«ЩЕДРИК» — УКРАЇНСЬКА КОЛЯДКА, ЯКА СТАЛА СИМВОЛОМ РІЗДВА У СВІТІ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • СОТНЯМ МАТЕРІВ «СЕМАФОР» ТАК І НЕ ВІДКРИВСЯ…
  До війни у Лутовинівці був дерев’яний театр. А де зараз церква — стояв будинок, де жили робітники, які будували Гришино-Рівненську залізницю (від неї зберігся насип, який був зроблений перед Першою Світовою війною). Ще при царизмі мій дід разом з іншими чоловіками возили туди возами землю і висипали, утворюючи насип. По тій залізниці до Другої Світової бігали маленькі паровози («кукушки»).
 • 68 днів крові, страждань і поразок...
  Прийнявши остаточне рішення про здійснення «визвольного походу» Червоної армії в Європу, сталінське керівництво 13 червня 1941 року привело радянську військову машину в рух, який мав незворотній характер. Імовірною датою початку війни мало стати 6 липня 1941 року. Але за два тижні до радянського наступу німці розпочали операцію «Барбароса». Своїм нападом 22 червня 1941року Адольф Гітлер зірвав сталінський план війни, перенісши її на територію СРСР. Гітлер не дозволив Йосипу Сталіну вести війну так, як той хотів, змусивши робити те, до чого не готувалися, — оборонятися.
 • …І ЛЮБИЛА ВИШИВАТИ ГЛАДДЮ
  Моя бабуся Поліна Григорівна Гадзюра (Кравченко) народилася у селі Задовзі 7 січня 1924 року у багатодітній сім’ї Килини та Григорія (у батьків було шестеро дітей — п’ять дочок і один син, наймолодшенький) на хуторі Кравчени. Хоча діток було багато і часи були нелегкі, всі були здорові, червонощокі, дівчата мали густі, довгі, пишні коси.

«ЩЕДРИК» — УКРАЇНСЬКА КОЛЯДКА, ЯКА СТАЛА СИМВОЛОМ РІЗДВА У СВІТІ

щедрикВ основу «Щедрика» лягла українська народна щедрівка. Але саме обробка композитора Миколи Леонтовича принесла твору світову славу. Вперше мелодія зазвучала 100 років тому, але й досі увесь світ зустрічає Різдво під «Щедрик».

Усього існує п’ять обробок мелодії Миколою Леонтовичем. Над твором автор працював із 1901 до 1919 років. Уперше світ почув «Щедрик» у 1916-му році. Тоді його виконав хор Київського університету. Твір одразу став популярним, а Леонтович – відомим.
В оригіналі «Щедрика» співається про ластівку, яка прилетіла сповістити про багатий рік для родини. Вважається, що український оригінал спирається на стару слов’янську легенду про те, що кожен дзвін у світі прославляв Ісуса в ніч, коли він народився. У світі «Щедрик» відомий під назвою «Колядка дзвонів».
У 1921 році «Щедрик» був уперше виконаний на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку. Ця пісня настільки запала у душу американцям, що у 1936 році американець українського походження Петро (Пітер) Вільговський створив англійську версію слів.
Колядка звучала не в одній рекламі. Також «Щедрик» використовували у культових мультфільмах: «Південний парк», «Сімпсони», «Гріфіни». Звучала мелодія й у фільмах, зокрема у «Гаррі Поттері», «Сам удома», «Міцний горішок».
А переробка пісні у техно-данс стилі продюсером/діджеєм Демоніксом швидко стала культовою класикою в андерграунді.
На початку 2015 року було визначено 17 кращих виконань пісні «Щедрик» у світі — від класики до рок-виконань.

За матеріалами сайту ukrainemiroff.com

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2106
1510
3466
13026
38274
60361
1861998

Прогноз
2016

10.73%
7.97%
13.56%
0.61%
0.33%
66.80%
Online (15 minutes ago):150
150 guests
no members

Ваш IP:54.227.76.180