ПРОЧИТАЙ І ПЕРЕДАЙ ДАЛІ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Ультразвук відлякає собак
  Є люди, які панічно бояться собак і їм часом досить важко поводитися адекватно у присутності тварини. Для таких людей підійде обладнання, яке видає ультразвуковий сигнал.
 • Як позбутися від молі?
  Знищити міль у домашніх умовах можна, але потрібно знати, як правильно це зробити. Для досягнення позитивного результату потрібно визначити джерело, місце знаходження шкідників. Зверніть увагу, де у будинку велике скупчення молі. Шкідники вибирають певні стандартні місця — шафа для одягу, кухонна шафа, місця, де ви зберігаєте овочі, зерно, борошно, усі сипучі продукти. Убити міль, що літає, — це не варіант, оскільки по дому літають самці, а самки у той час висиджують яйця, личинки.
 • сода — перевірений засіб проти мурах
  Мурашники у саду викликають абсолютно суперечливі емоції у власників ділянок. З одного боку, маленькі трудівники позбавляють садівників від тисяч личинок шкідників, з’їдаючи їх. А ціла система підземних лазівок робить ґрунт більш пухким. Але, з іншого боку, псування зав’язей, крадіжка посіяного насіння і псування плодів дозволяють говорити про колонії комах як про повноцінну  і серйозну проблему.

ПРОЧИТАЙ І ПЕРЕДАЙ ДАЛІ

11АффКопію репортажу з районки півстолітньої давності ми передали у Козельщинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. І місцеві учні радо перейняли ініціативу, започатковану їхніми попередниками. Навіть оголосили конкурс на кращого листа нащадкам. Куди тепер потраплять ці дописи: чи їх також  замурують у шкільних стінах, пустять по воді чи просто виставлять у шкільному музеї? Як би там не було, але ми впевнені, що через десятки років багато що із написаного тепер також  видаватиметься чудасією, як сучасним дітям оті згадані «металолом, макулатура, тимурівці, комсомольці, піонери, жовтенята» і, врешті, «прапор Великого Леніна». Нижче друкуємо найцікавіші і найзмістовніші, на нашу думку, уривки із учнівських листів до нащадків.

Ось що пишуть майбутні випускники 2018 року, цьогорічні учні 11-А класу (на фото):
«Минуло 50 років з моменту написання того листа. Дуже багато змінилося за цей час. Зникли жовтенята, піонери, комсомольці, та й сама Країна Рад. Нині наша країна — Україна — вільна і незалежна держава, яка «народилася» 24 серпня 1991 року. Зараз нашій Україні — 26 років. Наше життя, уподобання — зовсім інші, ніж 50 років тому. Але все ж таки ми з упевненістю можемо сказати, що всі ми любимо нашу рідну землю, нашу Україну.
З початком війни на сході України усі ми ніби подорослішали, стали ще більшими патріотами своєї країни, адже усвідомлюємо суть братовбивчої війни, котру розпочала Росія. У цій війні, що точиться з 2014 року, полягло дуже багато бійців і волонтерів, серед яких і наш випускник 2014 року — Костя Рома, який загинув у серпні 2017 року. Нещодавно у нашій школі відбулася лінійка-реквієм, присвячена загиблому герою, на якій урочисто відкрито пам’ятну стелу.
Та попри всі негаразди, ми, нащадки славного Богдана, не дамо зламати волю, котру здобували протягом віків.
Хочемо розповісти іще про одну із визначних подій. 23 вересня, на День Козельщини, біля Кугуївського ставка було відкрито набережну «Ювілейну», назву якої приурочено до 300-річчя з дня заснування нашого селища, що святкуватиметься у наступному році. Ми пишаємося тим, що роками занедбаний ставок, розташований у самому центрі селища, нарешті розчищено, відновлено і всі ми тепер можемо там відпочивати. Його ж майбутнє буде залежати від того, як ми зуміємо його зберегти, у якому стані його краса дійде до наших нащадків, випускників 2067-2068 навчального року.
Чим ми живемо зараз? Усі наші думки заповнені тим, як у травні 2018 року успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання — це обов’язкові для всіх випускників іспити для вступу до вишів України. Комплекс, що спрямований на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів. Хоч ми й не перші, хто складає ці іспити, але хвилювання не менше, адже саме від результатів цих іспитів залежатиме те, у який університет ми зможемо вступити.
Також ми робимо добрі справи. Наш клас займається волонтерством. Ми відвідуємо стареньку бабусю, Мотрону Дмитрівну Мосієнко, яка на старість залишилася сама. Ми допомагаємо їй по господарству, вітаємо зі святами. Вона ж нам розповідає повчальні історії зі свого життя, а іноді навіть частує чимось смачненьким.
Звертаємося до вас, випускники 2067-2068 років, із побажаннями. Любіть усім серцем колиску рідної землі, закохуйтесь у красу самобутньої природи, адже її таємниче пізнання допомагає відкрити багатство внутрішнього світу. З гідністю й повагою носіть ім’я Людини, адже ніхто, окрім вас, не збудує світле майбуття своєї держави. Подорожуйте сторінками книг, говоріть з їхніми героями, проникайтеся їхніми почуттями та емоціями. Не вірте в ідеалістичні рамки життя, а створюйте їх самі. Станьте океанами нестримних прагнень, вражайте креативністю і творчістю. Нехай закликом для вас стануть слова видатного письменника Володимира Сосюри: «Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її, вічно живу і нову, і мову її солов’їну…»»

«Шановні нащадки, — пишуть у своєму листі учні 10-Б класу.Завершується 2017 рік. На шкільній лінійці нам зачитали листа, написаного 50 років тому нашою односельчанкою, та запросили й нас залишити слід у майбутньому.
На жаль, майбутнє нам не відоме, але ми спробуємо коротко розповісти про минуле й теперішнє.
Тепер ми не звемося піонерами, не приймаємо присягу та не носимо червоні галстуки, чого нам бажали у листі…
В Україні зараз неспокійний час. У минулому році під час військових дій на Сході загинув випускник нашої школи, тож тепер пам’ятна дошка із викарбуваним ім’ям героя назавжди стане німим нагадуванням про цю біду.
Отож нащадкам ми лиш побажаємо мирного неба над головою, успіхів у навчанні та вірних друзів...»

«У першу чергу ми прохаємо вас берегти Землю, пишуть у майбутнє учні 9-Б класу. Її ресурси — не нескінченні, тож з кожним роком потрібно все більше над цим замислюватися. Витратьте всі зусилля на створення альтернативних джерел енергії.
Ми б хотіли, щоб у світі більше ніколи не було війни. Тому хочеться побажати вам, щоб училися на уроках нашої історії, не повторювали наших помилок, робіть правильні висновки з нашого досвіду.
Нехай у майбутньому люди не перестануть творити, а світ з кожним роком ставатиме тільки кращим. Адже все у наших руках!
Будьте добрими і терплячими до людей, ніколи не принижуйте і не ображайте їх.
Тепер ви, наші нащадки, повинні покласти на себе ношу любові до Козельщини, України, Землі і до людей. Ми віримо, що ви впораєтесь. Віримо, що над вами сяє чисте, мирне, прекрасне небо. І у світі перемогли Розум та Любов».

«Привіт усім, хто читає цей лист, так починають своє послання діти з 7-А класу.Якщо ви читаєте його, то обіцяний кінець світу так і не настав.
Наші здогадки і мрії засновані на надії. Ми сподіваємося, що через 50 років увесь світ забуде про криваве слово «війна», ніхто навіть і не згадає про нього.
У 2067 році світ не буде поділений на групи, у ньому всі будуть рівними і вільними.
Наші уявлення про майбутнє набагато кращі, аніж про сучасність. Можливо, наш край почне розпускатися, немов молода трояндочка, а згодом стане великим, пахучим кущем. Технології зайдуть так далеко, що механіка та різні види промисловості не шкодитимуть планеті. Люди зможуть забезпечувати себе думаючи, а не гнучи спини на тяжкій фізичній роботі. Великі будівлі вражатимуть своїм дизайном, чиста екологія, справедливі і чесні закони, трудолюбиві люди. Не буде брехливих і вічнообіцяючих правителів, а будуть лише ті, які хочуть збудувати справжню домівку для усіх, де людину будуть поважати і любити, незважаючи на соціальний стан, віру або будь-які особливості.
Маємо надію, що світ зміниться на краще».

Надіємося і ми. Інакше й не може бути — з такими розумними і талановитими дітьми, котрі через загадані 50 років уже самі будуть поважними дідусями й бабусями. І вже їхні онуки, читаючи ці та інші збережені послання, будуть дивуватися подіям і мріям їхніх пращурів. І навзаєм розповідати про себе та щиро бажати усього найкращого своїм нащадкам.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1096
1459
5623
13825
27405
60361
1851129

Прогноз
1200

10.79%
7.90%
13.60%
0.61%
0.33%
66.77%
Online (15 minutes ago):51
one guest
no members

Ваш IP:18.212.92.235