МИ ЗАВЖДИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ТИХ, КОГО ПРИРУЧИЛИ, — НЕ ЗАБУВАЙМО ПРО ЦЕ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Про все-все мені нагадують «три зозулі, з поклоном»…
  — А почитаймо, — раптом десь у надвечір’ї зверталася до мене дружина Надя, — таким чином і наснажимося, а потім знову за робочий стіл, за ручку з пером…— А що ж почитаємо? — уточнюю.— Та почнемо з Григора (це вона мала на увазі Григора Тютюнника): він так болісно писав.І стиха додавала:
 • Перші «Олесеволівські читання-2018»
  4 травня у Бреусівському Будинку культури відбулися перші районні літературно-краєзнавчі «Олесеволівські читання-2018». На захід із Києва прибув письменник-земляк, авторитетний дослідник Голодомору 1932-33 рр. в Україні, випускник місцевої школи Олесь Воля з дружиною Ганнусею, братом Михайлом та соратником-побратимом по перу Олександром Кавуненком.
 • Пам’яті видатного письменника-земляка
  Цей рік для жителів нашого району знаменний 100-річчям від дня народження славетного земляка, письменника, поета, літературного та громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара.

МИ ЗАВЖДИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ТИХ, КОГО ПРИРУЧИЛИ, — НЕ ЗАБУВАЙМО ПРО ЦЕ

акаПід кригою східної Антарктиди виявили загадкове випромінення; в Ірані археологи знайшли закам’янілі останки Ноєвого ковчега довжиною більш ніж 122 мeтри; а у Болгарії в’язні місцевої тюрми під час сільськогосподарських робіт викопали горщики зі срібними монетами. У Лондоні продають полотно Рембрандта з відбитками пальців автора; торги стартують із семи мільйонів доларів. У цей же час у Ємені через кризу від голоду померли 85 тисяч дітей. А у прикордонних областях України введено воєнний стан у зв’язку з відкритими агресивними діями Росії в Азовському морі, спрямованими проти українських суден.

Ця новина у всіх на вустах, у всіх розмовах. Скрізь можна чути й читати найрізноманітніші коментарі, передбачення і пророцтва з цього приводу. Не хочу приєднуватися до «диванних» експертів, скажу лише одне: свою країну потрібно захищати. Однозначно. А ще — час покаже, що буде і як це буде. Не панікуймо і не робімо поспішних висновків. Якщо не можете вплинути на ситуацію — заспокойтеся і продовжуйте виконувати свою роботу. Слідуючи цьому правилу, я роблю це просто зараз.
Так от. Чи знаєте ви, що сьогодні у світі відзначають День домашніх тварин?.. Ставитися до них можна по-різному, суворо чи ласкаво, але у будь-якому випадку не слід забувати про те, що ми завжди відповідальні за тих, кого приручили. І про те, що наші вихованці безмежно довіряють нам, господарям, — адже у них, окрім нас, нікого немає.
Хто часто їздить поїздами і буває на станції у Козельщині, знає «місцевого» собаку, який беззмінно зустрічає будь-який потяг, біжучи поряд із тепловозом і нещадно гавкаючи на нього. Хтозна, яка сумна історія за цим стоїть — із собаками взагалі пов’язано безліч зворушливих життєвих сюжетів. Але цей собака вирізняється ще й тим, що підходить до кожного пасажира на станції і зазирає в очі мовчазним проникливим поглядом. Перша асоціація — собака голодний і просить їсти. Даєш шматочок хліба, бутерброда чи щось таке — він бере, відносить убік, але не їсть, і знов повертається до тебе і так сумно дивиться… Якось я заговорила з ним — і він привітно завиляв хвостом, після чого я зважилася погладити його по голові… Реакція була більш ніж неочікуваною: собака поклав голову мені на коліна і якби вмів — замуркотів би від задоволення, заплющивши очі. Я гладила його, а він, бідний, не знав, яким боком до мене притулитися і як зручніше вмостити голову у мене на колінах, щоб іще більшою мірою відчути ласку. Як бачимо, любові потребує будь-яка жива істота, і собака — не виняток…
Скільки ще у нас безпритульних собак! Згідно з даними соцопитування, проведеного в жовтні, тільки половина українців має вдома чотирилапого. Натомість тварин частіше стали викидати на вулицю. Минулими роками це питання тією чи іншому мірою намагалися владнати наші селищні та сільські ради — на їхнє замовлення відповідні служби відловлювали бродячих собак, щепили їх і стерилізували, тож ситуація трохи поліпшилася. Але у Козельщині, наприклад, знову з’явилася безпритульна собача зграя, з якою можна зустрітися, головним чином, на в’їзді до райцентру з боку Лутовинівки, — адже поблизу розташоване сміттєзвалище, яке, очевидно, і слугує прихистком для собак. Вони крупні, агресивні й нападають на пішоходів і велосипедистів, переслідуючи їх мало не до центру селища. І це знову може стати чималою проблемою, яка потребуватиме розв’язання. Хоча винні в цьому не собаки, а все ж таки ми, люди, які відмовилися від своїх менших друзів, зрадивши їх таким чином. А чого, крім агресії, варто чекати у відповідь на зраду?..
Крім відданих собак і улесливих котів, люди також заводять рибок, хом’ячків, птахів (канарок, папуг), кроликів, черепах, морських свинок і спритних тхорів, а крім них — ще й екзотичних вихованців: лисичок, білок, змій, тропічних павуків або ящірок. А деякі екстремали воліють бачити своїми вихованцями навіть крокодилів! Уявіть, що може бути, коли господареві обридне такий утриманець, і він зважиться викинути його на вулицю!
Наукою доведено, що за характером домашнього улюбленця можна судити і про характер його господаря. Тож якщо сусіди скаржаться вам на вашого собаку чи кота (мовляв, домашню птицю бере чи якось інакше шкодить, робіть що-небудь) — то не ображайтеся; винна не тварина, а, передусім, ви: як виховали (точніше, не виховали), те й маєте.
Любіть братів наших менших і не забувайте поміж любов’ю ще й виховувати. Тоді матимете віддану вам, люблячу й вірну істоту, для якої ви — це весь її світ. А це, повірте, дорогого варте. Залишайтеся з нами! Чекаю вас на цьому ж місці наступної п’ятниці.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1005
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):15
15 guests
no members

Ваш IP:141.8.142.117