НЕ ТРЕБА Й ЖИТА ЗАСІК, КОЛИ Є ДОБРИЙ СУСІД!
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • КУРС НА ОСВІТНЮ РЕФОРМУ ВЗЯТО
  Слово «новий», здається, ніколи не вибуває з лексикону мешканців населених пунктів Новогалещинської об’єднаної територіальної громади. По-перше, сама назва громади містить його. По-друге, ОТГ утворилася не так давно, і багато чого для неї нове. Як, наприклад, з нуля утворено галузеві відділи виконкому. По-третє, заклади освіти Новогалещинської ОТГ розпочали новий навчальний рік у новій іпостасі, будучи підпорядкованими новоствореному відділу освіти виконкому. І, нарешті, усі ці нововведення відбуваються в умовах запровадження освітньої реформи — Концепції «Нова українська школа» в освітніх закладах громади.
 • ВЛЕТІЛО В КОПІЄЧКУ…
  Непомітно збіг останній місяць літа. Якраз час підвести риску: скільки ж витратили батьки на те, щоби зібрати улюблене чадо до школи?
 • НА СТАРТІ
  Відбулася традиційна серпнева конференція педагогічних працівників Козельщинського краю, присвячена впровадженню Нової української школи та визначенню стратегічних напрямів розвитку системи освіти регіону в 2018/2019 навчальному роціУчасники конференції обговорили здобутки освітньої галузі за минулий, окреслили основні завдання на новий 2018/2019 навчальний рік та обговорили шляхи запровадження концепції Нової української школи, створення сучасного освітнього середовища. Традиційно працівників освітньої галузі Козельщинського краю відзначили нагородами за сумлінну працю та професійні досягнення.У роботі конференції взяли участь і привітали освітян голова районної ради Юрій Марченко, Козельщинський селищний голова Олександр Троцький, заступник голови райдержадміністрації Світлана Тригубенко.

НЕ ТРЕБА Й ЖИТА ЗАСІК, КОЛИ Є ДОБРИЙ СУСІД!

колонка редактора ноаАвстралійська Titomic представила найбільший у світі 3D-принтер, який може виготовляти металеві вироби. У США чоловік загинув від вибуху електронної сигарети, частина якої під час вибуху влетіла йому в голову. В Україні з’явився новий незвичайний сервіс доставки посилок мандрівниками TravelPost, який дозволяє «орендувати вільне місце у валізі» мандрівника.

Виявляється, остання п’ятниця травня — це привід сходити в гості до сусідів, оскільки це Європейський день сусідів! У сучасному житті дуже багато залежить від того, які люди нас оточують на роботі, вдома, у дворі, на відпочинку і т.д. Тому важливо вміти налагоджувати контакт з усіма сусідами, починаючи з сусідів по шкільній парті і закінчуючи сусідами по будинку.
У наші дні це свято формально об’єднує 1200 великих організацій, які функціонують у 30 країнах світу. Їх учасники виступають за духовне зближення з усіма, хто може по праву називатися нашими сусідами. Психологи довели, що сучасна людина стає все більш відособленою, егоїстичною і відчуженою. І ця тенденція набуває жахливих масштабів. Тому завданням цього свята можна назвати побутове єднання сусідів, яке проявляється на рівні посмішки, доброго побажання, взаємодопомоги, частування... Усе це робить людей ближчими один до одного і сприяє зміцненню суспільства в цілому.
А мені з приводу цього спала на згадку історія одного будинку, розказана знайомою. Їхня родина тоді жила у двоповерховому, на один під’їзд і вісім квартир, домі. Двір мешканці власноруч облаштовували як дітям (гойдалки, альтанка, пісочниця), так і дорослим (стіл для настільних ігор). Був затишок і порядок, хоча й сяку-таку живність кожен тримав у своєму сарайчику. Усі жили начебто дружно.
Навесні у будинку завжди затопляло підвал. Батько моєї співрозмовниці сам змайстрував насоса, щоб відкачувати воду. По доброті душевній допомагав і сусідам.
Але так сталося, що померла їхня мама, у батька стався інсульт, діти забрали тата в місто. Квартиру продали подрузі. У неї свій будинок, а квартиру придбала синові на майбутнє. Тож поки що ніхто в ній не живе.
Аж ось весна! Сніг тане, ґрунтові води підходять, погреби затопило! Стали сусіди подрузі телефонувати:
— Що думаєш робити? Вода стоїть!
Та плечима знизує: «А я тут до чого?»
Сусіди обурюються:
— Як це — «до чого»?! Ти квартиру в Андрія Івановича купила? А він усім цим займався! Значить, тепер ти повинна!
Звикли вони, бачте.
Так подруга стала головним ворогом усього будинку.
Не минуло й кількох років, як двір зовсім змінився: паркан покосився, пісок з пісочниці зник, альтанка розвалилася, ніхто не хоче ремонтувати; а кури-качки по двору гуляють, уся трава витоптана, як і не було. Сусіди пересварилися. І тільки скаржаться один на одного та на подругу, яка квартиру купила. Кажуть, усе через неї — нічим не хоче займатися!..
Бачите, як воно буває: думаєш, що пощастило з сусідами, а потім виявляється, що все якраз із точністю до навпаки. Причому це стосується не тільки людей, але, як ми впевнилися чотири роки тому, — і цілих країн.
Тож бажаю всім добрих сусідів і гарних стосунків. І, звичайно ж, самим бути добрими сусідами, адже все, що ми адресуємо оточуючим, неодмінно повертається до нас «за законом бумеранга». Ми ж не хочемо, щоб до нас поверталося щось лихе і негативне, чи не так?
Зустрінемося наступної п’ятниці, залишайтеся з нами!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1290
2041
4130
13457
39108
66381
1666427

Прогноз
3144

11.70%
6.20%
14.17%
0.58%
0.35%
67.00%
Online (15 minutes ago):19
19 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.11