Найкращі свята – ті, що Відбуваються всередині нас
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Зці­ли­лась і ощас­ли­ви­лась
  Че­рез хво­ро­бу не скла­ло­ся у ме­не сі­мей­не жи­ття, щас­тя. Моє одру­жен­ня — всь­о­го на пі­вро­ку. Не ві­ри­ли ба­ть­ки, що я ко­лись ви­ду­жаю, тож не по­ві­ри­ли і чу­жі лю­ди.
 • Приведи нас, Маріе, до Сина!…
  Од­не з най­ве­лич­ні­ших в іс­то­рії люд­с­т­ва свят — Різ­д­во Гос­по­да Бо­га і Спа­са  на­шо­го Ісу­са Хрис­та. Ду­ша зав­ми­рає, ко­ли по­ду­ма­єш: це ж са­ма Лю­бов, са­ма  Бла­го­дать опус­ка­є­ть­ся до нас із своїх Не­бес­них ви­сот... Яко­го ще да­рун­ку тре­ба?
 • Пройшов Спас - пішло літо від нас...
  До найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня. Він вважається третім святом після Різдва та Великодня. Перший Спас збігається з Маковеєм, тобто 14 серпня, а третій збігається з післясвятом Успіння (29 серпня). Згідно з переказами, одного разу Ісус Христос з трьома своїми учнями піднявся на гору під назвою – Фавор. Як тільки добрався він до самої вершини і безпосередньо зійшов на неї, він змінився на краще. Неймовірною білизною засяяло його вбрання, і обличчя його також засяяло. Преображення — явлення Сина, під час якого Отець свідчить голосом зі світлої хмари Святого Духа: «Цей є...

Найкращі свята – ті, що Відбуваються всередині нас

фото до колонкиУ Єгипті поліцейським заборонили носити бороди. Грузія хоче налагодити виробництво та експорт марихуани. У Косово вирішили створити власну армію, а у Франції — вже створили шампанське для астронавтів, розлите у спеціальні пляшки, які дають змогу пити його в умовах невагомості. Американські вчені за допомогою радіотелескопа впіймали дивні сигнали — 72 радіоімпульси з далекої галактики.

Сьогодні козельщани відзначають храмове свято — Різдво Пресвятої Богородиці. Цієї пори завершуються літні і починаються осінні приготування. Наші пращури вшановували Богородицю — Небесну покровительку землеробства, Подавальницю врожаю, Спорительку хлібів — за зібраний урожай та просили Її допомоги на рік майбутній…
А за тиждень Козельщина святкуватиме своє трьохсотріччя. Тож селище прикрашається новими автобусними зупинками, відремонтованими дорогами, освітленими вулицями та сучасними ліхтарями у центральному парку; словом, готується до свого серйозного ювілею по-серйозному, адже святкування такого масштабу відбудеться вперше за історію Козельщини. Тож готуємося і ми.
Тим часом на відповідному сайті триває голосування за проекти місцевих громад на основі Бюджету участі Полтавської області.  Скажу вам, це ноу-хау — один із різновидів європейського досвіду співпраці рядових мешканців громади та органів місцевого самоврядування. І це реально працює! Будь-який житель села, селища чи ОТГ може подати проект, пов’язаний із покращенням життя в його населеному пункті/громаді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують у рамках бюджету. Механізм простий, і про нього не раз писалося у засобах масової інформації. А я вирішила ознайомитися на сайті Полтавської обласної ради з проектами Бюджету участі області на 2018 рік. Зазначу, що цього року на реалізацію проектів-переможців виділено 6 мільйонів гривень, а у конкурсі беруть участь 260 проектів.
В око впадають найрізноманітніші пропозиції з облаштування зон відпочинку, спортивних майданчиків, рекреаційних зон. Є нестандартні думки щодо встановлення цікавих пам’ятників і пам’яток (як-от група загальнодоступних антивандальних музичних інструментів у Решетилівці чи Берегиня у Великій Багачці), облаштування Алеї закоханих у Чутовому чи встановлення сонячних панелей у Диканьці… Відзначаю собі, що рекордсменом за кількістю проектів є, мабуть, Гадяцький район, за ним іде Котелевський. Але я як патріотка свого краю гортаю список проектів, шукаючи наші. Нарахувала 15 проектів із Козельщинського району.
За що ж голосувати? З усього прочитаного роблю висновок, що наших людей хвилює, перш за все, безпека. Тож 5 проектів із 15 козельщинських відносяться до категорії «Безпека та громадський порядок»: це встановлення камер відеоспостереження у селах Пригарівського, Приліпського, Пашківського старостинських округів і в Лутовинівці та Михайликах. На другому місці — спорт: чотири проекти передбачають облаштування спортивних майданчиків або встановлення тренажерів (Козельщинська та Хорішківська школи, а також села Сушки і Рибалки). Третє місце за кількістю посіли два проекти, які слугуватимуть збереженню історичної пам’яті: реставрація пам’ятників воїнам-визволителям, благоустрій прилеглої території у селах Улинівці та Високій Вакулівці.
І окремими рядками йдуть найбільш оригінальні із пропонованих. Це облаштування парку (алеї, паркові лави, тротуарні доріжки, світильники та озеленення території) в центрі Василівки зі встановленням там погруддя видатному художникові-земляку Іванові Дряпаченку. У перспективі тут навіть планується організація туристично-екскурсійного маршруту.
А жителі Нової Галещини та Горбанів пропонують установити у своїх населених пунктах 6 автобусних зупинок.
Та найактивнішими у нашому районі виявилися мешканці Мальців: від цього села подано два проекти. Жителі села мріють про спорудження під відкритим небом літньої сцени з глядацьким залом, і водночас цілком зважено й обґрунтовано бажають запровадити у себе в селі систему збору твердих побутових відходів. Тобто, турбуються і про навколишнє середовище, і про духовний розвиток у ньому.
Я зробила свій вибір, проголосувавши за три найбільш уподобані мною проекти (дозволяється віддати свій голос не більш як за три проекти), — запрошую і вас. Голосуймо і водночас обмірковуймо нові проекти на наступний рік, адже скільки ще всього не зробленого! Наприклад, у Козельщині не завадило б відкрити краєзнавчий, а на Шар-горі — етнографічний (чи то козацький) музей під відкритим небом. Біля Псла обладнати пляжі з відповідними спорудами. А біля чумацької криниці неподалік Хорішок, де колись було історичне місце привалу для наших мандрівних пращурів, — зону відпочинку для туристів…
І який би проект не переміг, упевнена, що він принесе громаді не лише матеріальну користь, але й доведе, що ми самі можемо змінити цей світ на краще.
Усім — єднання у непростій справі благоустрою рідного краю, і благословення нашої Козельщинської ікони Богородиці на всі добрі діла. І не забувайте: усе змінюється, приходить і відходить, але незмінні у своїй відданості вам лише «Козельщинські вісті» у вашій оселі. Передплачуйте, читайте, пишіть, телефонуйте — одним словом, залишайтеся з нами. До зустрічі через тиждень!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
107
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.73