ЗІРКИ — НЕ В ТЕЛЕВІЗОРІ: ВОНИ — У НАС І СЕРЕД НАС
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Жити з людьми, жити для людей
  У ці дні близькі, рідні та друзі вшановують пам’ять Дмитра Івановича Піщаного і засвідчують йому свою повагу. Адже на 40-й день після смерті людини її душа постає перед Всевишнім, щоб дізнатися про своє місце у потойбічному світі. Тож нехай моя розповідь про Дмитра Івановича стане вагомим аргументом на користь його душі.
 • Щоб не плакать, сміємося…
  Ніхто не хоче бути батьками дитини з особливими потребами, не планує цього, коли уявляє себе батьком або матір'ю. На жаль, це — сліпа лотерея, від участі в якій не застрахований ніхто.
 • ДЛЯ НЕЇ ХОРІШКІВСЬКА ЗЕМЛЯ СТАЛА РІДНОЮ
  Із Сибіру — до ХорішокКоли онуки були малими (а їх у Раїси Єгорівни четверо: три хлопці й одна дівчина), вони сідали гуртом, брали географічний атлас, і бабуся Рая починала «урок географії»:— Дивіться, діти, де ваша бабуся навчалася, де жила і звідки сюди приїхала. А показувати було що… Ось тут, у Забайкаллі (Читинська область), народилася... Ось сюди, на Алтай, маленькою — у дитинстві боліли суглоби — медсестра возила дівчинку лікуватися. Середню й вищу освіту здобула у Тюменській області, вивчившись на вчителя російської мови та літератури. На четвертому курсі вийшла заміж, народила доньку; працювала у Бєлгородській області…

ЗІРКИ — НЕ В ТЕЛЕВІЗОРІ: ВОНИ — У НАС І СЕРЕД НАС

фото до колонкиПоблизу Білого моря археологи знайшли найдавнішу тварину віком у рекордні 558 мільйонів років, яка будь-коли жила на Землі. Японія запустила прототип першого в світі космічного ліфта вантажопідйомністю 6,2 тонни; Польща будує нову прикордонну заставу на кордоні з Росією, а Індонезія потерпає від виверження одного з найруйнівніших вулканів — Кракатау. У Швейцарії внесли в Конституцію пріоритет розвитку велотранспорту — цю ідею на референдумі підтримали 70% виборців. В Україні анонсовано запуск продажів прав оренди земель на Prozorro…

Цікава штука — ця стрічка новин. У ній, буває, зустрінеш такий неймовірний мікс, що диву даєшся. Наприклад, між повідомленнями про цунамі чи виверження вулкану десь у світі, між політично-військовими новинами з Донбасу чи Азовського моря вклинюється «бомбезна» інформація про те, як хтось із сучасних «зірок» оголив певну частину свого тіла, вдягнув особливо сексуальне вбрання чи зробив чергову «пластику» обличчя. Може, тільки мені здається, що все це ставиться на один щабель за значимістю?
Сьогодні хочу поговорити про інших зірок. Без лапок і хизування. Без галасу, скандалів і піару. Не одноденних. Про тих, які непомітно для всіх, хто поруч (бо працюють не на публіку), але наполегливо та професійно роблять свою справу. Та так, що слід від їхньої діяльності вимірюється не роками — віками.
Цього дня виповнюється сторіччя від дня народження великого українського педагога, відомого новатора від освіти, а також публіциста, письменника й поета Василя Сухомлинського. Чому я згадала саме про нього? Адже кожен із нас може вважати себе його земляком, бо хоч і народився Василь Олександрович у невеликому селі на Кіровоградщині, але професійний вибір і здобуття освіти він пов’язав із Полтавщиною: вчився спочатку у Кременчуці, а потім — у Полтаві, у педагогічному інституті. Отримавши диплом, Сухомлинський повернувся у рідні краї і з 1948 року до останнього дня свого життя працював директором середньої школи у Павлиші Кіровоградської області.
Здавалося б, звичайнісінький сільський учитель, щоправда, — директор школи. Але, на мою думку, він — ота справжня зірка, яка світить і світитиме нам і наступним поколінням. Працюючи у сільських школах, Сухомлинський відточував свою особливу методику виховання. Саме він створив оригінальну педагогічну систему, що ґрунтується на принципах гуманізму, на визнанні особистості дитини вищою цінністю, на яку повинні бути орієнтовані процеси виховання та освіти, творча діяльність згуртованого колективу педагогів-однодумців та учнів. У 1955 році Василь Олександрович захищає кандидатську дисертацію на тему «Директор школи — організатор навчально-виховного процесу» й удостоюється звання заслуженого вчителя школи Української РСР; а 1968 року стає Член-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР та Героєм соціалістичної праці. Ось таких зірок народжує і плекає наше українське село.
Надбання В.О.Сухомлинського пережило його самого і зараз є неоціненним путівником для сучасних педагогів, особливо у час становлення Нової української школи. Тож невипадково цими днями у районі пройдуть педагогічні читання «Сучасний освітній процес у світлі педагогічної спадщини Василя Сухомлинського», у ході яких учителі ділитимуться досвідом щодо використання ідей педагогіки Сухомлинського в сучасному освітньому процесі. А за підсумками читань кращі виступи педагогів планується направити для публікації у фахові видання.
Наш Козельщинський край має своїх зірок — як минувшини, так і сучасних. Про них неодноразово писала районна газета. І ось іще одна зіркова подія на козельщинському небосхилі: щойно відбулася презентація нової книги нашого знаного краєзнавця, віднедавна — Почесного громадянина Козельщинського краю Григорія Сердюка «Величний подвиг Козельщинського краю» (про неї — на сторінці 5 сьогоднішнього номера газети). Автора книги теж можу назвати зіркою: він по крихтах, по крупинках роками, десятиліттями збирає матеріали з історії нашого краю. І його книга є вкрай важливим для нащадків літописом Другої Світової війни у портретах її учасників — наших земляків.
Іще один наш відомий краєзнавець — Іван Дашівець, автор численних і надзвичайно цікавих публікацій, історичних і географічних нарисів; фанат своєї справи, котрий зберігає величезний документальний і фотоархів, гідний вітрин великого музею. І нехай ці публікації досі не створили одну велику книгу, але, без сумніву, заслуговують на увагу як сучасників, так і нащадків.
Та хіба тільки краєзнавці, письменники гідні зіркового статусу! Кожне село нашого краю має своїх зірок, чи не так? Хто піднімав його з повоєнних руїн, хто своєю працею створює добробут для дітей і внуків, будує дороги, вирощує хліб і худобу, дбає про здоров’я й безпеку земляків, захищає нас на фронтах новітньої війни… Ось вони, справжні зірки, — наше все.
Тож пам’ятаймо, що неважливо, де ти народився чи живеш, — у маленькому селі чи великому мегаполісі. У тебе завжди є шанс вписати свою сторінку у літопис свого краю. Важливо лише відчути, розгледіти цей шанс і скористатися ним.
Усім — успіхів у самореалізації і задоволення від цього. І не забувайте, що джерело натхнення і гарного настрою — «Козельщинські вісті». Бережіть себе і залишайтеся з нами, наступна зустріч — через тиждень.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
151
2215
7201
16987
42655
57730
1924109

Прогноз
1920

10.49%
8.44%
13.34%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):76
76 guests
no members

Ваш IP:54.173.237.152