ОТРУТУ ПОСІЄТЕ — СОБІ ШКОДУ НАДІЄТЕ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Зці­ли­лась і ощас­ли­ви­лась
  Че­рез хво­ро­бу не скла­ло­ся у ме­не сі­мей­не жи­ття, щас­тя. Моє одру­жен­ня — всь­о­го на пі­вро­ку. Не ві­ри­ли ба­ть­ки, що я ко­лись ви­ду­жаю, тож не по­ві­ри­ли і чу­жі лю­ди.
 • Приведи нас, Маріе, до Сина!…
  Од­не з най­ве­лич­ні­ших в іс­то­рії люд­с­т­ва свят — Різ­д­во Гос­по­да Бо­га і Спа­са  на­шо­го Ісу­са Хрис­та. Ду­ша зав­ми­рає, ко­ли по­ду­ма­єш: це ж са­ма Лю­бов, са­ма  Бла­го­дать опус­ка­є­ть­ся до нас із своїх Не­бес­них ви­сот... Яко­го ще да­рун­ку тре­ба?
 • Пройшов Спас - пішло літо від нас...
  До найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня. Він вважається третім святом після Різдва та Великодня. Перший Спас збігається з Маковеєм, тобто 14 серпня, а третій збігається з післясвятом Успіння (29 серпня). Згідно з переказами, одного разу Ісус Христос з трьома своїми учнями піднявся на гору під назвою – Фавор. Як тільки добрався він до самої вершини і безпосередньо зійшов на неї, він змінився на краще. Неймовірною білизною засяяло його вбрання, і обличчя його також засяяло. Преображення — явлення Сина, під час якого Отець свідчить голосом зі світлої хмари Святого Духа: «Цей є...

ОТРУТУ ПОСІЄТЕ — СОБІ ШКОДУ НАДІЄТЕ

колонка редактора ноаУ Саудівській Аравії почали видавати водійські посвідчення жінкам. У центрі Бостона (США) відкрили ресторан Spyce, де страви готують роботи. Canon офіційно припиняє продаж своєї останньої плівкової фотокамери. Вчені знайшли в ПАР останки найдавніших чотириногих тварин Землі, а в Антарктиді — гаряче геотермальне джерело тепла, яке руйнує льодовики. Виверження вулкана на Гаваях знищило затоку, лава заповнила узбережжя, кількість жертв зросла до 109. Сенат Канади схвалив легалізацію марихуани.

Цікаво, чи багато людей почало б вирощувати в себе на городі марихуану, якби і в Україні її легалізували?.. Мабуть що так, з огляду на ту любов, яку відчувають наші селяни до городу. Лишень погляньте: зараз кожен використовує будь-яку вільну хвилину, ранкову чи вечірню, щоб зайвий раз посапати, прорідити, побризкати: триває сезон догляду за посівами як на приватних городах, так і на полях агроформувань.
Цікава штука бур’ян: скільки його не рубай, не виривай, не винось із грядки — він росте з новою силою, всупереч усім зусиллям. Особливо це стосується так званих карантинних бур’янів — амброзії полинолистої, а віднедавна ще й ваточника сирійського. Про небезпеку останнього читайте сьогодні у нашій тематичній сторінці «Еко-зона», а курйоз із життя пропоную зараз і тут.
Фахівці відділу АПР (у народі й досі — райсільгоспуправління) розповіли, що якось їздили по наших сільських радах із просвітницькою роботою, розповідали про необхідність боротьби з ваточником сирійським. У одному селі, розповідаючи про масштаби небезпеки, розміри рослини цього карантинного бур’яну, почули у відповідь від однієї слухачки: «Та хіба це розміри? Ось ходімо до мене у двір, подивитеся, які квіти я вирощую, — вище хати!». Пішли, подивилися й… оторопіли. Увесь квітник на подвір’ї був засаджений не чим іншим, як… ваточником сирійським! Господиня його дбайливо доглядала, поливала — і ось, має монстра на своєму обійсті. Почувши, що це за «квітка», мусила терміново з нею боротися, вирубувати. Чим закінчилася історія, нам невідомо; знаємо достеменно лише те, що подолати ваточник зовсім непросто. Адже, судячи з висновків експертів, його ніяка «хімія» не бере.
До речі, про «хімію». Зараз аграрії обробляють посіви гербіцидами, пестицидами тощо… І не завжди це відбувається належним чином по відношенню до населення, яке живе неподалік від полів. Ось нещодавно зателефонував мешканець Нової Галещини (Сохинівки) зі скаргою: «У нас небезпечне сусідство, наші обійстя розташовані біля великих польових масивів, які зараз обробляються отрутохімікатами. І ці роботи проводять, зовсім не рахуючись із нами, незважаючи на напрямок вітру тощо. У результаті вся оця отрута летить до нас, осідає на деревах, зав’язі плодів, на городах, на траві; ми цією «хімією» дихаємо… Адже так не повинно бути! Нас мають попереджати про обробіток посівів. Напишіть у газеті про культуру використання отрутохімікатів на полях…»
Йдучи назустріч побажанням нашого читача, публікуємо статтю на цю тему в нашій «Еко-зоні». Але ще краще було б, якби її читали ті, хто безпосередньо відповідальний за ось оцю «культуру використання», і робили правильні висновки.
Досить важко відмовлятися від звичних речей. Іноді здається, що використання гербіцидів та пестицидів – це єдиний спосіб захистити урожай. Та, застосовуючи різні отрутохімікати для захисту, ми знищуємо не тільки шкідників, а й наших добровільних помічників – комах, дрібних гризунів, птахів, земноводних та ін. Наразі тенденції в цьому плані змінюються: фахівці дедалі частіше пропонують створювати, скажімо, на присадибній ділянці умови, максимально наближені до природних. Це одне з завдань «розумного» городу. Тоді там знайдеться місце не тільки для овочів та зелені, а й для кульбабки, пташок та метеликів.
Дослідження і практика довели, що культурні рослини почуваються більш здоровими на ділянках з незначною засміченістю, а зовсім не там, де геть чисто. Бур’яни можуть захищати овочі від палючого сонця і навіть замінювати собою сидерати. Головне – не давати небажаним гостям випускати квітконоси та вчасно скошувати наземну частину, яку можна потім використовувати як мульчу. І у будь-якому випадку пам’ятати золоте правило: не нашкодь!
Успіхів вам у цій нелегкій справі. Побачимося через тиждень, не перемикайтеся!

Надыя ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
107
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.73