Найкращі свята – ті, що Відбуваються всередині нас
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
  Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
 • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
  Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
 • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
  Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Найкращі свята – ті, що Відбуваються всередині нас

фото до колонкиУ Єгипті поліцейським заборонили носити бороди. Грузія хоче налагодити виробництво та експорт марихуани. У Косово вирішили створити власну армію, а у Франції — вже створили шампанське для астронавтів, розлите у спеціальні пляшки, які дають змогу пити його в умовах невагомості. Американські вчені за допомогою радіотелескопа впіймали дивні сигнали — 72 радіоімпульси з далекої галактики.

Сьогодні козельщани відзначають храмове свято — Різдво Пресвятої Богородиці. Цієї пори завершуються літні і починаються осінні приготування. Наші пращури вшановували Богородицю — Небесну покровительку землеробства, Подавальницю врожаю, Спорительку хлібів — за зібраний урожай та просили Її допомоги на рік майбутній…
А за тиждень Козельщина святкуватиме своє трьохсотріччя. Тож селище прикрашається новими автобусними зупинками, відремонтованими дорогами, освітленими вулицями та сучасними ліхтарями у центральному парку; словом, готується до свого серйозного ювілею по-серйозному, адже святкування такого масштабу відбудеться вперше за історію Козельщини. Тож готуємося і ми.
Тим часом на відповідному сайті триває голосування за проекти місцевих громад на основі Бюджету участі Полтавської області.  Скажу вам, це ноу-хау — один із різновидів європейського досвіду співпраці рядових мешканців громади та органів місцевого самоврядування. І це реально працює! Будь-який житель села, селища чи ОТГ може подати проект, пов’язаний із покращенням життя в його населеному пункті/громаді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують у рамках бюджету. Механізм простий, і про нього не раз писалося у засобах масової інформації. А я вирішила ознайомитися на сайті Полтавської обласної ради з проектами Бюджету участі області на 2018 рік. Зазначу, що цього року на реалізацію проектів-переможців виділено 6 мільйонів гривень, а у конкурсі беруть участь 260 проектів.
В око впадають найрізноманітніші пропозиції з облаштування зон відпочинку, спортивних майданчиків, рекреаційних зон. Є нестандартні думки щодо встановлення цікавих пам’ятників і пам’яток (як-от група загальнодоступних антивандальних музичних інструментів у Решетилівці чи Берегиня у Великій Багачці), облаштування Алеї закоханих у Чутовому чи встановлення сонячних панелей у Диканьці… Відзначаю собі, що рекордсменом за кількістю проектів є, мабуть, Гадяцький район, за ним іде Котелевський. Але я як патріотка свого краю гортаю список проектів, шукаючи наші. Нарахувала 15 проектів із Козельщинського району.
За що ж голосувати? З усього прочитаного роблю висновок, що наших людей хвилює, перш за все, безпека. Тож 5 проектів із 15 козельщинських відносяться до категорії «Безпека та громадський порядок»: це встановлення камер відеоспостереження у селах Пригарівського, Приліпського, Пашківського старостинських округів і в Лутовинівці та Михайликах. На другому місці — спорт: чотири проекти передбачають облаштування спортивних майданчиків або встановлення тренажерів (Козельщинська та Хорішківська школи, а також села Сушки і Рибалки). Третє місце за кількістю посіли два проекти, які слугуватимуть збереженню історичної пам’яті: реставрація пам’ятників воїнам-визволителям, благоустрій прилеглої території у селах Улинівці та Високій Вакулівці.
І окремими рядками йдуть найбільш оригінальні із пропонованих. Це облаштування парку (алеї, паркові лави, тротуарні доріжки, світильники та озеленення території) в центрі Василівки зі встановленням там погруддя видатному художникові-земляку Іванові Дряпаченку. У перспективі тут навіть планується організація туристично-екскурсійного маршруту.
А жителі Нової Галещини та Горбанів пропонують установити у своїх населених пунктах 6 автобусних зупинок.
Та найактивнішими у нашому районі виявилися мешканці Мальців: від цього села подано два проекти. Жителі села мріють про спорудження під відкритим небом літньої сцени з глядацьким залом, і водночас цілком зважено й обґрунтовано бажають запровадити у себе в селі систему збору твердих побутових відходів. Тобто, турбуються і про навколишнє середовище, і про духовний розвиток у ньому.
Я зробила свій вибір, проголосувавши за три найбільш уподобані мною проекти (дозволяється віддати свій голос не більш як за три проекти), — запрошую і вас. Голосуймо і водночас обмірковуймо нові проекти на наступний рік, адже скільки ще всього не зробленого! Наприклад, у Козельщині не завадило б відкрити краєзнавчий, а на Шар-горі — етнографічний (чи то козацький) музей під відкритим небом. Біля Псла обладнати пляжі з відповідними спорудами. А біля чумацької криниці неподалік Хорішок, де колись було історичне місце привалу для наших мандрівних пращурів, — зону відпочинку для туристів…
І який би проект не переміг, упевнена, що він принесе громаді не лише матеріальну користь, але й доведе, що ми самі можемо змінити цей світ на краще.
Усім — єднання у непростій справі благоустрою рідного краю, і благословення нашої Козельщинської ікони Богородиці на всі добрі діла. І не забувайте: усе змінюється, приходить і відходить, але незмінні у своїй відданості вам лише «Козельщинські вісті» у вашій оселі. Передплачуйте, читайте, пишіть, телефонуйте — одним словом, залишайтеся з нами. До зустрічі через тиждень!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246