НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО МЕТИ — ПРЯМИЙ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Перемогу в спартакіаді здобула команда «Енергетик»
  8 лютого у спортивному залі Козельщинської ДЮСШ відбулася районна спартакіада серед працівників підприємств, установ та організацій, метою якої є популяризація здорового способу життя, залучення працівників району до активних занять фізичною культурою та спортом. Організував і підготував захід місцевий осередок спорту — громадська організація ВФСТ «Колос».
 • Армспорт
  2 лютого у спортивному комплексі Полтавської аграрної академії відбулися чемпіонати області з армспорту серед чоловіків, жінок і молоді. Козельщинський район представляли вихованці ДЮСШ і дорослі спортсмени-ентузіасти боротьби на руках. У молодіжному чемпіонаті призерами змагань стали: у боротьбі на ліву руку — перше місце у Григорія Пособчука (ваг. кат. 60 кг), Сергія Джафарова (ваг. кат. 65 кг), Юрія Руденка (ваг. кат. 70 кг); друге місце дісталося Віті Коваленко (ваг. кат. 55 кг), а третє місце — Артему Іванку (ваг. кат. 70 кг).
 • ПРО СПОРТ, НАТХНЕННЯ І МРІЇ
  Як почнеш, так і завершиш — стверджує гарна українська промовка. Гарними спортивними справами наповнився перший місяць року — січень. Уже традиційно організатори від спорту проводять чемпіонат Козельщинського району та відкритий турнір з цього виду спорту серед ветеранів. Отже, мова сьогодні іде про чемпіонат.…П’яте січня, дев’ята година ранку. Спортивний зал Козельщинської школи переповнений. Очільник Козельщинської об’єднаної територіальної громади Олександр Троцький, вітаючи учасників, відзначив належні умови для розвитку настільного тенісу, зокрема закуплені фірмові тенісні столи, на яких не соромно проводити змагання і значно вищого рівня. Згадав Олександр Андрійович і свою причетність до цього виду спорту. Пригадав і оті перші покручені, облущені столи,...

НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО МЕТИ — ПРЯМИЙ

колонка редактора ноаЗасновник компанії Amazon став найбагатшою людиною в сучасній історії – капітал 54-річного Джеффа Безоса перевищив позначку в 150 мільярдів доларів. Браузер Chrome отримав масштабне оновлення: нова версія використовуватиме на 13% більше оперативної пам’яті, ніж зараз. Учені перерахували площу річок на Землі: вона виявилася майже вполовину більшою, ніж вважалося. У Вірменії чоловік 23 роки самостійно будував підземний храм за допомогою долота й молотка. У Нігерії жертвами повені стали 44 людини; в Японії ж через ливні загинули майже 220 людей.

Сьогодні православний світ шанує пам’ять преподобних Євдокії і Єфросинії. У давнину це був переважно дощовий день, який започатковував негоду. Наші пращури казали: «Як зібрав сіно, то не страшна і Єфросина». Але попереду були ще жнива, тож селяни дуже переймалися погодою. Якщо Єфросина була «сухою», то чекали на гожі, спекотні дні й це тішило, адже з завтрашнього дня (з Прокопа) в Україні зазвичай розпочиналися жнива. Дивно, правда? На скільки тогочасний календар садово-городніх робіт не співпадає із сучасним, адже нині жнива ранніх зернових по Україні на стадії завершення.
Що ж, літо наблизилося до свого апогею, а ми ще не накупалися у Пслі — цьогорічна погода то поманить спекою, то відлякає зливою. Та влітку — сила-силенна різноманітних занять, окрім засмагання на пляжах. У багатьох населених пунктах району, наприклад, масово відсвяткували якщо не Дні села, то Івана Купала. До речі, Псел, нарешті, звільнився від великого затору у районі Приліпки: силами ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» ліквідували «острів» зі стовбурів дерев, гілок, сміття, який майже загородив річкове русло під приліпським мостом, що надзвичайно непокоїло всіх мешканців Козельщинського краю. І ось ця проблема розв’язана. Залишається тільки прибрати ці дерева з території пляжу під мостом, але досі не знайшлося бажаючих це зробити, бо деревина просякнута водою і поки що непридатна для подальшого обробітку.
У цей же час абітурієнти і їхні батьки зайняті зовсім іншими турботами. Наприклад, у наших випускників-дев’ятикласників цього року було не все гладко: приблизно 20 їх відсотків трохи пізніше за інших отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту через прорахунки ДП «Інфоресурс», яке друкує атестати. Тож і батькам, і дітям довелося трохи понервувати. Адже з 2 до 14 липня приймали документи для вступу коледжі й технікуми, а з 12 липня — стартували і вищі навчальні заклади України. На все-про-все їм дається два тижні. А потім — напружене очікування результатів і нове, студентське життя.
І якраз для такого контингенту — сьогоднішня історія, що може згодитися не тільки у навчанні, але й узагалі для дорослого життя. Її розповів мені однокласник, який свого часу навчався у технічному виші.
Здавали вони якось залік з електротехніки. І був у них у групі студент, назвемо його Олегом, котрий нічогісінько не тямив у цьому предметі і взагалі був «недалеким». Але залік потрібно було здати, щоб отримати допуск до сесії. Олег наробив шпаргалок і пішов здавати. Викладач його «завалив», відправив на перездачу, і знову безуспішно.
«Знаючі» люди порадили Олегові дати викладачеві «на лапу». Студент купив коньяку, цукерок і поплентався на повторну перездачу… Викладач здійняв такий галас, що навіть Олег уторопав, що був неправий. Невдаха розказав «знаючим людям» усе, що про них думав, і продовжив свою боротьбу з системою. До іспитів залишався тиждень, залік висів каменем на шиї, та Олег не впадав у відчай. Вирішив тупо вимолити залік і гепнувся перед викладачем на коліна! Той висміяв його і прогнав.
Бідолаха вивідав місце, де викладач зазвичай паркував свій автомобіль, і «вилизав» його мало не до блиску. Не спрацювало: викладач хмикнув собі у вуса, сів в автівку і поїхав. Тоді Олег наважився інсценувати напад на викладача біля його будинку. Підмовив друзів зіграти роль хуліганів, а собі відвів роль рятівника. Але все було розіграно так ненатурально, що від викладача почув лише коротке: «Ущербний дегенерат!»
Залишалося три дні… Від безвиході Олег почав учити електротехніку і в результаті — здав!
То що завадило вчинити так відразу? Це запитання так і залишилося без відповіді.
А висновок напрошується один: у будь-якій справі не шукати окружних шляхів, а просто братися за неї відразу і — робити. Тоді все вийде, не сумнівайтеся.
Усім — хороших новин, прямих доріг і гарної погоди. «Колонка редактора» йде на короткий перепочинок, зустрінемося через кілька тижнів. Але «Козельщинські вісті» завжди он-лайн, тож не перемикайтеся і залишайтеся з нами!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1712
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):17
17 guests
no members

Ваш IP:54.197.24.206