СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЗА РАХУНОК БЛИЖНЬОГО: ОСОБЛИВІСТЬ МЕНТАЛІТЕТУ ЧИ ВИКЛЮЧЕННЯ З ПРАВИЛ?
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Зці­ли­лась і ощас­ли­ви­лась
  Че­рез хво­ро­бу не скла­ло­ся у ме­не сі­мей­не жи­ття, щас­тя. Моє одру­жен­ня — всь­о­го на пі­вро­ку. Не ві­ри­ли ба­ть­ки, що я ко­лись ви­ду­жаю, тож не по­ві­ри­ли і чу­жі лю­ди.
 • Приведи нас, Маріе, до Сина!…
  Од­не з най­ве­лич­ні­ших в іс­то­рії люд­с­т­ва свят — Різ­д­во Гос­по­да Бо­га і Спа­са  на­шо­го Ісу­са Хрис­та. Ду­ша зав­ми­рає, ко­ли по­ду­ма­єш: це ж са­ма Лю­бов, са­ма  Бла­го­дать опус­ка­є­ть­ся до нас із своїх Не­бес­них ви­сот... Яко­го ще да­рун­ку тре­ба?
 • Пройшов Спас - пішло літо від нас...
  До найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня. Він вважається третім святом після Різдва та Великодня. Перший Спас збігається з Маковеєм, тобто 14 серпня, а третій збігається з післясвятом Успіння (29 серпня). Згідно з переказами, одного разу Ісус Христос з трьома своїми учнями піднявся на гору під назвою – Фавор. Як тільки добрався він до самої вершини і безпосередньо зійшов на неї, він змінився на краще. Неймовірною білизною засяяло його вбрання, і обличчя його також засяяло. Преображення — явлення Сина, під час якого Отець свідчить голосом зі світлої хмари Святого Духа: «Цей є...

СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЗА РАХУНОК БЛИЖНЬОГО: ОСОБЛИВІСТЬ МЕНТАЛІТЕТУ ЧИ ВИКЛЮЧЕННЯ З ПРАВИЛ?

фото до колонкиУ горах Японії зник рятувальний вертоліт із людьми на борту. На фестивалі в Іспанії впала дерев’яна конструкція, постраждали 130 осіб. Французькі винороби створили вино блакитного кольору. У Єгипті знайшли сир віком понад 3000 років; на заході Румунії — стародавню фортецю, якій приблизно 3400 років; а в Австралії — рідкісний набір зубів гігантської доісторичної мега-акули, яка жила 25 мільйонів років тому. У Білорусі легалізували онлайн-казино.

А я рада знову зустрітися з вами, шановні читачі, на цьому звичному місці. І принагідно відзначити факт, що у Лутовинівці (поки що тільки на центральній вулиці Короленка) чи не вперше за історію села з’явилися контейнери для сміття, як це вже тривалий час практикується у Козельщині. Тож є надія, що рано чи пізно на території села та його околицях остаточно зникнуть стихійні сміттєзвалища.
Щоб налагодити централізоване вивезення твердих побутових відходів, Козельщинська ОТГ пропонує сільському населенню укладати відповідні угоди з КП «Козельщина» і сплачувати близько 40 гривень на місяць. Сума начебто й невелика, але все одно виникають запитання, головне з яких: чи не вийде так, що платитиме один, а три-чотири його сусіди користуватимуться контейнером безкоштовно? Саме це турбує більш свідомих лутовинчан. Як зазначає начальник відділу комунального майна, житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Козельщинської селищної ради Сергій Щепаченко, все залежить тільки від совісті мешканців села. Заплатив — винось сміття до контейнеру, не заплатив — теж винось, якщо совість дозволить. Уночі, без свідків, щоб ніхто не присоромив.
Та це одна сторона. Інша — одинока пенсіонерка, яка не тримає вдома ніякої живності, може віднести до контейнера один пакетик сміття в тиждень. А сім’я з чотирьох-п’яти чоловік, навпаки, — буде щодня вкидати сміття мішками. У кінцевому результаті ж кожне домогосподарство має сплатити однакову суму. Чи це справедливо?
Іще один аспект. У своєму пості на цю тему у соцмережах Сергій Щепаченко також зазначив: «Щоб на вулиці встановили баки, треба, щоб було хоча б 10-15 осіб, які згодні укласти договори. Ставити бак заради одного підписаного договору буде економічно недоцільно». Отже, якщо, скажімо, я живу на одному кінці села й уклала договір із комунальним підприємством, внесла необхідну плату, але виявилася єдиною на своїй вулиці, то змушена буду за власні гроші носити пакети зі сміттям через усе село до вже встановленої на іншій вулиці пари контейнерів?.. У такому випадку просто зникає доцільність укладення такого договору.
Під час відпустки я побувала у місті Береговому, що на Закарпатті. І не могла не звернути уваги на те, як у визначені спеціальним графіком дні на його вулицях біля кожного двору з’являються охайні пластикові контейнери для сміття — індивідуальні, пронумеровані відповідно до номеру будинку, відходи з яких забирає сміттєвоз ТОВ «БЕРЕГ ВЕРТІКАЛ». Така система, вочевидь, дозволяє вести облік по кожному домогосподарству й об’єктивно, в залежності від кількості мешканців будинку та об’єму ТПВ, визначати оплату. Адже одному господареві такого контейнера вистачить на місяць, іншому — на тиждень, а комусь і на два-три дні, тож і плата має бути відповідною.
Можливо, з часом і у нашій громаді відпрацюється своя об’єктивна система збору твердих побутових відходів і оплати цих послуг населенням. Звичайно, добре, що процес уже запущений, він вселяє оптимізм і віру в чисте майбутнє Лутовинівки, а згодом — інших сіл ОТГ. Але при нашому менталітеті він мав би бути максимально індивідуалізованим. Поки ж проект перебуває у стадії пілотного, залишається покладатися на здоровий глузд і совість місцевого населення. Хоча сьогодні ці поняття з області моралі — слабенькі помічники в економіці поводження з твердими побутовими відходами…
Як приклад — історія на тему несправедливості, яку я почула від доньки своєї однокурсниці:
— У відділі, де я працюю, з’явилась ідея: купити холодильник для всіх, щоб продукти зберігати. Сказано — зроблено. Знайшли недорогий холодильник в Інтернет-магазині, вирішили скидатися грошима. Але троє співробітників відразу ж відмовилися, заявивши, що їм холодильник не потрібен і платити вони не збираються. Тож перерахували суму заново, і кожен із нас доплатив до свого початкового внеску іще по 200 гривень. Привезли холодильник в офіс, установили. Пройшов деякий час, і я почала помічати, що ці троє теж користуються холодильником. На всі зауваження відповідають: «Усе одно стоїть, то чом би й не покористуватися? Хіба вам шкода?»… Двохсот гривень мені не шкода, звичайно, але все одно прикро, що є такі люди…
Тож усім бажаю тільки справедливого розв’язання усіх проблем. І нехай прийдешнє велике православне свято — Преображення Господнє, яке всі ми називаємо Яблучним Спасом, обдарує своїми щедротами і принесе умиротворення й радість кожній душі. Побачимося наступного тижня, залишайтеся з нами!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
107
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.73