ЗАКОН — НЕ ВОГОНЬ. ВОДОЮ НЕ ЗАЛЛЄШ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • ЛІТО У РОЗПАЛІ. У ПРЯМОМУ СЕНСІ
  5 червня о 22 год. 15 хв. на приватній земельній ділянці в селі Новоселівці Бреусівської сільської ради виникла пожежа, вогнем знищено тюк цьогорічного лугового сіна масою близько 300 кг.
 • ШАР-ГОРА: ВТРИМАТИ МАРКУ
  Минулої суботи на Шар-горі у Приліпці традиційно пройшло обласне свято «Козацької слави цілюще джерело», що знову зібрало сотні гостей і дало привід ділитися враженнями протягом не одного дня. Як і в минулі роки, повсюди кипіла жвава торгівля, звучала народна пісня. Почесні гості свята на чолі з легендарним «Яковом Остряницею» пройшли колоною і поклали квіти до пам’ятного знаку на честь древньої  Говтви та її славних козаків.  Після офіційних привітань перед глядачами виступали артисти Полтавської обласної філармонії та фольклорні колективи. «Цвяхом програми» стала історична реконструкція бою, підготовлена сучасним козацтвом. Навколо було барвисто від вишиванок, рушників, сувенірів, картин; гамірно від звуків різноманітної музики,...
 • СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ДАЄ НОВІ РЕЗУЛЬТАТИ
  Нещодавно комунальне господарство Козельщинської об’єднаної територіальної громади поповнилося новою технікою — трактором «Беларус» вартістю понад півмільйона гривень.

ЗАКОН — НЕ ВОГОНЬ. ВОДОЮ НЕ ЗАЛЛЄШ

колонка редактора для сайтуКанадські дослідники навчили штучний інтелект визначати найкраще місце для колоній на Місяці. В усіх претендентів на візи США планують перевіряти акаунти у соцмережах. В Амазонії знайдено останки представників невідомої цивілізації.  У готелях Китаю стали продавати чисте повітря, а у Києві відкрився перший секс-готель. Оператори мобільного зв'язку запустили 4G у більш ніж двадцяти містах України. Тернопіль слідом за Львовом вирішив відмовитися від маршруток. Уже до кінця 2018 року середня зарплата українців, за словами нашого прем’єра, повинна зрости до 10 тисяч гривень.

Я не знаю, чи підніметься до цієї позначки середня заробітна плата працюючих Козельщинського району. У 2017 році вона становила 5341 гривню — це всього-навсього 79,3% від обласного показника... Але хочу поговорити про те, як відстоювати свої права у плані повноти виплати своєї заробленої платні, офіційного працевлаштування тощо. Передусім зауважу, що за інформацією Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, у нашому районі середньооблікова чисельність штатних працівників становила на 1 січня 2018 року 2714 осіб, у ФОП — 180 найманих працівників. Контролем за дотриманням трудового законодавства стосовно цих людей займається районна робоча група з питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Протягом минулого року на своїх засіданнях заслухали 59 керівників підприємств, установ, організацій і 28 фізичних осіб — підприємців; обстежено 5 юридичних осіб і 64 ФОП. У ході обстежень виявлено 5 випадків неофіційного працевлаштування, 4 робочих місця легалізовано.
Уже не раз ми писали про те, що офіційне працевлаштування і взагалі — дотримання трудового законодавства вигідне як працівнику, так і його роботодавцеві. Яскравою ілюстрацією може стати цікава ситуація, у яку потрапила одна моя знайома. Вона влаштувалася на роботу в магазин касиром, причому по трудовій книжці. Пропрацювавши там півтора місяці, вона захворіла і пішла на офіційний лікарняний. Коли одужала, повернулася до роботи. І тут раптом дізналася, що на її місце взяли іншого працівника (знайому роботодавця), і вона тут більше не працює. «Зарплату і лікарняні ти не отримаєш, а твоя трудова — загубилася. Словом, іди на всі чотири боки!» — заявив їй менеджер.
До речі, виплата їй зарплати обійшлася б роботодавцеві у 7 тисяч гривень. Але він вирішив «зекономити». Як це у нього вийшло — читайте далі.
Грошей у моєї знайомої не було, вона пішла до безкоштовних юристів. Молоді правознавці виявилися чудовими людьми — вони вирішили колективно допомогти жінці скласти скаргу і позов до суду, а на додаток запропонували детальну схему того, що і як сказати роботодавцю, щоби спробувати владнати справу миром, а саму розмову порекомендували записати на диктофон.
Роботодавець відмовився навіть зустрітися з нею, тож довелося спілкуватися все з тим же менеджером. До суду роботодавцеві прийти все ж довелося, і там його чекав сюрприз: жінка привела до суду двох добре підготовлених юристів.
У підсумку таки було доведено, що вона працювала в магазині, — завдяки запису розмови, а ще тому, що у роботодавця чомусь раптом не виявилося записів із камер відеоспостереження за 2 місяці, хоча вони працюють. Завдяки цьому моя знайома отримала свої кревні, та ще й компенсацій на кількадесят тисяч гривень (за те, що її трудова книжка була загублена, за витрачений час на судову тяганину, який міг бути витрачений на нову роботу). А крім того, на роботодавця було накладено декілька штрафів (у загальній сумі близько ста тисяч гривень), бо, як виявилося, частина співробітників не була оформлена офіційно, магазин не відповідав нормам пожежної безпеки і санітарним нормам.
Тож логічне запитання: хто і скільки зекономив у всій цій історії? І чи не краще було би просто вчинити по закону?
Не бійтеся відстоювати особисті права, цінуйте свою працю і бережіть себе. До наступного тижня! Залишайтеся з нами.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
213
1801
5450
13924
31483
114877
1479892

Прогноз
1824

12.20%
5.86%
14.67%
0.52%
0.39%
66.36%
Online (15 minutes ago):50
50 guests
no members

Ваш IP:54.224.103.239