НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ ПЕРШОГО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Електрокардіограф — екстреній медицині
  Нещодавно для підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району придбано електрокардіограф з функцією дистанційної передачі ЕКГ – «ЮКАРД100».
 • ЩО ТО ЗА РОСЛИНА — «ХІРУРГ» БЕЗ НОЖА?
  «Чула, що є така рослина, яку називають «хірург без ножа». Кажуть,  що є цілющі рецепти застосування її від варикозу, навіть при відкритих виразках. Чи правда це? Розкажіть, будь ласка, про неї. А.САВЕЛІНА»
 • ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ
  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  від 30 до 50% випадків раку можна уникнути, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. Адже на початкових стадіях онкозахворювання значно краще піддається лікуванню. Симптоми, що можуть з’являтися у процесі розвитку хвороби, залежать від її виду.

НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ ПЕРШОГО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

акт чернетка з архіу Лека ЛукяненкаНадзвичайне і позачергове засідання Верховної Ради УРСР  24 серпня 1991 року було скликане через три дні після придушення путчу консервативних сил Радянського Союзу,  які прагнули повернути СРСР без демократичних перетворень  і «перебудови». 

На фото: Акт проголошення незалежності України.
Чернетка з архіву Левка Лук’яненка

Сесія розпочалася о 10-й ранку. Бурхливе та емоційне засідання з перервами тривало до пізнього вечора. У залі були присутні 363 депутати з 450. 
Президія Верховної Ради у той день внесла на розгляд депутатів лише одне питання – «Про політичну ситуацію». Найбільше депутати обговорювали нещодавній путч.
Те, що потрібно проголошувати незалежність, не викликало сумнівів ні в кого, навіть у комуністів, навіть у депутатів із Донбасу.
Перед будівлею парламенту зібралися від 30 до 50 тисяч українців з синьо-жовтими прапорами, які слідкували за засіданням депутатів через вуличну пряму трансляцію. Час від часу вони скандували: «Незалежність! Незалежність!» та «Прапор на Раду! Прапор на Раду!». Люди не розходилися до самого вечора, поки парламентарі не ухвалили доленосного Акту про проголошення незалежності.
«Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв’язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітні традиції державотворення на Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави — УКРАЇНИ», — зачитав врешті решт Леонід Кравчук. 
Акт проголошення незалежності України підтримали 346 депутатів, у тому числі й комуністи, які були присутні в парламенті. Лише один був проти, інші утрималися. Депутати у залі зустріли результати голосування бурхливими оплесками.
Частина депутатів від опозиції на якийсь час вийшла на мітинг перед будівлею парламенту, де злилася в ейфорії зі збудженим натовпом, а Рада почала приймати перші рішення незалежної України. 
Депутати в той день вирішили провести департизацію правоохоронних органів, підпорядкувати всі військові формування на території республіки Верховній Раді, утворити Міністерство оборони та приступити до створення власних Збройних Сил. Також парламентарі націоналізували усі підприємства союзного підпорядкування та доручили Кабміну, Нацбанку та комісіям Ради приступити до створення власної грошової одиниці. 
Останнє, що зробили депутати у той день, — ухвалили звернення до парламенту та президента РРФСР, у якому «щиро подякували» їм за «героїчні дії по захисту свободи і демократії» під час путчу і висловили впевненість у тому, що «вікові традиції взаємопідтримки прогресивних сил України і Росії і надалі міцнітимуть».
Після закінчення засідання депутати-опозиціонери зібралися біля трибуни та заспівали гімн Українських січових стрільців «Ой, у лузі червона калина». Мітингувальники під Радою теж підхопили цю пісню.

За матеріалами сайту tsn.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2764
2743
9690
20240
56288
56951
1740558

Прогноз
2880

11.29%
7.10%
13.89%
0.57%
0.34%
66.81%
Online (15 minutes ago):29
29 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.94