ВОНО Б ДУЖЕ ДОБРЕ, ТА НІКУДИ НЕ ГОДИТЬСЯ…
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Електрокардіограф — екстреній медицині
  Нещодавно для підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району придбано електрокардіограф з функцією дистанційної передачі ЕКГ – «ЮКАРД100».
 • ЩО ТО ЗА РОСЛИНА — «ХІРУРГ» БЕЗ НОЖА?
  «Чула, що є така рослина, яку називають «хірург без ножа». Кажуть,  що є цілющі рецепти застосування її від варикозу, навіть при відкритих виразках. Чи правда це? Розкажіть, будь ласка, про неї. А.САВЕЛІНА»
 • ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ
  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  від 30 до 50% випадків раку можна уникнути, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. Адже на початкових стадіях онкозахворювання значно краще піддається лікуванню. Симптоми, що можуть з’являтися у процесі розвитку хвороби, залежать від її виду.

ВОНО Б ДУЖЕ ДОБРЕ, ТА НІКУДИ НЕ ГОДИТЬСЯ…

акаІрландія скасувала закон про покарання за богохульство. В Індонезії розбився пасажирський Boeing 737 із 188 особами на борту. У п’яти провінціях Італії через сильні дощі оголосили найвищий, «червоний» рівень небезпеки; уже загинули  чотири людини в результаті зсуву ґрунту. Китай запустив на орбіту перший у світі космічний банк генів, які зберігатимуться майже тисячу років. У Японії самку азіатського слона навчили розв’язувати математичні завдання на планшеті.

Міжнародні консультанти з PwC із фінансуванням Європейського інвестиційного банку розпочали розробку нової логістичної мережі «Укр-пошти». Що це таке і з чим його їдять? Не знаю, може, зі столичних кабінетів усе це має цивілізований вигляд і райдужні перспективи, але у реальному сільському житті — видається мало не катастрофою, бо ПАТ «Укрпошта» має намір з 1 січня 2019 року припинити постачання пенсій та закрити 5-7 тисяч відділень у селах. Про це повідомив у своєму Facebook директор PR-служби компанії Михайло Василенко. Зокрема, згідно з його повідомленням, утримання відділень у селах з населенням менше 2000 осіб є економічно невигідним. Середнє навантаження на відділення складає близько 2 листів на день. Тому у компанії прийняли рішення про перехід до заміни відділень  на поштарів, що доставлятимуть та забиратимуть посилки на машинах.
З Інтернет-джерел я дізналася, що на адресу начальників відділень надіслано відповідні листи, у яких, зокрема, повідомляється про мінімізацію дробових зайнятостей (тобто, якщо є начальник відділення поштового зв’язку і одна листоноша — стане начальник-листоноша в одній особі), укрупнення доставних дільниць (тобто, з двох відділів стане один), а також про впровадження почергового обслуговування 2-х дільниць однією листоношею. Таким чином, «Укрпошта» планує майже удвічі скоротити штат своїх працівників. Крім того, не йдеться і про підвищення зарплат тим, хто залишиться на роботі. Чи матимуть бажання працювати в таких умовах листоноші, годі і сподіватися. Поряд із цим в очільника «Укрпошти», як свідчать деякі вітчизняні ЗМІ, місячна зарплата становить понад триста тисяч гривень!  
Передбачається, що у села раз на тиждень приїздитиме поштова лавка, яка прийматиме комунальні платежі о певній годині, і приїжджі листоноші розноситимуть газети. Але ж преса таким чином частково вже буде застарілою, та й стан доріг вноситиме неприємні корективи! Що в такій ситуації буде з  передплатною компанією на селі, взагалі важко уявити. Адже вже зараз, як скаржаться селяни, подекуди листоноші відмовляються оформляти передплату на газети, мотивуючи це тим, що в наступному році ці газети нікому буде розносити, — більшість листонош вважає за краще розрахуватися з роботи взагалі, аніж виконувати більше навантаження за 0,2 ставки.
— Як можна вдаватися до таких підходів та очікувати позитивний результат? — обурюється заступник голови районної ради Дмитро Піщаний. — Але ми в будь-якому разі не збираємося залишати напризволяще ні листонош, ані тих, кого вони обслуговують. Будемо застосовувати всі доступні важелі, включаючи депутатські звернення, щоби зберегти мережу поштових відділень у селах.
Доки всі ми «переварювали» цю інформацію, в Інтернеті з’явилася нова: з початку 2019 року «Укрпошта» ще й пенсії не збирається розносити! Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Смілянський у своєму інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр»:
— З першого січня 2019 року не будемо доставляти пенсії, закриємо 5-7 тисяч стаціонарних відділень, звільнимо частину адміністративного і виробничого персоналу...
Якщо Пенсійний фонд переведе пенсіонерів на банківське обслуговування, як бабусі й дідусі із сільської глибинки добиратимуться до банку, щоб одержати свою пенсію? Адже банкомати знаходяться лише у Козельщині. Цією ситуацією вкрай стурбована і районна ветеранська організація, покликана захищати інтереси пенсіонерів. Тож, як повідомив її керівник Віктор Бурмус, ветерани теж готові включитися у боротьбу за наших листонош.
Та й ми, газетярі, у будь-якому випадку на стоятимемо осторонь, адже руйнування мережі поштового зв’язку боляче вдарить і по нас. Яка доля чекає «Козельщинські вісті» й багато інших друкованих ЗМІ, які десятиліттями передплачують селяни?
Президент Петро Порошенко написав у Twitter: «Підтримую обурення мешканців сільської місцевості заявою «Укрпошти» про  скорочення відділень у селах та намір припинити виплату пенсій. Вважаю  це категорично неприйнятним!». Він також закликав міністрів соціальної політики, інфраструктури, керівника Укрпошти та голову правління Пенсійного фонду знайти компроміс у цьому питанні, «іншу модель, яку введуть в дію за рішенням Уряду, а поки система має працювати у звичному для населення режимі».
Отож гуртуймося і спільними зусиллями не дамо кривдити сільських поштарів. Тим більше, що на нашому боці — Президент.
Усім — гарних вихідних і затишку в домі. Не забувайте, що триває передплата на «Козельщинські вісті» на наступний рік, і залишайтеся з нами за будь-якої погоди і будь-яких політичних, економічних і соціальних негараздів, бо разом ми — сила. До наступного тижня.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2764
2743
9690
20240
56288
56951
1740558

Прогноз
2880

11.29%
7.10%
13.89%
0.57%
0.34%
66.81%
Online (15 minutes ago):29
29 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.94