Гончар у моєму житті
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Зці­ли­лась і ощас­ли­ви­лась
  Че­рез хво­ро­бу не скла­ло­ся у ме­не сі­мей­не жи­ття, щас­тя. Моє одру­жен­ня — всь­о­го на пі­вро­ку. Не ві­ри­ли ба­ть­ки, що я ко­лись ви­ду­жаю, тож не по­ві­ри­ли і чу­жі лю­ди.
 • Приведи нас, Маріе, до Сина!…
  Од­не з най­ве­лич­ні­ших в іс­то­рії люд­с­т­ва свят — Різ­д­во Гос­по­да Бо­га і Спа­са  на­шо­го Ісу­са Хрис­та. Ду­ша зав­ми­рає, ко­ли по­ду­ма­єш: це ж са­ма Лю­бов, са­ма  Бла­го­дать опус­ка­є­ть­ся до нас із своїх Не­бес­них ви­сот... Яко­го ще да­рун­ку тре­ба?
 • Пройшов Спас - пішло літо від нас...
  До найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня. Він вважається третім святом після Різдва та Великодня. Перший Спас збігається з Маковеєм, тобто 14 серпня, а третій збігається з післясвятом Успіння (29 серпня). Згідно з переказами, одного разу Ісус Христос з трьома своїми учнями піднявся на гору під назвою – Фавор. Як тільки добрався він до самої вершини і безпосередньо зійшов на неї, він змінився на краще. Неймовірною білизною засяяло його вбрання, і обличчя його також засяяло. Преображення — явлення Сина, під час якого Отець свідчить голосом зі світлої хмари Святого Духа: «Цей є...

Гончар у моєму житті

Собор душі… Коли я вперше почула цей вислів, то навіть не знала, кому він належить. Собор — це християнський храм, куди приходять люди, щоб очистити свою душу. Це добро, краса, сама чистота й духовність. Духовні цінності не можна вимірювати їжею чи речами, адже нашим душам потрібні любов, доброта, милосердя, тобто все, що робить людину кращою, піднімає над мізерним і буденним у вищі сфери духу.

«Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!..» — ці слова Олеся Гончара назавжди викарбувались у моєму серці. Це Ви, Олесю Терентійовичу, змусили мене задуматися над вічними проблемами. Якби у школі викладалася духовність, Ви б могли стати найкращим серед її викладачів. Ви спонукаєте думати, а це так важливо у сучасному жорстокому світі. Кожного разу, коли я проходжу поруч із Козельщинським монастирем, я ніби чую тихий голос Гончара. Ви — гордість нашого Козельщинського краю. Ви — душа, совість, серце. Як же важливо зараз, щоб люди почули Ваші слова, почули серцем! Адже скільки навколо тих, для яких уже не залишилося нічого святого. Тих, у кого вже не залишилося «соборів душ», у них взагалі і душ не зосталось — вони вмерли.Чи, може, вони сплять? Люди! Почуйте Гончара!!! Бережіть собори своїх душ!! Якщо ми всі дослухаємося до цих слів, то мине загроза духовної пустоти, загроза бездуховності. Це допоможе кожному прийти до божественного в собі. До прекрасного. До безсмертного. Я вірю, що собори людських душ зруйнувати неможливо. Вони живі! Настане час, коли соборні дзвони задзвенять над Україною. Увесь світ побачить: ми зберегли собори своїх душ!

Ольга Кириленко,
учениця 9 класу Новогалещинської ЗОШ І-ІІІ ст.

----------------------------------------
Із творчістю Олеся Терентійовича Гончара я познайомилася на уроках позакласного читання. І хоча я прочитала лише декілька його неперевершених шедеврів, але вдячна за те, що вони мене зробили людиною вдумливою і спостережливою. Адже проблеми, порушені у його творах, актуальні й зараз. О.Гончар примусив мене замислитися: що ж відбувається у моєму особистому соборі?.. Для нас, нащадків, головне — не піти кривою стежкою, що руйнує собори душ людських, не переступити байдуже через вироблені впродовж тисячоліть моральні закони.

Ілона Пасько,
учениця 10 класу
Пригарівської ЗОШ І-ІІІ ст.
----------------------------------------

Полтавщина дала світові багато славних постатей. Серед них Олесь Терентійович Гончар. Він колись мандрував полтавськими шляхами, заворожений їхньою принадою, прагнув пізнати щось незвідане. Так приємно було повертатися з таких мандрівок і записувати враження та думки на папері, коли то випліталася і вимережувалась історія рідного краю, то хвилював образ простої людини, яка своєю духовною красою могла піднятися до найвищих вершин досконалості. Я так, як і Гончар, закохана в Полтавщину, бо тут моє коріння: наш рід із діда-прадіда вже понад століття живе на цій землі.
Для мене велика честь навчатися в тій школі, де колись викладав Олесь Гончар. Його посмішка, його замислений погляд дивиться на мене з портрета у кабінеті української мови та літератури. Я подумки розмовляю з Олесем Терентійовичем, мені здається, що він десь поруч, вчувається тепло його душі. Згадуючи Гончара, перед собою я бачу образ живої людини, сповненої невичерпної енергії і працездатності, людини звичайної у життєвих буднях і великої у творчих і громадянських звершеннях.

Дар’я Логінова,
учениця 10 класу Мануйлівської ЗОШ І-ІІІ ст.
----------------------------------------

Про видатного українського письменника Олеся Терентійовича Гончара я знав уже декілька років, адже у нашому класі є постійно діючий стенд про цього митця. Проте детальніше із його життям і творчістю я ознайомився зовсім недавно, коли почали готуватися до відзначення ювілею письменника. Яким же моє було здивування, коли мені стало відомо, що він у 30-х роках минулого століття навчався у нашій школі! Про ті далекі роки залишилися спогади одного з жителів села. А ще мене вразило, що Олесь Терентійович, будучи вже відомим письменником, не забував про Хорішки, де він побував іще маленьким хлопчиком. І у 1986 році він написав листа, де з теплотою згадував про «далекі мої Хорішки на березі Псла», про те, як тут «уперше прокинулася у нього любов до літератури — любов на все життя».
А ще в нашій школі зберігається маленька книжечка «Фронтові поезії» з автографом Гончара, яку він надіслав у подарунок.
Зараз на уроках літератури ми вивчаємо творчість цього письменника. І я переконався — твори Олеся Гончара утвердили чесну славу доброго імені нашого народу.

Володимир Заїченко,
учень 11 класу
Хорішківської ЗОШ І-ІІІ ст.
----------------------------------------

Як колись Шевченко прагнув пробудити сумління земляків спалахами поетичної мислі, так Олесь Гончар постукав у серця своїх сучасників, нагадуючи їм про родовід, про прадавню історію, про духовний зв’язок між поколіннями, про існування спільноти, що відома у світі як українська нація.

Анюта Виставна,
11-А клас
Козельщинської ЗОШ І-ІІІ ст.
----------------------------------------

До Гончара
Для геніїв хвалебних слів не треба,
Бо всі слова колись стирає час.
А геній — як яскрава зірка з неба,
Він все життя горітиме для нас.
Пісень талантам також не співають,
Бо пісня, навіть сильна, затиха.
Таланти ж вічні, їх пісні лунають,
Крізь час і простір дух їх надиха.
Ти геній був, і твій талант безсмертний,
Життя ж твоє у Всесвіті, як мить.
Вогонь душі твій чистий і відвертий
Крізь час і простір зіркою горить.
Вогонь той буде довго ще горіти,
Його тепло нам душі зігріває.
У пам’яті йому до того часу жити,
Допоки на землі
життя людське триває.
Дай, Боже, вічно зірці цій горіти,
Яскравій зірці з іменем «Гончар».
Палати, жити й не тьмяніти,
Нестися в небо вище хмар!

Тетяна Кисіль,
студентка Полтавського педагогічного університету,
смт Нова Галещина
----------------------------------------

Духовність  пером Гончара

Горджусь своїм я земляком,
Який легким, тонким пером
Зумів майстерно донести
Життя просте. Заповісти
Собори душ нам берегти!
І на папері роздуми плекав:
Що є душа людська —
Чи храм, чи купа цегли?!
Хотів, щоб люди осягли,
Що є для кожного СОБОРОМ;
Як прагнуть стати ідеалом
Любові, людяності й доброти...
Духовність зможе нам допомогти,
На всі питання відповідь знайти
Й СОБОРИ ДУШ уберегти.

Ірина Сидоренко,
завуч Пригарівської ЗОШ І-ІІІ ст.
----------------------------------------

Продовження роздумів на тему «Гончар у моєму житті» читайте в одному з
наступних номерів газети.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
107
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.73