НЕ ТРЕБА Й ЖИТА ЗАСІК, КОЛИ Є ДОБРИЙ СУСІД!
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • А чому даєш хабарі ти?
  Мабуть, увесь район уже чув місцевий анекдот-бувальщину про «дві сковороди». Коли бабця запитала лікаря, що вона винна за порятунок її чоловіка, ескулап, ніби так і годиться, зверхньо заявив: «Дві «сковороди»!».  Без заперечень вдячна старенька почимчикувала  на базар, звідки принесла  лікарю замовлені дві сковороди — новесенькі, блискучі, хіба що… без водяних знаків.
 • Наскільки вільними ми стали?
  «Ми обіцяли — ми зробили, ура! Ми — вільні!», — радісні гасла останніми днями заполонили всі українські телеканали. Автори роликів малюють українцям справжні райдужні перспективи, стверджуючи, що введення безвізового режиму — чи не найголовніше досягнення України за останні роки, адже «безвіз — це не лише спосіб перетинання кордону, а й ще один крок до утвердження свободи людини і свободи нашої держави».
 • Квіти на могилі: штучні чи живі?
  Нещодавно з родичами виділили день, щоби поїхати прибрати на цвинтарі, упорядкувати могили. Дорогою заїхали купити квіти, бо це було напередодні того дня, коли  покійному свекру виповнилося б 70 років. Даючи мені чотири гвоздики, продавчиня мимохідь запитала: «А як Ви ставитеся до екологічної акції проти штучних квітів на кладовищах?» Я тоді лише знизала плечима. Чесно скажу: однозначно відповісти «за» чи «проти» — я не готова.

НЕ ТРЕБА Й ЖИТА ЗАСІК, КОЛИ Є ДОБРИЙ СУСІД!

колонка редактора ноаАвстралійська Titomic представила найбільший у світі 3D-принтер, який може виготовляти металеві вироби. У США чоловік загинув від вибуху електронної сигарети, частина якої під час вибуху влетіла йому в голову. В Україні з’явився новий незвичайний сервіс доставки посилок мандрівниками TravelPost, який дозволяє «орендувати вільне місце у валізі» мандрівника.

Виявляється, остання п’ятниця травня — це привід сходити в гості до сусідів, оскільки це Європейський день сусідів! У сучасному житті дуже багато залежить від того, які люди нас оточують на роботі, вдома, у дворі, на відпочинку і т.д. Тому важливо вміти налагоджувати контакт з усіма сусідами, починаючи з сусідів по шкільній парті і закінчуючи сусідами по будинку.
У наші дні це свято формально об’єднує 1200 великих організацій, які функціонують у 30 країнах світу. Їх учасники виступають за духовне зближення з усіма, хто може по праву називатися нашими сусідами. Психологи довели, що сучасна людина стає все більш відособленою, егоїстичною і відчуженою. І ця тенденція набуває жахливих масштабів. Тому завданням цього свята можна назвати побутове єднання сусідів, яке проявляється на рівні посмішки, доброго побажання, взаємодопомоги, частування... Усе це робить людей ближчими один до одного і сприяє зміцненню суспільства в цілому.
А мені з приводу цього спала на згадку історія одного будинку, розказана знайомою. Їхня родина тоді жила у двоповерховому, на один під’їзд і вісім квартир, домі. Двір мешканці власноруч облаштовували як дітям (гойдалки, альтанка, пісочниця), так і дорослим (стіл для настільних ігор). Був затишок і порядок, хоча й сяку-таку живність кожен тримав у своєму сарайчику. Усі жили начебто дружно.
Навесні у будинку завжди затопляло підвал. Батько моєї співрозмовниці сам змайстрував насоса, щоб відкачувати воду. По доброті душевній допомагав і сусідам.
Але так сталося, що померла їхня мама, у батька стався інсульт, діти забрали тата в місто. Квартиру продали подрузі. У неї свій будинок, а квартиру придбала синові на майбутнє. Тож поки що ніхто в ній не живе.
Аж ось весна! Сніг тане, ґрунтові води підходять, погреби затопило! Стали сусіди подрузі телефонувати:
— Що думаєш робити? Вода стоїть!
Та плечима знизує: «А я тут до чого?»
Сусіди обурюються:
— Як це — «до чого»?! Ти квартиру в Андрія Івановича купила? А він усім цим займався! Значить, тепер ти повинна!
Звикли вони, бачте.
Так подруга стала головним ворогом усього будинку.
Не минуло й кількох років, як двір зовсім змінився: паркан покосився, пісок з пісочниці зник, альтанка розвалилася, ніхто не хоче ремонтувати; а кури-качки по двору гуляють, уся трава витоптана, як і не було. Сусіди пересварилися. І тільки скаржаться один на одного та на подругу, яка квартиру купила. Кажуть, усе через неї — нічим не хоче займатися!..
Бачите, як воно буває: думаєш, що пощастило з сусідами, а потім виявляється, що все якраз із точністю до навпаки. Причому це стосується не тільки людей, але, як ми впевнилися чотири роки тому, — і цілих країн.
Тож бажаю всім добрих сусідів і гарних стосунків. І, звичайно ж, самим бути добрими сусідами, адже все, що ми адресуємо оточуючим, неодмінно повертається до нас «за законом бумеранга». Ми ж не хочемо, щоб до нас поверталося щось лихе і негативне, чи не так?
Зустрінемося наступної п’ятниці, залишайтеся з нами!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Оголошення

Реклама

ЛОГОТИПчик

Погода

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
187
2853
5601
36418
84598
95067
1418130

Прогноз
3120

12.48%
5.96%
14.83%
0.52%
0.40%
65.81%
Online (15 minutes ago):31
one guest
no members

Ваш IP:54.159.91.117