БЛАГОСЛОВЕННИЙ ТОЙ, ХТО ДАРУЄ ВОДУ, БО ВОДА — ЦЕ ЖИТТЯ…
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • ШАНОВНІ НАШІ ЧИТАЧІ, ДРУЗІ, ПРИХИЛЬНИКИ!
  Для вас — чудова новина: «Козельщинські вісті» уперше за свою історію паралельно з поштовою передплатою на наше друковане видання оголошують про нову послугу:РОЗСИЛКУ ЕЛЕКТРОННОЇ ВЕРСІЇ ГАЗЕТИз ІІ півріччя 2017 року!
 • ХОЧ І ДЕШЕВО, ТА ВСЕ ОДНО — СЕРДИТО
  Чорногорія офіційно стала 29-ю державою — членом НАТО. Китайський вірус заразив більше 250 млн. комп’ютерів по усьому світу. Facebook планує запустити спеціальний месенджер для підлітків, який дозволить батькам контролювати своїх дітей, не вимагаючи аккаунта. У Туреччині знайшли стародавнє підземне місто з 52 печерами. Помер голова Української греко-католицької церкви 2005-2011 рр. Блаженніший Любомир Гузар.  Україна зайняла 60 місце в рейтингу найбільш конкурентоспроможних економік світу. Харків — єдине місто в Україні, де незабаром буде побудовано потужний сміттєпереробний завод.
 • «КОЗЕЛЬЩИНСЬКІ ВІСТІ» — ЗНОВУ СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ «ЖУРНАЛІСТ РОКУ-2017»
  Ось уже другий рік поспіль на Полтавщині проводять обласний творчий конкурс «Журналіст року». Цьогоріч участь у ньому взяло 44 журналісти, кореспонденти, блогери. Спільно вони подали 224 матеріали.Для порівняння: минулого року було 25 учасників, які подали на конкурс 190 матеріалів.

БЛАГОСЛОВЕННИЙ ТОЙ, ХТО ДАРУЄ ВОДУ, БО ВОДА — ЦЕ ЖИТТЯ…

колодязь27 квітня цього року «Козельщинські вісті» вже повідомляли про те, що з ініціативи краєзнавця Івана Кравченка та за підтримки Козельщинської об’єднаної територіальної громади і Хорішківської школи розпочалися роботи з відновлення давнього чумацького колодязя, що знаходиться неподалік від Хорішок.

колодязь2Колись на цьому місці проходив один із соляних шляхів – Бакаїв шлях, нерозорані залишки якого видно на південь від криниці. На ночівлю чумаки утворювали укріплені табори, обставлені з усіх сторін возами. У центрі місця перепочинку наші пращури викопали криницю, воду якої вважали цілющою... колодязь1

І ось навесні група благоустрою ОТГ разом із учнями прибрала прилеглу територію, й висадила там берези й кущі калини. Згодом до цього проекту долучилося й ТОВ «Агрофірма «Добробут»» агропромхолдингу «Астарта-Київ». Роботи тривали до пізньої осені. Спільними зусиллями розчищено підземні джерела, над криницею встановлено зруб з коловоротом. Вхід на територію колишнього козацько-чумацького табору оздобили стилізованим частоколом, а на самому місці відпочинку встановили дерев’яну альтанку зі столом і лавку. На самому вході розташували стенд з повною інформацією про це історичне місце та схемою самого колодязя.
Так завдяки місцевому краєзнавцеві та потужній підтримці ОТГ й агрофірми «Добробут» давня чумацька криниця отримала друге життя, а наш край — іще одну відроджену історичну перлину, гідну для відвідин будь-яких туристів, а також пам’ятну дату місцевого значення — 14 листопада, коли відбулося урочисте відкриття відродженого й заново освяченого колодязя.
А нам залишається пити цілющу воду, берегти та примножувати багатства нашого краю і дякувати за них усім, хто долучився до благородної справи відродження історичних цінностей.

Надія ЛИТВИН
Фото Івана КРАВЧЕНКА

Відеосюжет про відкриття оновленого місця відпочинку чумаків дивіться на нашому
каналі на YouTube.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1005
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):15
15 guests
no members

Ваш IP:141.8.142.117