З ЛЮБОВ’Ю ДО УКРАЇНИ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Електрокардіограф — екстреній медицині
  Нещодавно для підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району придбано електрокардіограф з функцією дистанційної передачі ЕКГ – «ЮКАРД100».
 • ЩО ТО ЗА РОСЛИНА — «ХІРУРГ» БЕЗ НОЖА?
  «Чула, що є така рослина, яку називають «хірург без ножа». Кажуть,  що є цілющі рецепти застосування її від варикозу, навіть при відкритих виразках. Чи правда це? Розкажіть, будь ласка, про неї. А.САВЕЛІНА»
 • ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ
  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  від 30 до 50% випадків раку можна уникнути, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. Адже на початкових стадіях онкозахворювання значно краще піддається лікуванню. Симптоми, що можуть з’являтися у процесі розвитку хвороби, залежать від її виду.

З ЛЮБОВ’Ю ДО УКРАЇНИ

СКУдсДень проголошення незалежності України наближали також українці поза межами етнічної України, які завжди прагнули до єдності.
Тож 12-19 листопада 1967 року в Нью-Йорку пройшов конгрес, що дістав назву Конгрес Свободи та став першою масовою маніфестацією української єдності в церковній, громадській і політичній сферах життя. Участь у цих зборах узяли понад тисяча делегатів із 17 країн світу. На цьому Конгресі було прийняте рішення про створення Світового Конгресу Вільних Українців, який після проголошення незалежності України був перейменований на Світовий Конгрес Українців (СКУ).

З 1967 до 1991 року СКУ вів потужну діяльність, спрямовану на відновлення державної незалежності України. А з прийняттям Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року СКУ очолює діяльність української діаспори, спрямовану на становлення та утвердження України як суверенної, незалежної, демократичної, правової та соціальної держави, сприяючи їй у різних сферах життєдіяльності.
Сьогодні Світовий Конгрес Українців — одна із найвпливовіших проукраїнських сил у світі. Він об’єднує понад 20 мільйонів українців у 150 організаціях 53 країн, що мають спільне бачення, спільно діють у зміцненні позицій світового українства на міжнародному рівні та спільно підтримують народ України у прагненні жити у незалежній, територіально цілісній, реформованій та європейській Українській державі. СКУ визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.
У рамках СКУ діють ради і комісії, які розглядають питання про людські і громадянські права, участь у праці ООН, поінформованість світового співтовариства про Україну. СКУ закликає підтримати процеси реформ в Україні та надати їй суттєву фінансову допомогу. Для цього СКУ співпрацює з урядами країн та проводить стратегічні зустрічі високопосадовцями ООН, НАТО, Європейського Союзу, Ради Європи, ПАРЄ і ОБСЄ, Австрії, Бельгії, Канади, Німеччини, Польщі, Сполученого Королівства Великої Британії і США. СКУ привертає увагу світу до українських проблем: агресія Росії, порушення демократичних прав, болючі сторінки історії, стоїть на захисті інтересів українців в усіх куточках світу.
Шляхами ширення української національної ідеї СКУ обрав заклики, меморандуми, форуми, конференції, акції, свята, мітинги, зустрічі на найвищому рівні. А з 2014 року започаткував проект «Захист патріотів», основною метою якого є допомога у збереженні життя українських воїнів в зоні АТО. У рамках цього проекту СКУ було проведено навчання з курсу бійця-рятувальника, передано покращені аптечки першої допомоги, проведено Міжнародну конференцію з тактичної медицини, втілюються у життя низка ініціатив на підтримку постраждалих в АТО та медичних потреб України.
У 2017 році виповнилося 50 років цій міжнародній координаційній надбудові українських громад у діаспорі. Відзначення 50-ліття СКУ підтримали українські громади світу, провели 4 міжнародні конференції, економічний форум у Києві, круглий стіл у Мельбурні, урочисте відзначення у Мистецькому арсеналі, Дні української діаспори у Львові, випущено ювілейні марки та монету з нагоди 50-ліття СКУ, пройшли урочистості у багатьох країнах.
І з цієї нагоди вийшов ювілейний бюлетень «Світовий Конгрес Українців. 50 років у підтримці українського народу» (головний редактор — президент СКУ Євген Чолій, відповідальний директор — Євгенія Петрова). У звіті доктора Євгена Чолія про виконану роботу є й такі слова: «Щиру подяку за щоденну працю та організаційну допомогу під час моїх подорожей висловлюю працівникам Головного офісу СКУ (знаходиться у м. Торонто, Канада — авт.), заступнику екзекутивного (виконавчого — авт.) адміністратора Євгенії Петровій…»СКУ1
І от — справжня сенсація: виявляється, ця Євгенія Петрова — наша землячка! Народилася вона у селі Пісках у родині Івана Опансовича та Уляни Петрівни Кульбачок. Закінчила Дніпропетровський державний університет, потім — аспірантуру. Кандидат філологічних наук, доцент. Більше десяти років працювала на кафедрі української мови цього вишу, була заступником декана факультету з наукової роботи.
А потім доля розпорядилася так, що вони з чоловіком і двома доньками виїхали на постійне проживання до Канади. Кілька років Євгенія працює директором української недільної школи у місті Гамільтон, згодом — в офісі Світового Конгресу Українців.
Але в думках і помислах завжди з рідними Пісками, матусею, сестрою, земляками. З Козельщинським краєм, Полтавщиною й Україною.
— Зараз, коли відбувається агресія на Сході, Україна, як ніколи, потребує захисту своїх інтересів, покращення іміджу країни, підтримки світової громадськості, — наголошує Євгенія Петрова. — Саме в цьому напрямку і працює Світовий Конгрес Українців — міжнародна координаційна надбудова українських громад у діаспорі.

Григорій СЕРДЮК,
член НСЖУ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2764
2743
9690
20240
56288
56951
1740558

Прогноз
2880

11.29%
7.10%
13.89%
0.57%
0.34%
66.81%
Online (15 minutes ago):29
29 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.94