СМІТНИКИ ПОЧИНАЮТЬСЯ ЗІ СМІТТЯ У ГОЛОВАХ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • ОТРУТУ ПОСІЄТЕ — СОБІ ШКОДУ НАДІЄТЕ
  У Саудівській Аравії почали видавати водійські посвідчення жінкам. У центрі Бостона (США) відкрили ресторан Spyce, де страви готують роботи. Canon офіційно припиняє продаж своєї останньої плівкової фотокамери. Вчені знайшли в ПАР останки найдавніших чотириногих тварин Землі, а в Антарктиді — гаряче геотермальне джерело тепла, яке руйнує льодовики. Виверження вулкана на Гаваях знищило затоку, лава заповнила узбережжя, кількість жертв зросла до 109. Сенат Канади схвалив легалізацію марихуани.
 • РЕСУРСИ — СПРАВА ДРУГОРЯДНА...
  У Гватемалі раптово сталося потужне виверження вулкана Фуего, а над Африкою розірвався двометровий астероїд, який повністю згорів у небі, не досягнувши землі. У  Франції на аукціоні продали пляшку вина епохи Людовика XVI за 103,7 тис. євро. У Китаї виявлено більш ніж 600 наскельних малюнків віком 2 тис. років. Україна та Іспанія оновлять угоду про соціальний захист українців у цій країні. Окупований Донецьк «провалюється» під землю через припинення відкачування шахтних вод на вугільних підприємствах: супутник зафіксував просідання поверхні ґрунту на 20-25 см.
 • НА КАНІКУЛАХ МІЖ ЯБЛУКАМИ ТА КАРТОПЛЕЮ
  У Великобританії пройшли сильні зливи з грозами, під час яких за 4 години було зафіксовано рекордні 15 тисяч ударів блискавок. У Мадриді більше 40 тисяч чоловік вийшли на акцію протесту з вимогою заборонити кориду — традиційні бої биків. Єврокомісія анонсувала заборону на деякі види одноразових пластикових виробів, а також штрафи країнам-порушникам за пластикове сміття, непридатне до вторинної переробки. В австралійському Сіднеї триває наймасштабніший у світі фестиваль світла. Опубліковано офіційну інформацію про те, що у Карибському морі знайшли затонулий у 1708 році іспанський корабель зі скарбами на суму 17 млрд. доларів.

СМІТНИКИ ПОЧИНАЮТЬСЯ ЗІ СМІТТЯ У ГОЛОВАХ

колонка редактора для сайтуПісля 35 років заборони в Саудівській Аравії відкривається перший кінотеатр. Франція на третину скоротить кількість депутатів у парламенті. За підсумками п’ятого міжнародного дегустаційного конкурсу в Берліні  українська горілка Arctica отримала найвищу нагороду.  Ученим Школи медицини Стенфордського університету вдалося розробити новий метод, що дозволяє відновити печінку. Китайці виділять 230 млн. євро на будівництво найбільшої сонячної електростанції в Україні.

А до нас, здається, нарешті прийшла весна. Думали, кінця-краю не буде холодам, сніг лежатиме ще кілька тижнів, а якщо й розтане, буде повінь… Аж ні! Буквально за кілька днів куди й ділися сніги, води, морози. І почалося: замітання, вигрібання, паління непотребу у дворах, на городах і побіля них (на жаль, такий метод усе ще популярний, незважаючи на всі заборони й перестороги)... У сусідньому Кременчуці диму у дворах не видно, зате повним ходом розгорнулися ремонти вуличного дорожнього покриття і тротуарів, місто буквально кишить технікою і робітниками, а тротуари вкриває новенька плитка. Може, й нам пощастить дочекатися, коли наші дороги стануть проїзними? У всякому разі дуже на це сподіваємося. Адже весна стрімко набирає обертів.
Незчулися ми, як промайнули Великодні свята, за якими на черзі — традиційні поминальні дні: Радониця, Проводи, «гробики», «гробки»; у кожній місцевості їх називають по-своєму.
Для мене першою ознакою весни є не проліски чи щебетання пташок — а яскраві «клумби» зі штучних квітів, що «розпускаються» чи не біля кожної торгівельної точки. І всі ми залишаємо там добру частину заробітної плати, щоб було з чим іти до могил своїх померлих родичів, а через рік — викидати все це на смітник. А до того ж іще й повні торби всіляких наїдків і алкоголю несемо на цвинтар для поминання…
Радянське минуле внесло свої суттєві нововведення у найтоншу тематику поминання спочилих. З’явилися цивільні панахиди і мітинги-реквієми. Безбожництво породило гримучу суміш із заперечення потойбічного життя та містичних домислів і здогадок. Це, у свою чергу, виливалося у щедру пиятику прямо біля могил, часто навіть зі співами (звичайно ж, зовсім не релігійного змісту); подекуди — у з’ясування стосунків, приправлене невідповідною до часу і місця лексикою. І сьогодні теж спостерігається сусідство християнських, язичницьких і атеїстичних підходів. У поминальні дні на кладовищах то тут, то там відбуваються імпровізовані застілля, «підношення» покійним чарки і закуски тощо.
Церква ж говорить про молитву. Щиру, яка виходить із глибини душі і серця. Яка є головною і найбільшою даниною померлим. І яка не менш благотворно діє на нас, живих, і на наші, до речі, безсмертні душі…
Дійсно, важко викорінити традиції, які насаджувалися десятиліттями, зокрема відмовитися від штучних квітів на могилах і застілля побіля них. Можливо, через десятиліття і прийде усвідомлення того, що на рідні могили краще приносити живі квіти. А поминати дорогих людей — не випивкою, а молитвою. Може, тоді стане менше сміття як на цвинтарях і загалом у довкіллі — так і у наших душах.
Кожному — вдалого втілення в життя усіх благих намірів. Шануйтеся і залишайтеся з нами. Зустрінемося наступної п’ятниці.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1480
1683
7823
36418
86820
95067
1420352

Прогноз
1320

12.48%
5.96%
14.82%
0.52%
0.40%
65.81%
Online (15 minutes ago):83
83 guests
no members

Ваш IP:54.167.230.68