ДЕ ЗГОДА ПАНУЄ, ТАМ І ГОРЕ ТАНЦЮЄ…
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • ШАНОВНІ НАШІ ЧИТАЧІ, ДРУЗІ, ПРИХИЛЬНИКИ!
  Для вас — чудова новина: «Козельщинські вісті» уперше за свою історію паралельно з поштовою передплатою на наше друковане видання оголошують про нову послугу:РОЗСИЛКУ ЕЛЕКТРОННОЇ ВЕРСІЇ ГАЗЕТИз ІІ півріччя 2017 року!
 • ХОЧ І ДЕШЕВО, ТА ВСЕ ОДНО — СЕРДИТО
  Чорногорія офіційно стала 29-ю державою — членом НАТО. Китайський вірус заразив більше 250 млн. комп’ютерів по усьому світу. Facebook планує запустити спеціальний месенджер для підлітків, який дозволить батькам контролювати своїх дітей, не вимагаючи аккаунта. У Туреччині знайшли стародавнє підземне місто з 52 печерами. Помер голова Української греко-католицької церкви 2005-2011 рр. Блаженніший Любомир Гузар.  Україна зайняла 60 місце в рейтингу найбільш конкурентоспроможних економік світу. Харків — єдине місто в Україні, де незабаром буде побудовано потужний сміттєпереробний завод.
 • «КОЗЕЛЬЩИНСЬКІ ВІСТІ» — ЗНОВУ СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ «ЖУРНАЛІСТ РОКУ-2017»
  Ось уже другий рік поспіль на Полтавщині проводять обласний творчий конкурс «Журналіст року». Цьогоріч участь у ньому взяло 44 журналісти, кореспонденти, блогери. Спільно вони подали 224 матеріали.Для порівняння: минулого року було 25 учасників, які подали на конкурс 190 матеріалів.

ДЕ ЗГОДА ПАНУЄ, ТАМ І ГОРЕ ТАНЦЮЄ…

колонка редактора для сайтуНа президентських виборах у Чехії переміг проросійський Мілош Земан. Ватикан готується проголосити нових святих. Великобританія будує радіолокатор на випадок російської агресії. В Океанії зник пором із 50 пасажирами. Китай збирається створити в Арктиці Полярний «Шовковий шлях». Фінляндія інвестує 6 мільйонів євро у розвиток «зелених» проектів в Україні. На Філіппінах збільшується небезпека великомасштабного виверження вулкана, із «зони небезпеки» евакуйовано понад 80 тисяч людей.

А у нас у районі своє «виверження вулкана»: 26 січня, на останній сесії районної ради дійшло свого апогею протистояння двох гілок місцевої влади — законодавчої (тобто районної ради) і виконавчої (райдержадміністрації). Депутати висловили недовіру чинному голові Козельщинської РДА О.О.Перепелиці. Чим завершиться це протистояння, побачимо далі. А мої враження від сесії райради читайте на 2-й сторінці.
Але мене (та й не тільки мене) турбує інше: щоби цей конфлікт не позначився негативно на пересічних мешканцях Козельщинського краю. Адже у результаті децентралізації район розділився на дві ОТГ та 8 сільських рад, які вирішили відкласти об’єднання на невизначений термін. Причому Новогалещинська ОТГ ще й «відчепила» від сусіднього Кременчуцького району Бондарівську сільську раду, об’єднавши її у своєму складі з Новогалещинською селищною радою.
Зважаючи на таку ситуацію, у будь-який момент можуть виникнути складнощі з фінансуванням об’єктів соціальної сфери, які раніше утримувалися коштом єдиного районного бюджету (а галузі медицини й освіти — переважно з державної субвенції). Нині район існує лише формально, у своїх адміністративних межах (утім і це питання спірне, бо, нагадаю, Новогалещинська ОТГ утворилася на території двох суміжних районів). Як наслідок, районний бюджет зараз формується лише від надходжень із 8 необ’єднаних сільських рад (а було ж 18!). Дві новостворені ОТГ перейшли на іншу модель фінансових стосунків і мають свої «суверенні» бюджети. Відтепер доля закладів освіти, культури, охорони здоров’я залежить від того, як очільники громад, депутати органів місцевого самоврядування зможуть конструктивно домовитися і співпрацювати, щоби не залишити напризволяще лікарню та її пацієнтів, школи з учнями й педагогами, дитячі садочки з малюками та їх вихователями…
Козельщинська ОТГ йде на таку співпрацю, затвердивши рішенням останньої своєї сесії передачу до районного бюджету державної освітньої субвенції в сумі майже 18,2 мільйона гривень, медичної — понад 8 млн., а також трансфертів за рахунок власних коштів у сумі понад 24,3 млн. грн. на фінансування галузей, які утримуються за рахунок районного бюджету. Це практично всі заплановані доходи бюджету ОТГ від надходжень податку на доходи фізичних осіб.
Складніше з Новогалещинською ОТГ, яка більше схиляється до Кременчука, проте затвердила передачу до районного бюджету державної освітньої субвенції в сумі майже 3,7 мільйона гривень, близько мільйона — медичної субвенції, а також 3,2 млн. грн. трансфертів за рахунок власних коштів на фінансування галузей, які утримуються за рахунок районного бюджету. Детально про те, яким чином планується налагодити, зокрема, медичне обслуговування мешканців Новогалещинської ОТГ, ми розповімо в одному з наступних номерів газети. Тож слідкуйте!
…У зв’язку з усім цим мені на думку спадає історія Київської Русі, точніше — її розквіту за Ярослава Мудрого та занепаду, який розпочався з міжусобної боротьби князів після його смерті. У результаті сильна, квітуча молода держава роздробилася спочатку на 12 князівств, а через два століття їх було вже 250!
Дуже не хотілося б подібної долі для Козельщинського краю. Адже протягом останніх двох років він нарешті став самодостатнім у фінансовому плані, зміг значно зміцнити матеріальну базу медичних, освітніх закладів, довести свій потенціал. І буде дуже сумно та прикро, коли ця тенденція зведеться до нуля.
Тож усім бажаю порозуміння, толерантності, виваженості дій і вчинків, здатності слухати й чути одне одного. Не перемикайтеся — ми завжди он-лайн. Зустрінемося наступної п’ятниці.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1439
2554
7231
14269
29216
54269
1531894

Прогноз
1800

12.07%
5.85%
14.56%
0.51%
0.38%
66.64%
Online (15 minutes ago):7
7 guests
no members

Ваш IP:66.249.64.94