ОТРУТУ ПОСІЄТЕ — СОБІ ШКОДУ НАДІЄТЕ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Перемогу в спартакіаді здобула команда «Енергетик»
  8 лютого у спортивному залі Козельщинської ДЮСШ відбулася районна спартакіада серед працівників підприємств, установ та організацій, метою якої є популяризація здорового способу життя, залучення працівників району до активних занять фізичною культурою та спортом. Організував і підготував захід місцевий осередок спорту — громадська організація ВФСТ «Колос».
 • Армспорт
  2 лютого у спортивному комплексі Полтавської аграрної академії відбулися чемпіонати області з армспорту серед чоловіків, жінок і молоді. Козельщинський район представляли вихованці ДЮСШ і дорослі спортсмени-ентузіасти боротьби на руках. У молодіжному чемпіонаті призерами змагань стали: у боротьбі на ліву руку — перше місце у Григорія Пособчука (ваг. кат. 60 кг), Сергія Джафарова (ваг. кат. 65 кг), Юрія Руденка (ваг. кат. 70 кг); друге місце дісталося Віті Коваленко (ваг. кат. 55 кг), а третє місце — Артему Іванку (ваг. кат. 70 кг).
 • ПРО СПОРТ, НАТХНЕННЯ І МРІЇ
  Як почнеш, так і завершиш — стверджує гарна українська промовка. Гарними спортивними справами наповнився перший місяць року — січень. Уже традиційно організатори від спорту проводять чемпіонат Козельщинського району та відкритий турнір з цього виду спорту серед ветеранів. Отже, мова сьогодні іде про чемпіонат.…П’яте січня, дев’ята година ранку. Спортивний зал Козельщинської школи переповнений. Очільник Козельщинської об’єднаної територіальної громади Олександр Троцький, вітаючи учасників, відзначив належні умови для розвитку настільного тенісу, зокрема закуплені фірмові тенісні столи, на яких не соромно проводити змагання і значно вищого рівня. Згадав Олександр Андрійович і свою причетність до цього виду спорту. Пригадав і оті перші покручені, облущені столи,...

ОТРУТУ ПОСІЄТЕ — СОБІ ШКОДУ НАДІЄТЕ

колонка редактора ноаУ Саудівській Аравії почали видавати водійські посвідчення жінкам. У центрі Бостона (США) відкрили ресторан Spyce, де страви готують роботи. Canon офіційно припиняє продаж своєї останньої плівкової фотокамери. Вчені знайшли в ПАР останки найдавніших чотириногих тварин Землі, а в Антарктиді — гаряче геотермальне джерело тепла, яке руйнує льодовики. Виверження вулкана на Гаваях знищило затоку, лава заповнила узбережжя, кількість жертв зросла до 109. Сенат Канади схвалив легалізацію марихуани.

Цікаво, чи багато людей почало б вирощувати в себе на городі марихуану, якби і в Україні її легалізували?.. Мабуть що так, з огляду на ту любов, яку відчувають наші селяни до городу. Лишень погляньте: зараз кожен використовує будь-яку вільну хвилину, ранкову чи вечірню, щоб зайвий раз посапати, прорідити, побризкати: триває сезон догляду за посівами як на приватних городах, так і на полях агроформувань.
Цікава штука бур’ян: скільки його не рубай, не виривай, не винось із грядки — він росте з новою силою, всупереч усім зусиллям. Особливо це стосується так званих карантинних бур’янів — амброзії полинолистої, а віднедавна ще й ваточника сирійського. Про небезпеку останнього читайте сьогодні у нашій тематичній сторінці «Еко-зона», а курйоз із життя пропоную зараз і тут.
Фахівці відділу АПР (у народі й досі — райсільгоспуправління) розповіли, що якось їздили по наших сільських радах із просвітницькою роботою, розповідали про необхідність боротьби з ваточником сирійським. У одному селі, розповідаючи про масштаби небезпеки, розміри рослини цього карантинного бур’яну, почули у відповідь від однієї слухачки: «Та хіба це розміри? Ось ходімо до мене у двір, подивитеся, які квіти я вирощую, — вище хати!». Пішли, подивилися й… оторопіли. Увесь квітник на подвір’ї був засаджений не чим іншим, як… ваточником сирійським! Господиня його дбайливо доглядала, поливала — і ось, має монстра на своєму обійсті. Почувши, що це за «квітка», мусила терміново з нею боротися, вирубувати. Чим закінчилася історія, нам невідомо; знаємо достеменно лише те, що подолати ваточник зовсім непросто. Адже, судячи з висновків експертів, його ніяка «хімія» не бере.
До речі, про «хімію». Зараз аграрії обробляють посіви гербіцидами, пестицидами тощо… І не завжди це відбувається належним чином по відношенню до населення, яке живе неподалік від полів. Ось нещодавно зателефонував мешканець Нової Галещини (Сохинівки) зі скаргою: «У нас небезпечне сусідство, наші обійстя розташовані біля великих польових масивів, які зараз обробляються отрутохімікатами. І ці роботи проводять, зовсім не рахуючись із нами, незважаючи на напрямок вітру тощо. У результаті вся оця отрута летить до нас, осідає на деревах, зав’язі плодів, на городах, на траві; ми цією «хімією» дихаємо… Адже так не повинно бути! Нас мають попереджати про обробіток посівів. Напишіть у газеті про культуру використання отрутохімікатів на полях…»
Йдучи назустріч побажанням нашого читача, публікуємо статтю на цю тему в нашій «Еко-зоні». Але ще краще було б, якби її читали ті, хто безпосередньо відповідальний за ось оцю «культуру використання», і робили правильні висновки.
Досить важко відмовлятися від звичних речей. Іноді здається, що використання гербіцидів та пестицидів – це єдиний спосіб захистити урожай. Та, застосовуючи різні отрутохімікати для захисту, ми знищуємо не тільки шкідників, а й наших добровільних помічників – комах, дрібних гризунів, птахів, земноводних та ін. Наразі тенденції в цьому плані змінюються: фахівці дедалі частіше пропонують створювати, скажімо, на присадибній ділянці умови, максимально наближені до природних. Це одне з завдань «розумного» городу. Тоді там знайдеться місце не тільки для овочів та зелені, а й для кульбабки, пташок та метеликів.
Дослідження і практика довели, що культурні рослини почуваються більш здоровими на ділянках з незначною засміченістю, а зовсім не там, де геть чисто. Бур’яни можуть захищати овочі від палючого сонця і навіть замінювати собою сидерати. Головне – не давати небажаним гостям випускати квітконоси та вчасно скошувати наземну частину, яку можна потім використовувати як мульчу. І у будь-якому випадку пам’ятати золоте правило: не нашкодь!
Успіхів вам у цій нелегкій справі. Побачимося через тиждень, не перемикайтеся!

Надыя ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1712
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):17
17 guests
no members

Ваш IP:54.197.24.206