IсторIя сповIдI: до чого призводять образи
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Папа Римський закликав свIт змIнити «Отче наш»
  Папа Римський Франциск закликав вірян в усьому світі переглянути переклад молитви «Отче наш». Про це повідомляє The Daily Mail.
 • IсторIя сповIдI: до чого призводять образи
  (Розповідь одного священика) Якось до мене на сповідь прийшла парафіянка років сорока. Жінка розповіла, що коли їй було 10 років, батько пішов із сім'ї. Тридцять років вона відчувала до нього ненависть, проклинала і не хотіла його більше бачити. Усі ці роки чоловік марно намагався налагодити контакт із дочкою, але вона уперто відмовлялася й ігнорувала його.
 • ЯК НЕ ПРОСПАТИ РIЗДВО?
  Я дуже люблю Різдво. Хоча сьогодні воно дуже нагадує Новий рік мого дитинства. Народна пам'ять перенесла на нього весь традиційний емоційний заряд забороненого радянською владою Різдва: те ж саме наростаюче чекання, довга передсвяткова суєта, ялинка... І головне — всепоглинаюче очікування Дива з великої літери. Ось зараз, як у казці, проб'ють дзвони, і почнеться якесь інше, СПРАВЖНЄ, дивне життя, відкриються чарівні двері в інший, блискучий світ. І для більшості людей у цьому сенсі мало що змінилося. Усі ці емоції й сьогодні більше стосуються Нового року, а не Різдва. Тому і повторюються з року в рік такі хвилюючі багатьох запитання: а як...

IсторIя сповIдI: до чого призводять образи

итспоедь(Розповідь одного священика)

Якось до мене на сповідь прийшла парафіянка років сорока. Жінка розповіла, що коли їй було 10 років, батько пішов із сім'ї. Тридцять років вона відчувала до нього ненависть, проклинала і не хотіла його більше бачити. Усі ці роки чоловік марно намагався налагодити контакт із дочкою, але вона уперто відмовлялася й ігнорувала його.

Ішли роки, не стало батька. І тепер вона прийшла сповідатися, щоби зняти камінь з душі:
— Я розумію, що це неправильно, але образа на батька живе в мені. Нічого не можу з цим удіяти.
Я їй відповів досить стандартно:
— Молися, покайся у гріху зло-пам'ятства. Адже тримати образу на померлого батька — недобре...
Трохи помовчавши, жінка розповіла про своє дитинство. І згадала, що вкрала з гаманця матері 5 карбованців. Я в неї запитав:
— А ти попросила вибачення?
— Ні, — відповідає, — якось соромно було зізнатися.
— Обов’язково треба просити прощення! — не вгамовувався я.
Парафіянка намагалася заперечити:
— Але мати в селі живе, добиратися важко. Їй вісімдесят років, вона вже й не пригадає нічого...
Я продовжую наполягати:
— Це неважливо, треба обов’язково з’їздити до матері, попросити пробачення за той вчинок.
Через тиждень ця жінка знову прийшла до мене. Вона була пригнічена й увесь час плакала.
Дещо заспокоївшись, розповіла, що приїхавши в село до матері, вона зізналася у своєму гріху:
— Мамо, в дитинстві я вкрала з твого гаманця 5 карбованців. Я сповідалася священику про це. Але він звелів попросити вибачення у тебе.
Мама розплакалася і розповіла таку історію:
— Раніше твій тато дуже пив, ішов у запої на цілий місяць. І ось коли він пропивав усі свої гроші, починав красти у мене. Врешті-решт, мені це набридло і я вигнала його з дому. Але він повернувся того ж дня, навколішки просив вибачення, плакав і благав дати йому останній шанс.
Я погодилася і прийняла його назад, але з однією умовою: коли ще хоч раз він нап’ється або у мене зникнуть гроші — розлучаємося остаточно. Він погодився. Кинув пити, знайшов роботу. Але незабаром я виявила, що з мого гаманця пропали 5 карбованців.
Я запитала тебе, чи не брала ти грошей. Ти відповіла, що не чіпала їх. Пам'ятаючи минулі гулянки свого чоловіка, я накинулася на нього зі звинуваченнями. Ми тоді дуже посварилися. Відразу після скандалу батько зібрався і пішов з дому. Відтоді він більше не з'являвся. Тобі було 10 років...
Коли жінка дізналася всю правду про те, як пішов батько, у неї зникла образа, яку вона носила в собі багато років. Натомість виникло почуття глибокої провини перед батьками і душевний біль за пізнє прощення довжиною у ціле життя.
Погляньмо на цю історію об'єктивно: що таке п'ять карбованців? Не такі вже великі гроші, навіть за тих далеких часів. Але саме з таких дрібниць і складається все наше життя...
Висновок: не кради. Не бреши. Не носи в душі образи. І побачиш, наскільки легшим і простішим стане твоє життя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
723
1745
10486
11666
28232
70044
1098558

Прогноз
1896

10.97%
6.42%
16.48%
0.62%
0.49%
65.01%
Online (15 minutes ago):56
56 guests
no members

Ваш IP:54.82.78.213