ДЕ ЗГОДА ПАНУЄ, ТАМ І ГОРЕ ТАНЦЮЄ…
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • ПРОСО: ЧИ МАЄ ЗНАЧЕННЯ КОЛІР?
  «Я щороку сію на своїй присадибній ділянці просо. І от у чому проблема: у позаминулому році після обмолоту я помітила, що серед звичайного жовтуватого проса де-не-де траплялося чорне на колір. А коли змолотили у минулому році, виявилося що тепер майже усе зерно чорного забарвлення. Не знаю, що й робити. Куди його можна використовувати? Чи можна його згодовувати хоча б курям? І чи його можна також застосовувати від пролежнів, як і звичайне просо? Лідія Петрівна РАДЧЕНКО, пенсіонерка, с.Бреусівка»
 • Ювелірні вироби виглядатимуть, ніби нові
  Хочете повернути блиск вашим улюбленим прикрасам?  Зробити це досить легко. Вам лише знадобляться: по одній столовій ложці солі, соди, засобу для миття посуду, склянка води та шматок алюмінієвої фольги.Відріжте шматок алюмінієвої фольги і покладіть на дно невеликої миски або склянки. Налийте гарячу воду в миску. Додайте сіль, соду, і рідину для миття посуду. Покладіть ювелірні вироби на фольгу і залиште на 5-10 хвилин.Промийте ювелірні вироби у прохолодній воді і протріть сухою м'якою тканиною.
 • «Бомбочки» для ванни
  Ваші дітки не завжди із задоволенням біжать у ванну? Можливо, це зміниться, коли ви зробите для них різнокольорові «бомбочки». Додаючи ті чи інші косметичні інгредієнти, ви підсилите корисні властивості «бомбочок». Згодом  ви й самі захочете купатися тільки з цими ароматними кульками. Залежно від настрою, можна додавати тонізуючі, заспокійливі, розігріваючі, пом’якшувальні та інші добавки.  Для прикладу пропонуємо вам кілька найпопулярніших рецептів.

ДЕ ЗГОДА ПАНУЄ, ТАМ І ГОРЕ ТАНЦЮЄ…

колонка редактора для сайтуНа президентських виборах у Чехії переміг проросійський Мілош Земан. Ватикан готується проголосити нових святих. Великобританія будує радіолокатор на випадок російської агресії. В Океанії зник пором із 50 пасажирами. Китай збирається створити в Арктиці Полярний «Шовковий шлях». Фінляндія інвестує 6 мільйонів євро у розвиток «зелених» проектів в Україні. На Філіппінах збільшується небезпека великомасштабного виверження вулкана, із «зони небезпеки» евакуйовано понад 80 тисяч людей.

А у нас у районі своє «виверження вулкана»: 26 січня, на останній сесії районної ради дійшло свого апогею протистояння двох гілок місцевої влади — законодавчої (тобто районної ради) і виконавчої (райдержадміністрації). Депутати висловили недовіру чинному голові Козельщинської РДА О.О.Перепелиці. Чим завершиться це протистояння, побачимо далі. А мої враження від сесії райради читайте на 2-й сторінці.
Але мене (та й не тільки мене) турбує інше: щоби цей конфлікт не позначився негативно на пересічних мешканцях Козельщинського краю. Адже у результаті децентралізації район розділився на дві ОТГ та 8 сільських рад, які вирішили відкласти об’єднання на невизначений термін. Причому Новогалещинська ОТГ ще й «відчепила» від сусіднього Кременчуцького району Бондарівську сільську раду, об’єднавши її у своєму складі з Новогалещинською селищною радою.
Зважаючи на таку ситуацію, у будь-який момент можуть виникнути складнощі з фінансуванням об’єктів соціальної сфери, які раніше утримувалися коштом єдиного районного бюджету (а галузі медицини й освіти — переважно з державної субвенції). Нині район існує лише формально, у своїх адміністративних межах (утім і це питання спірне, бо, нагадаю, Новогалещинська ОТГ утворилася на території двох суміжних районів). Як наслідок, районний бюджет зараз формується лише від надходжень із 8 необ’єднаних сільських рад (а було ж 18!). Дві новостворені ОТГ перейшли на іншу модель фінансових стосунків і мають свої «суверенні» бюджети. Відтепер доля закладів освіти, культури, охорони здоров’я залежить від того, як очільники громад, депутати органів місцевого самоврядування зможуть конструктивно домовитися і співпрацювати, щоби не залишити напризволяще лікарню та її пацієнтів, школи з учнями й педагогами, дитячі садочки з малюками та їх вихователями…
Козельщинська ОТГ йде на таку співпрацю, затвердивши рішенням останньої своєї сесії передачу до районного бюджету державної освітньої субвенції в сумі майже 18,2 мільйона гривень, медичної — понад 8 млн., а також трансфертів за рахунок власних коштів у сумі понад 24,3 млн. грн. на фінансування галузей, які утримуються за рахунок районного бюджету. Це практично всі заплановані доходи бюджету ОТГ від надходжень податку на доходи фізичних осіб.
Складніше з Новогалещинською ОТГ, яка більше схиляється до Кременчука, проте затвердила передачу до районного бюджету державної освітньої субвенції в сумі майже 3,7 мільйона гривень, близько мільйона — медичної субвенції, а також 3,2 млн. грн. трансфертів за рахунок власних коштів на фінансування галузей, які утримуються за рахунок районного бюджету. Детально про те, яким чином планується налагодити, зокрема, медичне обслуговування мешканців Новогалещинської ОТГ, ми розповімо в одному з наступних номерів газети. Тож слідкуйте!
…У зв’язку з усім цим мені на думку спадає історія Київської Русі, точніше — її розквіту за Ярослава Мудрого та занепаду, який розпочався з міжусобної боротьби князів після його смерті. У результаті сильна, квітуча молода держава роздробилася спочатку на 12 князівств, а через два століття їх було вже 250!
Дуже не хотілося б подібної долі для Козельщинського краю. Адже протягом останніх двох років він нарешті став самодостатнім у фінансовому плані, зміг значно зміцнити матеріальну базу медичних, освітніх закладів, довести свій потенціал. І буде дуже сумно та прикро, коли ця тенденція зведеться до нуля.
Тож усім бажаю порозуміння, толерантності, виваженості дій і вчинків, здатності слухати й чути одне одного. Не перемикайтеся — ми завжди он-лайн. Зустрінемося наступної п’ятниці.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
751
1626
4072
10947
32765
70044
1103091

Прогноз
1944

10.93%
6.41%
16.47%
0.62%
0.49%
65.07%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.39