БЛАГОСЛОВЕННИЙ ТОЙ, ХТО ДАРУЄ ВОДУ, БО ВОДА — ЦЕ ЖИТТЯ…
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Як діяти, якщо за кордоном втратили документи?
  «Доброго дня, пане міністре! Перебуваючи за кордоном під час новорічних свят, я потрапила у неприємну історію — у мене викрали закордонний паспорт. Згодом усе відновила, але я дуже перенервувала, тому що не знала, що робити та куди звертатися. Розкажіть, будь ласка, як правильно діяти в такому випадку? Людмила Поліщук»
 • ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?
  — У цей опалювальний сезон багато моїх односельців, кому призначено субсидію, у тому числі і я, отримали незрозумілі попередження про заборгованість зі сплати обов’язкового платежу від нашого постачальника природного газу — ТОВ «Полтавагаз збут». Але звідки взялася ця заборгованість, якщо я, наприклад, економлю газ і вкладаюся у суму призначеної мені субсидії? У мене немає необхідності сплачувати обов’язковий платіж, я у попередні роки цього не робила, не робитиму й зараз. За що я маю платити, якщо використаний мною газ уже оплачений державою? Яким документом керуються постачальники газу, виставляючи нам заборгованість?Ольга ЛОБАС, село Верхня Мануйлівка
 • Надбавка у 620 гривень і нові пільги на дітей
  На початку зими українців чекають не тільки довгі вихідні, а й перегляд соціальних стандартів. Крім того, у деяких містах можуть підвищити тарифи на гарячу воду й опалення. Також  переглянуть ціни одного з мобільних операторів. Повідомляє korupciya.com.

БЛАГОСЛОВЕННИЙ ТОЙ, ХТО ДАРУЄ ВОДУ, БО ВОДА — ЦЕ ЖИТТЯ…

колодязь27 квітня цього року «Козельщинські вісті» вже повідомляли про те, що з ініціативи краєзнавця Івана Кравченка та за підтримки Козельщинської об’єднаної територіальної громади і Хорішківської школи розпочалися роботи з відновлення давнього чумацького колодязя, що знаходиться неподалік від Хорішок.

колодязь2Колись на цьому місці проходив один із соляних шляхів – Бакаїв шлях, нерозорані залишки якого видно на південь від криниці. На ночівлю чумаки утворювали укріплені табори, обставлені з усіх сторін возами. У центрі місця перепочинку наші пращури викопали криницю, воду якої вважали цілющою... колодязь1

І ось навесні група благоустрою ОТГ разом із учнями прибрала прилеглу територію, й висадила там берези й кущі калини. Згодом до цього проекту долучилося й ТОВ «Агрофірма «Добробут»» агропромхолдингу «Астарта-Київ». Роботи тривали до пізньої осені. Спільними зусиллями розчищено підземні джерела, над криницею встановлено зруб з коловоротом. Вхід на територію колишнього козацько-чумацького табору оздобили стилізованим частоколом, а на самому місці відпочинку встановили дерев’яну альтанку зі столом і лавку. На самому вході розташували стенд з повною інформацією про це історичне місце та схемою самого колодязя.
Так завдяки місцевому краєзнавцеві та потужній підтримці ОТГ й агрофірми «Добробут» давня чумацька криниця отримала друге життя, а наш край — іще одну відроджену історичну перлину, гідну для відвідин будь-яких туристів, а також пам’ятну дату місцевого значення — 14 листопада, коли відбулося урочисте відкриття відродженого й заново освяченого колодязя.
А нам залишається пити цілющу воду, берегти та примножувати багатства нашого краю і дякувати за них усім, хто долучився до благородної справи відродження історичних цінностей.

Надія ЛИТВИН
Фото Івана КРАВЧЕНКА

Відеосюжет про відкриття оновленого місця відпочинку чумаків дивіться на нашому
каналі на YouTube.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
151
2215
7201
16987
42655
57730
1924109

Прогноз
1920

10.49%
8.44%
13.34%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):76
76 guests
no members

Ваш IP:54.173.237.152