наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, питання тимчасового виїзду дитини за межі України на строк, що перевищує один місяць, самостійно вирішує той із батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.
Тобто, у випадку, якщо існує заборгованість за аліментами, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, постановою державного виконавця можливо тимчасово обмежити виїзд боржника за кордон, тимчасово обмежити боржника у праві керуванні транспортним засобом, полювання та користування вогнепальною, мисливською, пневматичною, охолощеною зброєю.
Потрібно знати, що відтепер аліменти можливо стягувати не тільки на підставі судового рішення, а й на підставі судового наказу. Це значно скоротить час отримання виконавчого документу, тому що наказне провадження характеризується спрощеним процесом розгляду справи без виклику сторін у справі. Судовий наказ можливо отримати у середньому за місяць і звернутися до органів державної виконавчої служби для примусового виконання.
Окремо наголошую, що відповідно до Закону України «Про судовий збір» позивачі у справах про стягнення аліментів та оплату додаткових витрат на дитину звільнені від сплати судового збору.
Зверніть увагу! Якщо ви маєте питання стосовно порядку стягнення аліментів, ви можете звернутися до Новогалещинської селищної ради, а також Дмитрівської, Пришибської сільських рад за правовою допомогою, яка надається безкоштовно у рамках проекту корпоративної соціальної відповідальності групи Ferrexpo — «Правова допомога територіальним громадам».

Ілля Бірюков,
юрист

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
187
2853
5601
36418
84598
95067
1418130

Прогноз
3120

12.48%
5.96%
14.83%
0.52%
0.40%
65.81%
Online (15 minutes ago):31
one guest
no members

Ваш IP:54.159.91.117