НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ ПЕРШОГО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • В ОЧIКУВАННI ДИВА
  У моєму дитинстві Миколая не було. Був кимось прогризений пластмасовий Дід Мороз з залишками червоної фарби на носі та мішку, і така ж невпізнавана обдерта Снігурка, яку за пару свят «десь діли». Мати так і питала: «Де ви діли Снігурку?», кожного разу, коли наряджала ялинку. «Діта» Снігурка дошкуляла недовго: ялинку в нашій хаті ставили всього кілька зим, бо «нашо — як у школі є, в клубі є, ше й дома». 
 • Грип атакує: в епіцентрі уваги — розв’язання проблеми!
  В Україні розпочалася епідемія грипу. «За минулий тиждень показники захворюваності на грип та ГРВІ перевищили епідеміологічний поріг – захворіли понад 203 тисяч людей», – заявили у МОЗ. Зазначається, що показник захворюваності на грип із 3 до 9 грудня становив 528,2 на 100 тисяч населення, що на 1,8% більше епідемічного порогу в Україні.  Також у МОЗ повідомили, що від надзвичайно небезпечного грипу «Сінгапур» (штам A (H3N2) минулого тижня померла 9-річна дівчинка з Харківської області. У Козельщинському районі лише за листопад офіційно було зареєстровано 269 випадків ГРВІ,  у тому числі 89 школярів.
 • Вакцинація — це важливо
  У перші два роки  життя дитина тільки починає пізнавати світ. Кожна хвилина, проведена разом, для нас на вагу золота. Ми будуємо плани на майбутнє, уявляємо, як дитина заговорить і почне ділитися з нами своїми думками. Як гратиметься з іншими дітлахами, їздитиме на велосипеді. Як ми поведемо її до першого класу, разом поїдемо на відпочинок... Але ми мало замислюємося над тим, що всі ці прекрасні й неповторні миті  життя може затьмарити хвороба. На щастя, завдяки вчасно зробленим щепленням багато небезпечних недуг можна відвернути.

НАЙЦІКАВІШІ ФАКТИ ПЕРШОГО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

акт чернетка з архіу Лека ЛукяненкаНадзвичайне і позачергове засідання Верховної Ради УРСР  24 серпня 1991 року було скликане через три дні після придушення путчу консервативних сил Радянського Союзу,  які прагнули повернути СРСР без демократичних перетворень  і «перебудови». 

На фото: Акт проголошення незалежності України.
Чернетка з архіву Левка Лук’яненка

Сесія розпочалася о 10-й ранку. Бурхливе та емоційне засідання з перервами тривало до пізнього вечора. У залі були присутні 363 депутати з 450. 
Президія Верховної Ради у той день внесла на розгляд депутатів лише одне питання – «Про політичну ситуацію». Найбільше депутати обговорювали нещодавній путч.
Те, що потрібно проголошувати незалежність, не викликало сумнівів ні в кого, навіть у комуністів, навіть у депутатів із Донбасу.
Перед будівлею парламенту зібралися від 30 до 50 тисяч українців з синьо-жовтими прапорами, які слідкували за засіданням депутатів через вуличну пряму трансляцію. Час від часу вони скандували: «Незалежність! Незалежність!» та «Прапор на Раду! Прапор на Раду!». Люди не розходилися до самого вечора, поки парламентарі не ухвалили доленосного Акту про проголошення незалежності.
«Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв’язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітні традиції державотворення на Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави — УКРАЇНИ», — зачитав врешті решт Леонід Кравчук. 
Акт проголошення незалежності України підтримали 346 депутатів, у тому числі й комуністи, які були присутні в парламенті. Лише один був проти, інші утрималися. Депутати у залі зустріли результати голосування бурхливими оплесками.
Частина депутатів від опозиції на якийсь час вийшла на мітинг перед будівлею парламенту, де злилася в ейфорії зі збудженим натовпом, а Рада почала приймати перші рішення незалежної України. 
Депутати в той день вирішили провести департизацію правоохоронних органів, підпорядкувати всі військові формування на території республіки Верховній Раді, утворити Міністерство оборони та приступити до створення власних Збройних Сил. Також парламентарі націоналізували усі підприємства союзного підпорядкування та доручили Кабміну, Нацбанку та комісіям Ради приступити до створення власної грошової одиниці. 
Останнє, що зробили депутати у той день, — ухвалили звернення до парламенту та президента РРФСР, у якому «щиро подякували» їм за «героїчні дії по захисту свободи і демократії» під час путчу і висловили впевненість у тому, що «вікові традиції взаємопідтримки прогресивних сил України і Росії і надалі міцнітимуть».
Після закінчення засідання депутати-опозиціонери зібралися біля трибуни та заспівали гімн Українських січових стрільців «Ой, у лузі червона калина». Мітингувальники під Радою теж підхопили цю пісню.

За матеріалами сайту tsn.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1045
1459
5623
13825
27405
60361
1851129

Прогноз
1200

10.79%
7.90%
13.60%
0.61%
0.33%
66.77%
Online (15 minutes ago):13
13 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.239