Головна
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Майбутнє нації
  Третє місце в обласному етапі  конкурсу для учнів 6-11 класів «Здорове життя – успіх буття» у 2016/2017 навчальному році у номінації «Соціальна реклама» здобула учениця Лутовинівської ЗОШ І-ІІ ступенів Анна Солдатова.
 • РОЗКАЖУ ВАМ БАЄЧКУ…
  Сьогодні студенти всього світу відзначають своє свято. Студентські роки — найпрекрасніша пора у житті, наповнена цікавими і незабутніми подіями, романтикою, безтурботністю, новими знайомствами та зустрічами. Як-то кажуть, студенти живуть весело від сесії до сесії. А скільки всього ще попереду! У кожного свої незабутні спогади про студентське життя. Як важко здавали сесію, а потім як святкували її здачу. Як не вистачало грошей, і всі скидалися на пачку макаронів. Як збиралися вечорами і під гітару співали пісні.  
 • ПІДГОРІВКА: місце ДТП змінити не можна...
  29 серпня на автошляху Полтава — Олександрія у районі с. Підгорівки сталася дорожньо-транспортна пригода: перекинувся автомобіль ЗІЛ-554, ущерть завантажений дровами, яким керував громадянин В. Як пояснив сам водій, під час спуску машину кинуло вправо, після чого вона перекинулася. Очевидно, чоловік не врахував габаритів вантажу при обранні безпечної швидкості, не впорався з керуванням, що і спричинило аварію. На щастя, обійшлося без жертв, водій відбувся забоєм тулуба, вивихом ноги і, як-то кажуть, легким переляком. На місце події виїжджали працівники Козельщинського відділення поліції та взводу № 2 роти № 3 РПП БПОП ГУ НП у Полтавській області.

Родовід

До дітей, онуків, правнуків

0 11dea4 447b2f66 XLЯків БІЛОУСЬКО,  с.Панасівка (Продовження. Початок — у №39 від 28.09.2018 р.)

Настала весна… Для нас, дітлахів, це радість неабияка — гуляй, бігай, але тільки вдома. З дому не побіжиш, куди там! Зараз попаде такої лозиняки, що чухатися будеш довго. Мені у дитинстві раз попало від батька хмизини за те, що я побіг гуляти серед будня до сусідських дітей.

До дітей, онуків, правнуків

Білоусько з підписом

Частина перша

Цей шедевральний матеріал потрапив до нас випадково. Якось місцевий краєзнавець Іван Миколайович Кравченко обмовився, що кілька років тому його однокласниця й сусідка, Ольга Яківна Білоусько (нині жителька Нової Галещини, а сама уродженка села Панасівки, як і Іван Миколайович), дала почитати рукопис її батька, Якова Білоуська, нині, на жаль, уже покійного.
Іван Миколайович люб’язно погодився дати нам копію цього рукопису об’ємом 180 сторінок у надії, що ми використаємо деякі фрагменти для друку у газеті. Але вже з перших рядків це послання  «До дітей, онуків, правнуків» настільки захоплює, що ми зрозуміли — скоротити його бодай на абзац чи змінити авторську мову оригіналу просто не маємо права. Тож читайте і ви та насолоджуйтеся!

Почесні громадяни Козельщинського краю

МарченкоРішенням восьмої сесії районної ради четвертого скликання від 16 грудня 2003 року було започатковано звання «Почесний громадянин Козельщинського краю», яке є найвищою оцінкою територіальної громади і присвоюється особам, котрі мають особливі особисті заслуги перед жителями краю, чия багаторічна виробнича, благодійна, просвітницька, громадська та інша діяльність одержала визнання.

Про вагомий подвиг земляків і… подвижництво автора

книга СердюкдсІсторія — пані досить-таки примхлива. Ну, не терпить вона недоречностей, недомовок, перекручувань, довільного трактування тих чи інших подій. Особливо це стосується особистостей, що, як відомо, і творять цю саму історію. Вона, як відомо, визнає правду, тільки правду і нічого окрім правди, бодай найменше відхилення від якої, вважаю, є, без перебільшення, злочином перед майбутнім поколінням.

З ЛЮБОВ’Ю ДО УКРАЇНИ

СКУдсДень проголошення незалежності України наближали також українці поза межами етнічної України, які завжди прагнули до єдності.
Тож 12-19 листопада 1967 року в Нью-Йорку пройшов конгрес, що дістав назву Конгрес Свободи та став першою масовою маніфестацією української єдності в церковній, громадській і політичній сферах життя. Участь у цих зборах узяли понад тисяча делегатів із 17 країн світу. На цьому Конгресі було прийняте рішення про створення Світового Конгресу Вільних Українців, який після проголошення незалежності України був перейменований на Світовий Конгрес Українців (СКУ).

НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ ПЕРШОГО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

акт чернетка з архіу Лека ЛукяненкаНадзвичайне і позачергове засідання Верховної Ради УРСР  24 серпня 1991 року було скликане через три дні після придушення путчу консервативних сил Радянського Союзу,  які прагнули повернути СРСР без демократичних перетворень  і «перебудови». 

На фото: Акт проголошення незалежності України.
Чернетка з архіву Левка Лук’яненка

Опозиціонери

фото до Синягіського3Ось уже 27-й рік я чекаю: а раптом і їх згадають; можливо, на чергову річницю незалежності запросять хоча б на кілька хвилин до мікрофона, чи просто тихо посидіти у президії. Адже це ж вони почали утверджувати самостійну Україну; це вони, наражаючи себе і свою сім’ю на небезпеку, кидали виклик тоталітарній системі, терору і страху. Ні, їх поки що не згадують. Можливо, на 30-ті роковини вручать комусь відзнаку, пошанують грамотою... Не знаю, можливо. Якщо хтось із них іще залишиться у живих. Спитай сьогодні когось із тридцятирічних: хто уперше у нашому райцентрі Козельщині з’явився з національним синьо-жовтим прапором? У якій організації цей дорогий стяг замайорів уперше? Навряд чи це хто знає чи навіть пам’ятає…

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1507
1946
2821
13457
37799
66381
1665118

Прогноз
2064

11.71%
6.20%
14.18%
0.58%
0.35%
66.99%
Online (15 minutes ago):41
one guest
no members

Ваш IP:54.145.83.79