ОКО БАЧИТЬ ДАЛЕКО, А РОЗУМ — ІЩЕ ДАЛЬШЕ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
  Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
 • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
  Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
 • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
  Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

ОКО БАЧИТЬ ДАЛЕКО, А РОЗУМ — ІЩЕ ДАЛЬШЕ

фото до колонкиВ Індонезії в результаті руйнівного землетрусу і цунамі загинули понад 1,2 тис. людей; а південь Японії страждає від тайфуну Трамі, шквалистий вітер від якого досягає 160 кілометрів за годину. Конституційний суд Румунії постановив, що гей-пари повинні мати такі ж права на приватне і сімейне життя, як і гетеросексуали. А Верховний суд Індії вирішив, що подружня зрада відтепер не є кримінальним злочином. У Грузії з 1 жовтня почала діяти поетапна заборона на одноразові поліетиленові пакети. Влада Венеції планує вже з кінця жовтня ввести «нічний сухий закон» для туристів. 

А ми рівно тиждень тому гучно відгуляли 300-річчя нашої Козельщини. Організатори постаралися на славу, прорахувавши все до дрібниць: починаючи із зовнішнього вигляду селища і закінчуючи фірмовими повітряними кульками та пряниками з написом «Козельщина-300». Усе склалося чудово; навіть погода, яка кілька днів перед цим капризувала і підкидала неприємні сюрпризи у вигляді холодного віру, дощу та інших «принад» пізньої осені, — саме 28 вересня втихомирилася і подарувала доволі теплий і сонячний день. Тож усі, кому вдалося побувати на ювілеї Козельщини, могли спокійно гуляти сквером і довкола нього, фотографуючись у спеціально обладнаних фотозонах, спостерігаючи різноманітні виставки; придбавати сувеніри, ласувати наваристим козельщинським борщем із пампушками та кременчуцькими вергунами. І, звичайно, насолоджуючись концертною програмою, яку ретельно й натхненно готували як наші місцеві, так і запрошені обласні й столичні артисти. Стати свідком чудового, видовищного феєрверку. Про все це у деталях говорити немає сенсу, оскільки, як відомо, краще побачити й почути, аніж прочитати. Гадаю, через деякий час у YouTube з’явиться не один відеозапис, у тому числі й на нашому каналі.
Враження й емоції після ювілею були неперевершеними. Але… Ну, не можу я без цього «але». Вибачте. Не можу, бо отой черв’ячок сидить десь глибоко в моїй душі і не дає спокійно насолоджуватися враженнями. Хто бачив і пам’ятає, як у ході концертної програми ведучі розповідали про історію селища? Пригадайте момент, коли йшлося про післявоєнну відбудову 50-60-х років минулого сторіччя, і кадри хроніки на екрані, де новосели заносять меблі у щойно зведені будинки. Тільки я звернула увагу на логотип забороненого в Україні російського каналу, чи ще хтось помітив? Цей логотип не просто мигнув на долю секунди — він красувався на все селище протягом декількох хвилин, які мені здалися вічністю. Нагадаю: протягом 2014-2016 років обмежено розповсюдження на території України 73 російських телеканалів, що займаються російською пропагандою, спотворюють дійсність і є інструментом маніпуляції громадською думкою і використовуються країною-агресором проти нас… Але, як виявляється, — не у Козельщині. Вона не бере участь у війні з Росією. Ніби немає й не було у Козельщинському краї учасників АТО — скалічених душею й тілом, загиблих, урешті-решт…
І ще. Того ювілейного вечора по всіх околицях Козельщини професійно й потужно лунали прекрасні пісні, що доносилися такими ж прекрасними голосами, — причому місцеві артисти ніскілечки не поступалися перед запрошеними. За винятком «зірки шансону» незрозуміло якого «розливу» (і кому лишень спало на думку його запросити?). Мало того, що він відверто не потрапляв у ноти, але ж — репертуар узагалі не витримує ніякої критики! Маю на увазі пісні Григорія Лєпса — співака, внесеного до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України і якому заборонено в’їзд до України. Лєпс сам і не їде — але натомість по нашій території вільно й безперешкодно гуляє його «продукт». У нас продовжують співати (причому, як виявляється, — і з великої сцени) пісні людини, яка є для нас ворогом у чистому вигляді, ідеалізує та підтримує особу, що послала своїх військових стріляти у наших хлопців. Абсурд? Невже нам так важко обійтися без отієї «рюмкі водкі на сталє», га? Настільки важко, що ми навіть готові заплатити за неї громадські кошти заїжджому виконавцеві?
І ще один штришок, на цей раз — історичний. Знову кадри з хроніки на сцені. Ведучі запрошують глядачів згадати 2014-й рік, Революцію Гідності. А на екранах бачимо Віктора Ющенка з командою у помаранчевих шарфах. Тобто, 2004-й рік, Помаранчева революція. Події десятирічної давнини. Та що ж це за непрофесійність така, і чия вона?..
Козельщино, прокидайся, нарешті. У твої триста років час подорослішати і стати свідомою. Зрозуміти, що не можна залишатися поза політикою у цей непростий час, коли йде війна, коли над тобою знову висить загроза втрати своєї ідентичності. І не забувати, що ти — це Україна. В усіх сенсах. На всіх фронтах. І у всіх серцях.
Залишаймося українцями, бережімо свою землю, свою історичну пам’ять і самих себе. Зігріваймо одне одного у холодну пору, що настає, і не забуваймо, що завжди з нами — «Козельщинські вісті», передплата на які не закінчується ніколи. Зустрінемося через тиждень!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
75
2215
7201
16987
42655
57730
1924109

Прогноз
1920

10.49%
8.44%
13.34%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):25
25 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.103