ЗАКОН — НЕ ВОГОНЬ. ВОДОЮ НЕ ЗАЛЛЄШ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧАСНИКА ЗНО-2018
  Учаснику ЗНО-2018 у день тестування необхідно:1) своєчасно прибути до пункту ЗНО із Сертифікатом ЗНО та документом, на підставі якого особу зареєстровано для участі в ЗНО (серія та номер якого вказані в Сертифікаті), запрошенням-перепусткою (потрібно роздрукувати самостійно на сайті Українського центру в розділі Інформаційна сторінка).
 • ТУТ ШАНУЮТЬ І ЦІНУЮТЬ, ЛЮБЛЯТЬ І РОЗВИВАЮТЬ ТВОРЧІ ТАЛАНТИ
  Наближається кінець навчального року. Саме час підбити підсумки, відзвітувати перед громадою за діяльність протягом навчального року. Таким звітом і став звітний концерт Козельщинської дитячої музичної школи — найважливіша та найвідповідальніша подія для учнів школи, їх батьків і викладачів. Захід зібрав у глядацькій залі ДМШ (старе приміщення РБК) шанувальників і прихильників талантів юних музикантів, а вони, у свою чергу, подарували їм цікаву подорож у казковий світ музичного мистецтва. Вокальні та інструментальні ансамблі, оркестр, хор, солісти, дуети і тріо – концертна програма була побудована таким чином, аби познайомити глядачів з усіма музичними інструментами, грі на яких сьогодні можна навчитися у стінах школи,...
 • Незвичайна кав’ярня у Лутовинівці для надзвичайних відвідувачів
  Юні поети з усього району традиційно зібралися на чергове засідання поетичної вітальні «Росинка», що упродовж багатьох років об’єднує творчо обдарованих дітей і служить своєрідним вікном у велику поезію для тих, хто пізнав таїну слова душею, хто розкриває його багатогранний світ своїми, ні на чиї не схожими барвами. Цього разу творців слова приймала «Поетична кав’ярня» в Лутовинівській загальноосвітній школі I-II ступенів. На три години звичайний клас перетворився на справжню кав’ярню зі своєрідним дизайном, меню і гостями, які смакували не лише кавою, а й поетичними та прозовими доробками «власного приготування». А креативне меню пропонувало відвідувачам духмяний цілющий чай «Життєдайний», поетичний коктейль «На...

ЗАКОН — НЕ ВОГОНЬ. ВОДОЮ НЕ ЗАЛЛЄШ

колонка редактора для сайтуКанадські дослідники навчили штучний інтелект визначати найкраще місце для колоній на Місяці. В усіх претендентів на візи США планують перевіряти акаунти у соцмережах. В Амазонії знайдено останки представників невідомої цивілізації.  У готелях Китаю стали продавати чисте повітря, а у Києві відкрився перший секс-готель. Оператори мобільного зв'язку запустили 4G у більш ніж двадцяти містах України. Тернопіль слідом за Львовом вирішив відмовитися від маршруток. Уже до кінця 2018 року середня зарплата українців, за словами нашого прем’єра, повинна зрости до 10 тисяч гривень.

Я не знаю, чи підніметься до цієї позначки середня заробітна плата працюючих Козельщинського району. У 2017 році вона становила 5341 гривню — це всього-навсього 79,3% від обласного показника... Але хочу поговорити про те, як відстоювати свої права у плані повноти виплати своєї заробленої платні, офіційного працевлаштування тощо. Передусім зауважу, що за інформацією Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, у нашому районі середньооблікова чисельність штатних працівників становила на 1 січня 2018 року 2714 осіб, у ФОП — 180 найманих працівників. Контролем за дотриманням трудового законодавства стосовно цих людей займається районна робоча група з питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Протягом минулого року на своїх засіданнях заслухали 59 керівників підприємств, установ, організацій і 28 фізичних осіб — підприємців; обстежено 5 юридичних осіб і 64 ФОП. У ході обстежень виявлено 5 випадків неофіційного працевлаштування, 4 робочих місця легалізовано.
Уже не раз ми писали про те, що офіційне працевлаштування і взагалі — дотримання трудового законодавства вигідне як працівнику, так і його роботодавцеві. Яскравою ілюстрацією може стати цікава ситуація, у яку потрапила одна моя знайома. Вона влаштувалася на роботу в магазин касиром, причому по трудовій книжці. Пропрацювавши там півтора місяці, вона захворіла і пішла на офіційний лікарняний. Коли одужала, повернулася до роботи. І тут раптом дізналася, що на її місце взяли іншого працівника (знайому роботодавця), і вона тут більше не працює. «Зарплату і лікарняні ти не отримаєш, а твоя трудова — загубилася. Словом, іди на всі чотири боки!» — заявив їй менеджер.
До речі, виплата їй зарплати обійшлася б роботодавцеві у 7 тисяч гривень. Але він вирішив «зекономити». Як це у нього вийшло — читайте далі.
Грошей у моєї знайомої не було, вона пішла до безкоштовних юристів. Молоді правознавці виявилися чудовими людьми — вони вирішили колективно допомогти жінці скласти скаргу і позов до суду, а на додаток запропонували детальну схему того, що і як сказати роботодавцю, щоби спробувати владнати справу миром, а саму розмову порекомендували записати на диктофон.
Роботодавець відмовився навіть зустрітися з нею, тож довелося спілкуватися все з тим же менеджером. До суду роботодавцеві прийти все ж довелося, і там його чекав сюрприз: жінка привела до суду двох добре підготовлених юристів.
У підсумку таки було доведено, що вона працювала в магазині, — завдяки запису розмови, а ще тому, що у роботодавця чомусь раптом не виявилося записів із камер відеоспостереження за 2 місяці, хоча вони працюють. Завдяки цьому моя знайома отримала свої кревні, та ще й компенсацій на кількадесят тисяч гривень (за те, що її трудова книжка була загублена, за витрачений час на судову тяганину, який міг бути витрачений на нову роботу). А крім того, на роботодавця було накладено декілька штрафів (у загальній сумі близько ста тисяч гривень), бо, як виявилося, частина співробітників не була оформлена офіційно, магазин не відповідав нормам пожежної безпеки і санітарним нормам.
Тож логічне запитання: хто і скільки зекономив у всій цій історії? І чи не краще було би просто вчинити по закону?
Не бійтеся відстоювати особисті права, цінуйте свою працю і бережіть себе. До наступного тижня! Залишайтеся з нами.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1976
1619
6605
15450
33946
61747
1213983

Прогноз
1896

10.76%
6.39%
16.15%
0.59%
0.46%
65.65%
Online (15 minutes ago):81
one guest
no members

Ваш IP:54.156.37.174