СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЗА РАХУНОК БЛИЖНЬОГО: ОСОБЛИВІСТЬ МЕНТАЛІТЕТУ ЧИ ВИКЛЮЧЕННЯ З ПРАВИЛ?
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Перемогу в спартакіаді здобула команда «Енергетик»
  8 лютого у спортивному залі Козельщинської ДЮСШ відбулася районна спартакіада серед працівників підприємств, установ та організацій, метою якої є популяризація здорового способу життя, залучення працівників району до активних занять фізичною культурою та спортом. Організував і підготував захід місцевий осередок спорту — громадська організація ВФСТ «Колос».
 • Армспорт
  2 лютого у спортивному комплексі Полтавської аграрної академії відбулися чемпіонати області з армспорту серед чоловіків, жінок і молоді. Козельщинський район представляли вихованці ДЮСШ і дорослі спортсмени-ентузіасти боротьби на руках. У молодіжному чемпіонаті призерами змагань стали: у боротьбі на ліву руку — перше місце у Григорія Пособчука (ваг. кат. 60 кг), Сергія Джафарова (ваг. кат. 65 кг), Юрія Руденка (ваг. кат. 70 кг); друге місце дісталося Віті Коваленко (ваг. кат. 55 кг), а третє місце — Артему Іванку (ваг. кат. 70 кг).
 • ПРО СПОРТ, НАТХНЕННЯ І МРІЇ
  Як почнеш, так і завершиш — стверджує гарна українська промовка. Гарними спортивними справами наповнився перший місяць року — січень. Уже традиційно організатори від спорту проводять чемпіонат Козельщинського району та відкритий турнір з цього виду спорту серед ветеранів. Отже, мова сьогодні іде про чемпіонат.…П’яте січня, дев’ята година ранку. Спортивний зал Козельщинської школи переповнений. Очільник Козельщинської об’єднаної територіальної громади Олександр Троцький, вітаючи учасників, відзначив належні умови для розвитку настільного тенісу, зокрема закуплені фірмові тенісні столи, на яких не соромно проводити змагання і значно вищого рівня. Згадав Олександр Андрійович і свою причетність до цього виду спорту. Пригадав і оті перші покручені, облущені столи,...

СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЗА РАХУНОК БЛИЖНЬОГО: ОСОБЛИВІСТЬ МЕНТАЛІТЕТУ ЧИ ВИКЛЮЧЕННЯ З ПРАВИЛ?

фото до колонкиУ горах Японії зник рятувальний вертоліт із людьми на борту. На фестивалі в Іспанії впала дерев’яна конструкція, постраждали 130 осіб. Французькі винороби створили вино блакитного кольору. У Єгипті знайшли сир віком понад 3000 років; на заході Румунії — стародавню фортецю, якій приблизно 3400 років; а в Австралії — рідкісний набір зубів гігантської доісторичної мега-акули, яка жила 25 мільйонів років тому. У Білорусі легалізували онлайн-казино.

А я рада знову зустрітися з вами, шановні читачі, на цьому звичному місці. І принагідно відзначити факт, що у Лутовинівці (поки що тільки на центральній вулиці Короленка) чи не вперше за історію села з’явилися контейнери для сміття, як це вже тривалий час практикується у Козельщині. Тож є надія, що рано чи пізно на території села та його околицях остаточно зникнуть стихійні сміттєзвалища.
Щоб налагодити централізоване вивезення твердих побутових відходів, Козельщинська ОТГ пропонує сільському населенню укладати відповідні угоди з КП «Козельщина» і сплачувати близько 40 гривень на місяць. Сума начебто й невелика, але все одно виникають запитання, головне з яких: чи не вийде так, що платитиме один, а три-чотири його сусіди користуватимуться контейнером безкоштовно? Саме це турбує більш свідомих лутовинчан. Як зазначає начальник відділу комунального майна, житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Козельщинської селищної ради Сергій Щепаченко, все залежить тільки від совісті мешканців села. Заплатив — винось сміття до контейнеру, не заплатив — теж винось, якщо совість дозволить. Уночі, без свідків, щоб ніхто не присоромив.
Та це одна сторона. Інша — одинока пенсіонерка, яка не тримає вдома ніякої живності, може віднести до контейнера один пакетик сміття в тиждень. А сім’я з чотирьох-п’яти чоловік, навпаки, — буде щодня вкидати сміття мішками. У кінцевому результаті ж кожне домогосподарство має сплатити однакову суму. Чи це справедливо?
Іще один аспект. У своєму пості на цю тему у соцмережах Сергій Щепаченко також зазначив: «Щоб на вулиці встановили баки, треба, щоб було хоча б 10-15 осіб, які згодні укласти договори. Ставити бак заради одного підписаного договору буде економічно недоцільно». Отже, якщо, скажімо, я живу на одному кінці села й уклала договір із комунальним підприємством, внесла необхідну плату, але виявилася єдиною на своїй вулиці, то змушена буду за власні гроші носити пакети зі сміттям через усе село до вже встановленої на іншій вулиці пари контейнерів?.. У такому випадку просто зникає доцільність укладення такого договору.
Під час відпустки я побувала у місті Береговому, що на Закарпатті. І не могла не звернути уваги на те, як у визначені спеціальним графіком дні на його вулицях біля кожного двору з’являються охайні пластикові контейнери для сміття — індивідуальні, пронумеровані відповідно до номеру будинку, відходи з яких забирає сміттєвоз ТОВ «БЕРЕГ ВЕРТІКАЛ». Така система, вочевидь, дозволяє вести облік по кожному домогосподарству й об’єктивно, в залежності від кількості мешканців будинку та об’єму ТПВ, визначати оплату. Адже одному господареві такого контейнера вистачить на місяць, іншому — на тиждень, а комусь і на два-три дні, тож і плата має бути відповідною.
Можливо, з часом і у нашій громаді відпрацюється своя об’єктивна система збору твердих побутових відходів і оплати цих послуг населенням. Звичайно, добре, що процес уже запущений, він вселяє оптимізм і віру в чисте майбутнє Лутовинівки, а згодом — інших сіл ОТГ. Але при нашому менталітеті він мав би бути максимально індивідуалізованим. Поки ж проект перебуває у стадії пілотного, залишається покладатися на здоровий глузд і совість місцевого населення. Хоча сьогодні ці поняття з області моралі — слабенькі помічники в економіці поводження з твердими побутовими відходами…
Як приклад — історія на тему несправедливості, яку я почула від доньки своєї однокурсниці:
— У відділі, де я працюю, з’явилась ідея: купити холодильник для всіх, щоб продукти зберігати. Сказано — зроблено. Знайшли недорогий холодильник в Інтернет-магазині, вирішили скидатися грошима. Але троє співробітників відразу ж відмовилися, заявивши, що їм холодильник не потрібен і платити вони не збираються. Тож перерахували суму заново, і кожен із нас доплатив до свого початкового внеску іще по 200 гривень. Привезли холодильник в офіс, установили. Пройшов деякий час, і я почала помічати, що ці троє теж користуються холодильником. На всі зауваження відповідають: «Усе одно стоїть, то чом би й не покористуватися? Хіба вам шкода?»… Двохсот гривень мені не шкода, звичайно, але все одно прикро, що є такі люди…
Тож усім бажаю тільки справедливого розв’язання усіх проблем. І нехай прийдешнє велике православне свято — Преображення Господнє, яке всі ми називаємо Яблучним Спасом, обдарує своїми щедротами і принесе умиротворення й радість кожній душі. Побачимося наступного тижня, залишайтеся з нами!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1712
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):17
17 guests
no members

Ваш IP:54.197.24.206