Посилено відповідальність за несплату аліментів
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Спортивні новини
  Спортивне свято У Верхній Мануйлівці стало традицією на свято Трійці організовувати спортивні змагання. Не став виключенням і цей рік завдяки організаторам — спортивному інструктору Юрію Світличному, учителю фізичної культури Сергію Ковшару. У центрі села облаштували майданчик для гри в міні-футбол. Призи підготували спонсори — місцеві фермери Микола Світличний та депутат Козельщинської селищної ради Михайло Харченко.
 • Спортивні новини
  5 червня у Полтаві на веслувальній базі «Олімпійські надії» селища Климівки відбулася обласна спартакіада з рекреаційних видів спорту, цілями якої були: популяризація рекреаційних видів спорту як ефективного способу оздоровлення та реабілітації людей з інвалідністю та залучення їх до активного способу життя, залучення людей з інвалідністю до регулярного заняття рекреаційним спортом, виявлення здібних та обдарованих спортсменів.
 • Змагалися депутати
  4 травня у Полтаві відбулася фінальна частина обласної спартакіади депутатів усіх рівнів. Наш район представляла міні-футбольна команда, яка виграла районні змагання у Кременчуці, та депутат Василівської сільської ради Олександр Ковадло — у змаганнях шахістів.У змаганнях із міні-футболу наша команда зустрілася з депутатами Кременчуцького та Оржицького районів. Важка перемога над Кременчуком із рахунком 2:1 не залишила сил для проникнення оржицькій команді, і виграючи 1:0, наші спортсмени поступилися з рахунком 6:2 і не змогли втрутитися у розподіл нагород. У підсумку — 5 місце. У складі футбольної команди зіграли Юрій Марченко, Юрій Солодрай, Валерій Виставний, Валерій Срібний, Сергій Невідомий. Володимир БЕРЕЗОВСЬКИЙ, голова МО ГО...

Посилено відповідальність за несплату аліментів

Благополуччя дітей та їхні права завжди викликали пильну увагу українського суспільства. Сімейне законодавство встановлює, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При цьому право на утримання не припиняється навіть у разі розлучення батьків та проживання дитини окремо від одного з батьків.

Найпоширенішим способом утримання дитини одним із батьків, який проживає окремо від неї, є сплата аліментів. При цьому аліменти можуть сплачуватися як у добровільному порядку, так і за рішенням суду про стягнення аліментів.
У випадку, якщо один із батьків у добровільному порядку не надає кошти на утримання дитини, той із батьків, з ким проживає дитина, має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів. Після судового розгляду справи про стягнення аліментів необхідно передати виконавчий лист до органів Державної виконавчої служби для належного виконання рішення суду. З метою удосконалення порядку стягнення аліментів Верховною Радою України 07.12.2017 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».
Основними положеннями зазначеного вище Закону є:
1) спрощення порядку встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України;
2) впровадження нових засобів примусового виконання рішень, які можуть вживатися тільки до боржника, в якого наявна заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобом, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; тимчасове обмеження боржника у праві полювання);
3) впровадження нового виду адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час оплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування;
4) встановлення припису, відповідно до якого передбачається, що у випадку наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, питання тимчасового виїзду дитини за межі України на строк, що перевищує один місяць, самостійно вирішує той із батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.
Тобто, у випадку, якщо існує заборгованість за аліментами, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, постановою державного виконавця можливо тимчасово обмежити виїзд боржника за кордон, тимчасово обмежити боржника у праві керуванні транспортним засобом, полювання та користування вогнепальною, мисливською, пневматичною, охолощеною зброєю.
Потрібно знати, що відтепер аліменти можливо стягувати не тільки на підставі судового рішення, а й на підставі судового наказу. Це значно скоротить час отримання виконавчого документу, тому що наказне провадження характеризується спрощеним процесом розгляду справи без виклику сторін у справі. Судовий наказ можливо отримати у середньому за місяць і звернутися до органів державної виконавчої служби для примусового виконання.
Окремо наголошую, що відповідно до Закону України «Про судовий збір» позивачі у справах про стягнення аліментів та оплату додаткових витрат на дитину звільнені від сплати судового збору.
Зверніть увагу! Якщо ви маєте питання стосовно порядку стягнення аліментів, ви можете звернутися до Новогалещинської селищної ради, а також Дмитрівської, Пришибської сільських рад за правовою допомогою, яка надається безкоштовно у рамках проекту корпоративної соціальної відповідальності групи Ferrexpo — «Правова допомога територіальним громадам».

Ілля Бірюков,
юрист

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1644
2554
7231
14269
29216
54269
1531894

Прогноз
1800

12.07%
5.85%
14.56%
0.51%
0.38%
66.64%
Online (15 minutes ago):14
14 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.209