У ПОШУКАХ «СВОГО» ЛІКАРЯ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Перші «Олесеволівські читання-2018»
  4 травня у Бреусівському Будинку культури відбулися перші районні літературно-краєзнавчі «Олесеволівські читання-2018». На захід із Києва прибув письменник-земляк, авторитетний дослідник Голодомору 1932-33 рр. в Україні, випускник місцевої школи Олесь Воля з дружиною Ганнусею, братом Михайлом та соратником-побратимом по перу Олександром Кавуненком.
 • Пам’яті видатного письменника-земляка
  Цей рік для жителів нашого району знаменний 100-річчям від дня народження славетного земляка, письменника, поета, літературного та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара.
 • Про батьків Тараса Шевченка
  Про батьків, особливо про матір Тараса Григоровича Шевченка, ми знаємо дуже мало. Хто ж  була ця жінка, яка народила поета, художника, генія України?

У ПОШУКАХ «СВОГО» ЛІКАРЯ

колонка редактора ноаУ Південній Кореї двірник знайшов у смітнику аеропорта 7 золотих злитків. NASA запустить місію на Марс, яку відкладали два роки. Археологи знайшли в Перу масове поховання принесених у жертву дітей близько 550-ти років тому. Шотландія першою у світі ввела мінімальні ціни на алкогольні напої. Китайські інженери розробляють літак, узявши за основу череп дятла. У лондонському смітті знайшли мощі Папи Римського, вбитого 2 тисячі років тому в Криму.
У Лаосі сьогодні — День конституції, а у Білорусі — День державного прапора й герба. Цього дня 102 роки тому Ейнштейн публічно представив свою теорію відносності.

А в нашому районі пішов другий місяць відтоді, як розпочався процес підписання декларацій із сімейними лікарями.
Діалог із медсестрою, підслуханий у Лутовинівській амбулаторії. Похилого віку жіночка:
— Я сама з Оленівки… Чи можу підписати декларацію з вашим сімейним лікарем?
— Ви маєте право, але тільки за згодою самого сімейного лікаря. А у неї лише на нашій дільниці 2700 пацієнтів, при тому що один лікар може обслуговувати не більше двох тисяч людей... Якщо наш лікар погодиться — підпишете…
Дійсно, лікарі можуть обслуговувати лише певну кількість пацієнтів: сімейний лікар — 1 800 (у сільській місцевості допускається до 2000), терапевт — 2 000, педіатр – 900. А що робити решті мешканців? Реформа підказує: шукайте свого лікаря у сусідніх амбулаторіях. Але ж і там є свої пацієнти. Виходить замкнене коло. За даними Козельщинського центру первинної медико-санітарної допомоги, у районі поки що працюють 7 сімейних лікарів. Поки що — бо у другому півріччі районний ЦПМСД отримає ще одного лікаря-інтерна. Усі вони обслуговують 19368 осіб населення. Чи ж вистачить лікарів на всіх нас? У принципі, впоратися можна, у нормативи, хоч і з натяжкою, але вписуємося.
Інший бік справи — технічний. Новини сайту Мінохорони здоров’я бадьоро рапортують, що за місяць, відколи триває кампанія «Лікар для кожної сім’ї», понад 2 млн. пацієнтів підписали декларації з лікарями. Найбільше декларацій підписано у Харківській області — 230 652. На другому місці місто Київ (225 057), на третьому — Вінницька область (понад 186 тис. декларацій), на четвертому — Донецька область (177 759 декларацій) і на п’ятому місці — Дніпропетровська область (понад 168 тисяч декларацій).
МОЗ наголошує, що підключення до Інтернету, комп’ютери для приєднання до електронної системи охорони здоров’я та принтери й папір для підписання декларацій забезпечити медичним закладам повинна місцева влада. До системи «Електронне здоров’я» на сьогодні підключено 1 145 закладів первинної медичної допомоги.
Що ж у нас? Усі амбулаторії мають комп’ютери і необхідну оргтехніку та під’єднані до мережі Інтернет, а відтак — і до системи «Електронне здоров’я». На початок травня у медичних закладах району підписано понад 500 декларацій із шістьма лікарями — це починаючи з 4 квітня. І щодня до цієї кількості стабільно додається з півсотні декларацій.
Які проблеми? Суто технічні, які не вирішити на місцевому рівні. Сама процедура укладання декларації, за словами медиків, займає від 20 до 40 хвилин і більше. Лікарі скаржаться, що система eHealth працює з перебоями, часто «висить», довго може не приходити sms-повідомлення на телефон. Тому медики виходять із ситуації таким чином: беруть дані пацієнта, а потім, коли програма знову запрацює, просять прийти ще раз, щоб підписати. 
Отже, усе трохи не так, як у комп’ютерній грі: натиснув кнопку, клац-клац — і готово. Будемо сподіватися, що система пройде випробувальний термін і таки запрацює нормально.
А поки у амбулаторіях людей відчутно поменшало — садово-городній сезон дається взнаки. Він воістину чудотворний, адже навесні та влітку кудись діваються всі болячки, люди забувають і дорогу до лікарень, хіба у вкрай невідкладному випадку…
Тож нехай таким невідкладним випадком буде для вас, шановні читачі, єдине: необхідність підписання декларації зі своїм сімейним лікарем. Усім доброго здоров’я та сприятливої погоди на ваші городи! Але не забувайте поміж садінням і полінкою про перепочинок із «Козельщинськими вістями», бо вони — завжди он-лайн. Зустрінемося через тиждень, залишайтеся з нами!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
111
1801
5450
13924
31483
114877
1479892

Прогноз
1824

12.20%
5.86%
14.67%
0.52%
0.39%
66.36%
Online (15 minutes ago):35
35 guests
no members

Ваш IP:54.224.103.239