НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО МЕТИ — ПРЯМИЙ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Зці­ли­лась і ощас­ли­ви­лась
  Че­рез хво­ро­бу не скла­ло­ся у ме­не сі­мей­не жи­ття, щас­тя. Моє одру­жен­ня — всь­о­го на пі­вро­ку. Не ві­ри­ли ба­ть­ки, що я ко­лись ви­ду­жаю, тож не по­ві­ри­ли і чу­жі лю­ди.
 • Приведи нас, Маріе, до Сина!…
  Од­не з най­ве­лич­ні­ших в іс­то­рії люд­с­т­ва свят — Різ­д­во Гос­по­да Бо­га і Спа­са  на­шо­го Ісу­са Хрис­та. Ду­ша зав­ми­рає, ко­ли по­ду­ма­єш: це ж са­ма Лю­бов, са­ма  Бла­го­дать опус­ка­є­ть­ся до нас із своїх Не­бес­них ви­сот... Яко­го ще да­рун­ку тре­ба?
 • Пройшов Спас - пішло літо від нас...
  До найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня. Він вважається третім святом після Різдва та Великодня. Перший Спас збігається з Маковеєм, тобто 14 серпня, а третій збігається з післясвятом Успіння (29 серпня). Згідно з переказами, одного разу Ісус Христос з трьома своїми учнями піднявся на гору під назвою – Фавор. Як тільки добрався він до самої вершини і безпосередньо зійшов на неї, він змінився на краще. Неймовірною білизною засяяло його вбрання, і обличчя його також засяяло. Преображення — явлення Сина, під час якого Отець свідчить голосом зі світлої хмари Святого Духа: «Цей є...

НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО МЕТИ — ПРЯМИЙ

колонка редактора ноаЗасновник компанії Amazon став найбагатшою людиною в сучасній історії – капітал 54-річного Джеффа Безоса перевищив позначку в 150 мільярдів доларів. Браузер Chrome отримав масштабне оновлення: нова версія використовуватиме на 13% більше оперативної пам’яті, ніж зараз. Учені перерахували площу річок на Землі: вона виявилася майже вполовину більшою, ніж вважалося. У Вірменії чоловік 23 роки самостійно будував підземний храм за допомогою долота й молотка. У Нігерії жертвами повені стали 44 людини; в Японії ж через ливні загинули майже 220 людей.

Сьогодні православний світ шанує пам’ять преподобних Євдокії і Єфросинії. У давнину це був переважно дощовий день, який започатковував негоду. Наші пращури казали: «Як зібрав сіно, то не страшна і Єфросина». Але попереду були ще жнива, тож селяни дуже переймалися погодою. Якщо Єфросина була «сухою», то чекали на гожі, спекотні дні й це тішило, адже з завтрашнього дня (з Прокопа) в Україні зазвичай розпочиналися жнива. Дивно, правда? На скільки тогочасний календар садово-городніх робіт не співпадає із сучасним, адже нині жнива ранніх зернових по Україні на стадії завершення.
Що ж, літо наблизилося до свого апогею, а ми ще не накупалися у Пслі — цьогорічна погода то поманить спекою, то відлякає зливою. Та влітку — сила-силенна різноманітних занять, окрім засмагання на пляжах. У багатьох населених пунктах району, наприклад, масово відсвяткували якщо не Дні села, то Івана Купала. До речі, Псел, нарешті, звільнився від великого затору у районі Приліпки: силами ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» ліквідували «острів» зі стовбурів дерев, гілок, сміття, який майже загородив річкове русло під приліпським мостом, що надзвичайно непокоїло всіх мешканців Козельщинського краю. І ось ця проблема розв’язана. Залишається тільки прибрати ці дерева з території пляжу під мостом, але досі не знайшлося бажаючих це зробити, бо деревина просякнута водою і поки що непридатна для подальшого обробітку.
У цей же час абітурієнти і їхні батьки зайняті зовсім іншими турботами. Наприклад, у наших випускників-дев’ятикласників цього року було не все гладко: приблизно 20 їх відсотків трохи пізніше за інших отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту через прорахунки ДП «Інфоресурс», яке друкує атестати. Тож і батькам, і дітям довелося трохи понервувати. Адже з 2 до 14 липня приймали документи для вступу коледжі й технікуми, а з 12 липня — стартували і вищі навчальні заклади України. На все-про-все їм дається два тижні. А потім — напружене очікування результатів і нове, студентське життя.
І якраз для такого контингенту — сьогоднішня історія, що може згодитися не тільки у навчанні, але й узагалі для дорослого життя. Її розповів мені однокласник, який свого часу навчався у технічному виші.
Здавали вони якось залік з електротехніки. І був у них у групі студент, назвемо його Олегом, котрий нічогісінько не тямив у цьому предметі і взагалі був «недалеким». Але залік потрібно було здати, щоб отримати допуск до сесії. Олег наробив шпаргалок і пішов здавати. Викладач його «завалив», відправив на перездачу, і знову безуспішно.
«Знаючі» люди порадили Олегові дати викладачеві «на лапу». Студент купив коньяку, цукерок і поплентався на повторну перездачу… Викладач здійняв такий галас, що навіть Олег уторопав, що був неправий. Невдаха розказав «знаючим людям» усе, що про них думав, і продовжив свою боротьбу з системою. До іспитів залишався тиждень, залік висів каменем на шиї, та Олег не впадав у відчай. Вирішив тупо вимолити залік і гепнувся перед викладачем на коліна! Той висміяв його і прогнав.
Бідолаха вивідав місце, де викладач зазвичай паркував свій автомобіль, і «вилизав» його мало не до блиску. Не спрацювало: викладач хмикнув собі у вуса, сів в автівку і поїхав. Тоді Олег наважився інсценувати напад на викладача біля його будинку. Підмовив друзів зіграти роль хуліганів, а собі відвів роль рятівника. Але все було розіграно так ненатурально, що від викладача почув лише коротке: «Ущербний дегенерат!»
Залишалося три дні… Від безвиході Олег почав учити електротехніку і в результаті — здав!
То що завадило вчинити так відразу? Це запитання так і залишилося без відповіді.
А висновок напрошується один: у будь-якій справі не шукати окружних шляхів, а просто братися за неї відразу і — робити. Тоді все вийде, не сумнівайтеся.
Усім — хороших новин, прямих доріг і гарної погоди. «Колонка редактора» йде на короткий перепочинок, зустрінемося через кілька тижнів. Але «Козельщинські вісті» завжди он-лайн, тож не перемикайтеся і залишайтеся з нами!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
107
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.73