...Ігуменя веліла негайно дістати "комуняцьке" послання
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Електрокардіограф — екстреній медицині
  Нещодавно для підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району придбано електрокардіограф з функцією дистанційної передачі ЕКГ – «ЮКАРД100».
 • ЩО ТО ЗА РОСЛИНА — «ХІРУРГ» БЕЗ НОЖА?
  «Чула, що є така рослина, яку називають «хірург без ножа». Кажуть,  що є цілющі рецепти застосування її від варикозу, навіть при відкритих виразках. Чи правда це? Розкажіть, будь ласка, про неї. А.САВЕЛІНА»
 • ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ
  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  від 30 до 50% випадків раку можна уникнути, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. Адже на початкових стадіях онкозахворювання значно краще піддається лікуванню. Симптоми, що можуть з’являтися у процесі розвитку хвороби, залежать від її виду.

...Ігуменя веліла негайно дістати "комуняцьке" послання

капсула— У 1967 році я навчався у 9 класі, був членом бюро райкому комсомолу, а тому добре запам’ятав ту подію, — розповідає краєзнавець Іван Кравченко. — Напередодні 50 роковин Великого Жовтня (так тоді називалося це свято),у дуже урочистій обстановці, перед загальною лінійкою всієї школи зачитали листа нащадкам. Це було щось фантастичне: звісно, хто слухав, хто не слухав, малим жовтенятам та піонерам воно, здебільшого, узагалі «по барабану» було. Отож прочитали, підписали, Похилий з «трудовиком» заліпили пляшку з посланням сургучем і замурували її у нішу біля входу у школу. На 50 років. Нарешті, цей день настав!

капсула стініВосени 2015 року саме йшли реставраційні роботи фасаду колишнього приміщення школи, а нині — Спасо-Преображенської церкви Козельщинського монастиря з келіями для монахинь. Я подумав, що це підходящий момент, щоб витягти ту капсулу. Звернувся за дозволом до ігумені, пояснив ситуацію. Її відповідь була швидкою і категоричною: «Звісно ж, негайно дістати червоно-комуняцьке послання зі стін церкви!».шо капсулі
Зліва від входу я витяг дві цеглинки, а за ними — пляшечку-капсулу, залиту сургучем. У ній був не тільки лист нащадкам, а ще й 9 фотографій та їх опис (а пляшечка щербата, напевно, щоб не шкода було)... Лист надрукований на друкарській машинці, через «копірку» (мабуть, десь в архівах має зберігатися оригінал цього послання), підписаний директором школи Сербіним, секретарем парторганізації, секретарем комсомольської організації Гладкою та головою ради піонерської дружини (вибачте, усіх не пригадаю). Тут великий простір для роздумів. Кожне речення, кожне слово викликає у сучасної людини, принаймні, подив. А про себе навіть не сказав би, що хоч ностальгію.
Цікаво ще й те, що справа від дверей я також побачив кілька цеглинок, що ніби випирали уперед. Хто знає, можливо, там також заховане схоже послання, датоване вже пізнішою датою? Цього я вже не знаю…

Більше  фото й авторських коментарів І.Кравченка, Т.Заїченко,
Л.Кушніренко (Климчук): https://ok.ru/kozelshchi/album/53918741364827

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2764
2743
9690
20240
56288
56951
1740558

Прогноз
2880

11.29%
7.10%
13.89%
0.57%
0.34%
66.81%
Online (15 minutes ago):29
29 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.94