ЩОБ ПІЗНАТИ СВІТ, НЕОБОВ’ЯЗКОВО ВІДКРИТИ АМЕРИКУ…
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Останні новини

ЩОБ ПІЗНАТИ СВІТ, НЕОБОВ’ЯЗКОВО ВІДКРИТИ АМЕРИКУ…

акаУ Сонячній системі вчені знайшли найбільш віддалену планету; вона цілком реальна і розташована у 67 разів далі, ніж Плутон. У Шотландії пішла з молотка найдорожча пляшка алкоголю у світі — віскі вартістю у мільйон сто тисяч доларів. У канадійській провінції Альберта випало 40 сантиметрів снігу — це найбільший за останні 104 роки снігопад у жовтні. В Ізраїлі виявили недоторкану гробницю царів, якій приблизно 3,6 тисячі років; а у Швеції знайшли цибулину віком у тисячу років.  На горі Говерлі, яка є найвищою точкою України, запустили швидкісний Інтернет третього покоління з використанням альтернативних джерел енергії.

Сьогодні у світі відзначають: Всесвітній день зору та Всесвітній день боротьби з артритом; головне свято іспаномовного світу — День іспанської нації. США святкують День вільнодумства, Вірменія — День боротьби з тютюнопалінням, Бразилія — День дитини, Аргентина — День поваги культурних відмінностей, а Екваторіальна Гвінея — День незалежності.
Цього дня у 1492 році експедиція італійського мореплавця Христофора Колумба досягла берегів сучасних Багамських островів. Мореплавці щиро вірили, що досягли берегів Індії, не здогадуючись, що насправді відкрили нову частину світу, яку згодом назвали Америкою. 
Відтоді минуло стільки років і сталося стільки відкриттів, що, здавалося б, — усе найвагоміше і найвизначніше вже відкрито. Та ба! Виявляється, немає меж людському розуму. Американський телеканал Discovery представив десятку найбільш значущих відкриттів, зроблених протягом першого десятиліття XXI століття. І знаєте: просто диву даєшся. Побудова генетичної карти людини, яка тепер використовується медициною для діагностування на рівні хромосом тяжких спадкових хвороб. Виявлення води на Марсі. Отримання стовбурових клітин етичним шляхом, унаслідок чого лікарі можуть, нарешті, з використанням власних клітин з ДНК людини виростити органи для пересадки, які організм пацієнта не відторгатиме. Керування протезами за допомогою сигналів мозку. Лише за минулий рік НАСА почало використовувати багаторазові ракети; вчені знайшли антитіло, що змушує імунні клітини боротися з раком; та виявили втрачений восьмий континент Землі. Це далеко не повний список приголомшливих наукових відкриттів, які вже сьогодні служать людині й технічному прогресу.
Дехто з нас на фоні всього цього думає: ну, що особливого у нашому буденному житті? Ніяких тобі відкриттів, нічого нового. Дім — робота — дім — вихідний, і так по колу. І знову можна посперечатися. Можна щодня робити для себе якісь особисті відкриття. Познайомився з непересічною людиною. Прочитав неочікувано цікаву книжку. Відкрив для себе якийсь новий музичний гурт, телепередачу, пісню… Це дрібниці, які забарвлюють наші монотонні будні у свіжі кольори.
А ось вам і відкриття не захмарне, а близьке, особливо для жінок: про буденність ведення домашнього господарства. Є на світі такі ентузіасти, котрі підрахували, що сумарна вага всього посуду, який перемивають жінки протягом року, — 5 тонн. Переходи від столу до мийки — 1 500 кілометрів. У сім’ї, що складається з чотирьох осіб, щорічно доводиться мити 18 тисяч ножів, ложок і виделок, 13 тисяч тарілок, 8 тисяч чашок і стільки ж блюдець. Миття підлоги займає 70 годин. Чищення й збереження одягу — 250 годин. Знавці домашнього господарства також стверджують, що прання білизни (вручну) прирівнюється до роботи тракториста; прасування білизни — до роботи каменяра; миття вікон — до повного робочого дня водія вантажівки; одна година турботи про власних дітей — до половини матчу регбіста. А зусилля, які домогосподарка витрачає на роботу вдома протягом дня, забирають у неї енергію, що дорівнює енергії футболіста, який зіграв два футбольні матчі, чи велосипедиста у гонці на 80 кілометрів.
Я теж нещодавно зробила для себе відкриття: виявляється, у нашому краї є ще люди, причому корінні мешканці, котрі взагалі не підозрюють про існування такої газети, як «Козельщинські вісті», — і це при досить поважному майже 90-річному віці видання! Чим не відкриття Америки у районному масштабі? Що ж, мабуть, десь ми таки недопрацьовуємо. Візьмемо на замітку.
А нашим читачам пораджу: таки спробуйте виходити за вузькі рамки буденності, озирнутися навколо і побачити, як багато ви ще не знаєте. І головне — надолужити втрачене. При цьому не забувайте, що районна газета була, є і буде, — і залишайтеся з нами! Наступна зустріч на цьому ж місці, у цей же самий час.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
297
1575
8882
17858
28589
79093
1791952

Прогноз
1704

11.02%
7.36%
13.83%
0.57%
0.33%
66.89%
Online (15 minutes ago):12
12 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.188