IсторIя сповIдI: до чого призводять образи
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Спортивні новини
  Спортивне свято У Верхній Мануйлівці стало традицією на свято Трійці організовувати спортивні змагання. Не став виключенням і цей рік завдяки організаторам — спортивному інструктору Юрію Світличному, учителю фізичної культури Сергію Ковшару. У центрі села облаштували майданчик для гри в міні-футбол. Призи підготували спонсори — місцеві фермери Микола Світличний та депутат Козельщинської селищної ради Михайло Харченко.
 • Спортивні новини
  5 червня у Полтаві на веслувальній базі «Олімпійські надії» селища Климівки відбулася обласна спартакіада з рекреаційних видів спорту, цілями якої були: популяризація рекреаційних видів спорту як ефективного способу оздоровлення та реабілітації людей з інвалідністю та залучення їх до активного способу життя, залучення людей з інвалідністю до регулярного заняття рекреаційним спортом, виявлення здібних та обдарованих спортсменів.
 • Змагалися депутати
  4 травня у Полтаві відбулася фінальна частина обласної спартакіади депутатів усіх рівнів. Наш район представляла міні-футбольна команда, яка виграла районні змагання у Кременчуці, та депутат Василівської сільської ради Олександр Ковадло — у змаганнях шахістів.У змаганнях із міні-футболу наша команда зустрілася з депутатами Кременчуцького та Оржицького районів. Важка перемога над Кременчуком із рахунком 2:1 не залишила сил для проникнення оржицькій команді, і виграючи 1:0, наші спортсмени поступилися з рахунком 6:2 і не змогли втрутитися у розподіл нагород. У підсумку — 5 місце. У складі футбольної команди зіграли Юрій Марченко, Юрій Солодрай, Валерій Виставний, Валерій Срібний, Сергій Невідомий. Володимир БЕРЕЗОВСЬКИЙ, голова МО ГО...

IсторIя сповIдI: до чого призводять образи

итспоедь(Розповідь одного священика)

Якось до мене на сповідь прийшла парафіянка років сорока. Жінка розповіла, що коли їй було 10 років, батько пішов із сім'ї. Тридцять років вона відчувала до нього ненависть, проклинала і не хотіла його більше бачити. Усі ці роки чоловік марно намагався налагодити контакт із дочкою, але вона уперто відмовлялася й ігнорувала його.

Ішли роки, не стало батька. І тепер вона прийшла сповідатися, щоби зняти камінь з душі:
— Я розумію, що це неправильно, але образа на батька живе в мені. Нічого не можу з цим удіяти.
Я їй відповів досить стандартно:
— Молися, покайся у гріху зло-пам'ятства. Адже тримати образу на померлого батька — недобре...
Трохи помовчавши, жінка розповіла про своє дитинство. І згадала, що вкрала з гаманця матері 5 карбованців. Я в неї запитав:
— А ти попросила вибачення?
— Ні, — відповідає, — якось соромно було зізнатися.
— Обов’язково треба просити прощення! — не вгамовувався я.
Парафіянка намагалася заперечити:
— Але мати в селі живе, добиратися важко. Їй вісімдесят років, вона вже й не пригадає нічого...
Я продовжую наполягати:
— Це неважливо, треба обов’язково з’їздити до матері, попросити пробачення за той вчинок.
Через тиждень ця жінка знову прийшла до мене. Вона була пригнічена й увесь час плакала.
Дещо заспокоївшись, розповіла, що приїхавши в село до матері, вона зізналася у своєму гріху:
— Мамо, в дитинстві я вкрала з твого гаманця 5 карбованців. Я сповідалася священику про це. Але він звелів попросити вибачення у тебе.
Мама розплакалася і розповіла таку історію:
— Раніше твій тато дуже пив, ішов у запої на цілий місяць. І ось коли він пропивав усі свої гроші, починав красти у мене. Врешті-решт, мені це набридло і я вигнала його з дому. Але він повернувся того ж дня, навколішки просив вибачення, плакав і благав дати йому останній шанс.
Я погодилася і прийняла його назад, але з однією умовою: коли ще хоч раз він нап’ється або у мене зникнуть гроші — розлучаємося остаточно. Він погодився. Кинув пити, знайшов роботу. Але незабаром я виявила, що з мого гаманця пропали 5 карбованців.
Я запитала тебе, чи не брала ти грошей. Ти відповіла, що не чіпала їх. Пам'ятаючи минулі гулянки свого чоловіка, я накинулася на нього зі звинуваченнями. Ми тоді дуже посварилися. Відразу після скандалу батько зібрався і пішов з дому. Відтоді він більше не з'являвся. Тобі було 10 років...
Коли жінка дізналася всю правду про те, як пішов батько, у неї зникла образа, яку вона носила в собі багато років. Натомість виникло почуття глибокої провини перед батьками і душевний біль за пізнє прощення довжиною у ціле життя.
Погляньмо на цю історію об'єктивно: що таке п'ять карбованців? Не такі вже великі гроші, навіть за тих далеких часів. Але саме з таких дрібниць і складається все наше життя...
Висновок: не кради. Не бреши. Не носи в душі образи. І побачиш, наскільки легшим і простішим стане твоє життя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1644
2554
7231
14269
29216
54269
1531894

Прогноз
1800

12.07%
5.85%
14.56%
0.51%
0.38%
66.64%
Online (15 minutes ago):14
14 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.209