...Ігуменя веліла негайно дістати "комуняцьке" послання
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • В ОЧIКУВАННI ДИВА
  У моєму дитинстві Миколая не було. Був кимось прогризений пластмасовий Дід Мороз з залишками червоної фарби на носі та мішку, і така ж невпізнавана обдерта Снігурка, яку за пару свят «десь діли». Мати так і питала: «Де ви діли Снігурку?», кожного разу, коли наряджала ялинку. «Діта» Снігурка дошкуляла недовго: ялинку в нашій хаті ставили всього кілька зим, бо «нашо — як у школі є, в клубі є, ше й дома». 
 • Грип атакує: в епіцентрі уваги — розв’язання проблеми!
  В Україні розпочалася епідемія грипу. «За минулий тиждень показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідеміологічний поріг – захворіли понад 203 тисяч людей», – заявили у МОЗ. Зазначається, що показник захворюваності на грип із 3 до 9 грудня становив 528,2 на 100 тисяч населення, що на 1,8% більше епідемічного порогу в Україні.  Також у МОЗ повідомили, що від надзвичайно небезпечного грипу «Сінгапур» (штам A (H3N2) минулого тижня померла 9-річна дівчинка з Харківської області. У Козельщинському районі лише за листопад офіційно було зареєстровано 269 випадків ГРВІ,  у тому числі 89 школярів.
 • Вакцинація — це важливо
  У перші два роки  життя дитина тільки починає пізнавати світ. Кожна хвилина, проведена разом, для нас на вагу золота. Ми будуємо плани на майбутнє, уявляємо, як дитина заговорить і почне ділитися з нами своїми думками. Як гратиметься з іншими дітлахами, їздитиме на велосипеді. Як ми поведемо її до першого класу, разом поїдемо на відпочинок... Але ми мало замислюємося над тим, що всі ці прекрасні й неповторні миті  життя може затьмарити хвороба. На щастя, завдяки вчасно зробленим щепленням багато небезпечних недуг можна відвернути.

...Ігуменя веліла негайно дістати "комуняцьке" послання

капсула— У 1967 році я навчався у 9 класі, був членом бюро райкому комсомолу, а тому добре запам’ятав ту подію, — розповідає краєзнавець Іван Кравченко. — Напередодні 50 роковин Великого Жовтня (так тоді називалося це свято),у дуже урочистій обстановці, перед загальною лінійкою всієї школи зачитали листа нащадкам. Це було щось фантастичне: звісно, хто слухав, хто не слухав, малим жовтенятам та піонерам воно, здебільшого, узагалі «по барабану» було. Отож прочитали, підписали, Похилий з «трудовиком» заліпили пляшку з посланням сургучем і замурували її у нішу біля входу у школу. На 50 років. Нарешті, цей день настав!

капсула стініВосени 2015 року саме йшли реставраційні роботи фасаду колишнього приміщення школи, а нині — Спасо-Преображенської церкви Козельщинського монастиря з келіями для монахинь. Я подумав, що це підходящий момент, щоб витягти ту капсулу. Звернувся за дозволом до ігумені, пояснив ситуацію. Її відповідь була швидкою і категоричною: «Звісно ж, негайно дістати червоно-комуняцьке послання зі стін церкви!».шо капсулі
Зліва від входу я витяг дві цеглинки, а за ними — пляшечку-капсулу, залиту сургучем. У ній був не тільки лист нащадкам, а ще й 9 фотографій та їх опис (а пляшечка щербата, напевно, щоб не шкода було)... Лист надрукований на друкарській машинці, через «копірку» (мабуть, десь в архівах має зберігатися оригінал цього послання), підписаний директором школи Сербіним, секретарем парторганізації, секретарем комсомольської організації Гладкою та головою ради піонерської дружини (вибачте, усіх не пригадаю). Тут великий простір для роздумів. Кожне речення, кожне слово викликає у сучасної людини, принаймні, подив. А про себе навіть не сказав би, що хоч ностальгію.
Цікаво ще й те, що справа від дверей я також побачив кілька цеглинок, що ніби випирали уперед. Хто знає, можливо, там також заховане схоже послання, датоване вже пізнішою датою? Цього я вже не знаю…

Більше  фото й авторських коментарів І.Кравченка, Т.Заїченко,
Л.Кушніренко (Климчук): https://ok.ru/kozelshchi/album/53918741364827

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1045
1459
5623
13825
27405
60361
1851129

Прогноз
1200

10.79%
7.90%
13.60%
0.61%
0.33%
66.77%
Online (15 minutes ago):13
13 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.239