Посилено відповідальність за несплату аліментів
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Зці­ли­лась і ощас­ли­ви­лась
  Че­рез хво­ро­бу не скла­ло­ся у ме­не сі­мей­не жи­ття, щас­тя. Моє одру­жен­ня — всь­о­го на пі­вро­ку. Не ві­ри­ли ба­ть­ки, що я ко­лись ви­ду­жаю, тож не по­ві­ри­ли і чу­жі лю­ди.
 • Приведи нас, Маріе, до Сина!…
  Од­не з най­ве­лич­ні­ших в іс­то­рії люд­с­т­ва свят — Різ­д­во Гос­по­да Бо­га і Спа­са  на­шо­го Ісу­са Хрис­та. Ду­ша зав­ми­рає, ко­ли по­ду­ма­єш: це ж са­ма Лю­бов, са­ма  Бла­го­дать опус­ка­є­ть­ся до нас із своїх Не­бес­них ви­сот... Яко­го ще да­рун­ку тре­ба?
 • Пройшов Спас - пішло літо від нас...
  До найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня. Він вважається третім святом після Різдва та Великодня. Перший Спас збігається з Маковеєм, тобто 14 серпня, а третій збігається з післясвятом Успіння (29 серпня). Згідно з переказами, одного разу Ісус Христос з трьома своїми учнями піднявся на гору під назвою – Фавор. Як тільки добрався він до самої вершини і безпосередньо зійшов на неї, він змінився на краще. Неймовірною білизною засяяло його вбрання, і обличчя його також засяяло. Преображення — явлення Сина, під час якого Отець свідчить голосом зі світлої хмари Святого Духа: «Цей є...

Посилено відповідальність за несплату аліментів

Благополуччя дітей та їхні права завжди викликали пильну увагу українського суспільства. Сімейне законодавство встановлює, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При цьому право на утримання не припиняється навіть у разі розлучення батьків та проживання дитини окремо від одного з батьків.

Найпоширенішим способом утримання дитини одним із батьків, який проживає окремо від неї, є сплата аліментів. При цьому аліменти можуть сплачуватися як у добровільному порядку, так і за рішенням суду про стягнення аліментів.
У випадку, якщо один із батьків у добровільному порядку не надає кошти на утримання дитини, той із батьків, з ким проживає дитина, має право звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів. Після судового розгляду справи про стягнення аліментів необхідно передати виконавчий лист до органів Державної виконавчої служби для належного виконання рішення суду. З метою удосконалення порядку стягнення аліментів Верховною Радою України 07.12.2017 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».
Основними положеннями зазначеного вище Закону є:
1) спрощення порядку встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України;
2) впровадження нових засобів примусового виконання рішень, які можуть вживатися тільки до боржника, в якого наявна заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців (тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобом, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії; тимчасове обмеження боржника у праві полювання);
3) впровадження нового виду адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час оплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування;
4) встановлення припису, відповідно до якого передбачається, що у випадку наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, питання тимчасового виїзду дитини за межі України на строк, що перевищує один місяць, самостійно вирішує той із батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.
Тобто, у випадку, якщо існує заборгованість за аліментами, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, постановою державного виконавця можливо тимчасово обмежити виїзд боржника за кордон, тимчасово обмежити боржника у праві керуванні транспортним засобом, полювання та користування вогнепальною, мисливською, пневматичною, охолощеною зброєю.
Потрібно знати, що відтепер аліменти можливо стягувати не тільки на підставі судового рішення, а й на підставі судового наказу. Це значно скоротить час отримання виконавчого документу, тому що наказне провадження характеризується спрощеним процесом розгляду справи без виклику сторін у справі. Судовий наказ можливо отримати у середньому за місяць і звернутися до органів державної виконавчої служби для примусового виконання.
Окремо наголошую, що відповідно до Закону України «Про судовий збір» позивачі у справах про стягнення аліментів та оплату додаткових витрат на дитину звільнені від сплати судового збору.
Зверніть увагу! Якщо ви маєте питання стосовно порядку стягнення аліментів, ви можете звернутися до Новогалещинської селищної ради, а також Дмитрівської, Пришибської сільських рад за правовою допомогою, яка надається безкоштовно у рамках проекту корпоративної соціальної відповідальності групи Ferrexpo — «Правова допомога територіальним громадам».

Ілля Бірюков,
юрист

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1595
2041
4130
13457
39108
66381
1666427

Прогноз
3144

11.70%
6.20%
14.17%
0.58%
0.35%
67.00%
Online (15 minutes ago):17
17 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.254