НЕ БІЙТЕСЯ ВІТРУ ЗМІН — БУДУЙТЕ ДЛЯ НЬОГО ВІТРЯК!
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
  Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
 • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
  Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
 • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
  Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

НЕ БІЙТЕСЯ ВІТРУ ЗМІН — БУДУЙТЕ ДЛЯ НЬОГО ВІТРЯК!

колонка редактора ноаВ Афганістані стався потужний землетрус,  а до нього — ще й низка терористичних актів; у той же час у Кенії прорвало греблю, є десятки загиблих. NASA отримало перші текстові сигнали з мікросупутників MarCO, запущених 5 квітня  як першу у світі місію з вивчення серця Марса.  Adidas зняв із продажу одяг із символікою СРСР.  В Ізраїлі археологи виявили руїни, які можуть бути зниклим містом Царя Давида, а японці видобули алкогольний напій із дерева. Збірна України вперше в історії стала переможцем Всесвітньої літньої Гімназіади, здобувши 39 золотих, 39 срібних та 34 бронзові медалі.

Нарешті ми пережили низку традиційних травневих вихідних, після яких життя поступово повертається у звичне русло. Відмилувалися розкішним вишневим та яблуневим цвітом і спостерігаємо, як росте зав’язь: є надія, що будемо цього року з ягодами та фруктами. За словами експертів, вартість фруктів на українських ринках уже починає знижуватися, а ціни на овочі почнуть падати тільки через місяць, коли їх пропозиція на торгових майданчиках України значно збільшиться. При цьому вартість «борщового набору» має зменшитися удвічі. Сподіваємося, що так і буде, адже господині досаджують останню розсаду помідорів — може, не померзне, як у минулому році?
А взагалі-то варто подумати про зміну не тільки агротехнологій, але й цілого набору культур. Адже ми тільки-тільки починаємо звикати до коротких теплих зим, пекельного літа та постійних різких змін погоди. Тож городні та сільськогосподарські культури мають бути стійкими до посухи, від якої ми потерпаємо влітку.
На ці роздуми мене наштовхнула інформація про те, що у південних степових районах України почали вирощувати незвичний для нас овоч — бамію. Вона родом з Індії, її добре знають і люблять у США. В Україні екзотична бамія відома значно менше, але, як зазначають фахівці, її розведенню у нас сприяє зміна клімату. І тих, хто долучився до цього, з кожним роком стає більше. За смаком стручки бамії — щось середнє між спаржевою квасолею і кабачками. Листя бамії йдуть добавкою до салатів, желеподібний сік із плодів використовується у медичних та промислових цілях, а насіння можна вживати у якості замінника кави. Фермеру в наш час необхідно бути «пластичним»: окрім звичних культур він повинен вирощувати для підстрахування і такі «нішеві» культури, як бамія, котра у повній мірі може стати рентабельною, особливо якщо вирощувати її як органік-продукт.
Отже, як бачимо, жарти про те, що скоро культивуватимемо в себе навіть банани, — зовсім небезпідставні.
Щоправда, на полях Козельщинського краю бачимо поки що традиційні культури, серед яких левову частку займають, на жаль, соняшник і кукурудза, які називають «ґрунтовими вампірами». Судіть самі: станом на 11 травня господарства району засіяли ярими культурами понад 20 тисяч гектарів, із яких близько 8 тисяч — кукурудза на зерно і майже 7,5 тисячі — соняшник; тобто аграрії кинули у пащу «вампірів» 80 відсотків засіяних навесні угідь! Щоправда, зазначу, що водночас на наших полях поступово поширюється і соя — корисна для ґрунту культура, котра збагачує його азотом та іншими мікроелементами. Нині частка сої на посівній карті району складає близько 2,5 тисячі гектарів. Залишається сподіватися, що тенденція до більш розумного, бережливого ставлення до землі буде розвиватися й далі у нашому краї.
Голова фермерського господарства «Лаванда» Іван Бондар, наприклад, вирощує у своєму господарстві сорго і впевнений, що це культура майбутнього. «Сорго невибагливе, може рости на будь-якій землі, навіть на засолених ґрунтах, сприяючи їх розсоленню. Тож на властивості ґрунту сорго не чинить шкідливого впливу. А за врожаєм зерна значно переважає кукурудзу, особливо в посушливі роки, причому при мінімальних затратах. Якщо ж до цього додати, що зерно сорго закуповують за ціною кукурудзи, то вигода — очевидна», — впевнений фермер.
Як бачимо, природа змушує відступати від звичного, змінювати традиції, оновлювати орієнтири.
Головне — не боятися і впевнено йти вперед до своєї мети.
Тож нехай усі зміни у вашому житті, у роботі, у будь-якій діяльності будуть тільки на краще і несуть із собою виключно позитивні результати. Залишайтеся з нами і пам’ятайте, що беззмінне одне: час і місце нашої з вами зустрічі. Тож до зустрічі на шпальтах «Козельщинських вістей» наступної п’ятниці!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246