МИ ЗАВЖДИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ТИХ, КОГО ПРИРУЧИЛИ, — НЕ ЗАБУВАЙМО ПРО ЦЕ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
  Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
 • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
  Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
 • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
  Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

МИ ЗАВЖДИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА ТИХ, КОГО ПРИРУЧИЛИ, — НЕ ЗАБУВАЙМО ПРО ЦЕ

акаПід кригою східної Антарктиди виявили загадкове випромінення; в Ірані археологи знайшли закам’янілі останки Ноєвого ковчега довжиною більш ніж 122 мeтри; а у Болгарії в’язні місцевої тюрми під час сільськогосподарських робіт викопали горщики зі срібними монетами. У Лондоні продають полотно Рембрандта з відбитками пальців автора; торги стартують із семи мільйонів доларів. У цей же час у Ємені через кризу від голоду померли 85 тисяч дітей. А у прикордонних областях України введено воєнний стан у зв’язку з відкритими агресивними діями Росії в Азовському морі, спрямованими проти українських суден.

Ця новина у всіх на вустах, у всіх розмовах. Скрізь можна чути й читати найрізноманітніші коментарі, передбачення і пророцтва з цього приводу. Не хочу приєднуватися до «диванних» експертів, скажу лише одне: свою країну потрібно захищати. Однозначно. А ще — час покаже, що буде і як це буде. Не панікуймо і не робімо поспішних висновків. Якщо не можете вплинути на ситуацію — заспокойтеся і продовжуйте виконувати свою роботу. Слідуючи цьому правилу, я роблю це просто зараз.
Так от. Чи знаєте ви, що сьогодні у світі відзначають День домашніх тварин?.. Ставитися до них можна по-різному, суворо чи ласкаво, але у будь-якому випадку не слід забувати про те, що ми завжди відповідальні за тих, кого приручили. І про те, що наші вихованці безмежно довіряють нам, господарям, — адже у них, окрім нас, нікого немає.
Хто часто їздить поїздами і буває на станції у Козельщині, знає «місцевого» собаку, який беззмінно зустрічає будь-який потяг, біжучи поряд із тепловозом і нещадно гавкаючи на нього. Хтозна, яка сумна історія за цим стоїть — із собаками взагалі пов’язано безліч зворушливих життєвих сюжетів. Але цей собака вирізняється ще й тим, що підходить до кожного пасажира на станції і зазирає в очі мовчазним проникливим поглядом. Перша асоціація — собака голодний і просить їсти. Даєш шматочок хліба, бутерброда чи щось таке — він бере, відносить убік, але не їсть, і знов повертається до тебе і так сумно дивиться… Якось я заговорила з ним — і він привітно завиляв хвостом, після чого я зважилася погладити його по голові… Реакція була більш ніж неочікуваною: собака поклав голову мені на коліна і якби вмів — замуркотів би від задоволення, заплющивши очі. Я гладила його, а він, бідний, не знав, яким боком до мене притулитися і як зручніше вмостити голову у мене на колінах, щоб іще більшою мірою відчути ласку. Як бачимо, любові потребує будь-яка жива істота, і собака — не виняток…
Скільки ще у нас безпритульних собак! Згідно з даними соцопитування, проведеного в жовтні, тільки половина українців має вдома чотирилапого. Натомість тварин частіше стали викидати на вулицю. Минулими роками це питання тією чи іншому мірою намагалися владнати наші селищні та сільські ради — на їхнє замовлення відповідні служби відловлювали бродячих собак, щепили їх і стерилізували, тож ситуація трохи поліпшилася. Але у Козельщині, наприклад, знову з’явилася безпритульна собача зграя, з якою можна зустрітися, головним чином, на в’їзді до райцентру з боку Лутовинівки, — адже поблизу розташоване сміттєзвалище, яке, очевидно, і слугує прихистком для собак. Вони крупні, агресивні й нападають на пішоходів і велосипедистів, переслідуючи їх мало не до центру селища. І це знову може стати чималою проблемою, яка потребуватиме розв’язання. Хоча винні в цьому не собаки, а все ж таки ми, люди, які відмовилися від своїх менших друзів, зрадивши їх таким чином. А чого, крім агресії, варто чекати у відповідь на зраду?..
Крім відданих собак і улесливих котів, люди також заводять рибок, хом’ячків, птахів (канарок, папуг), кроликів, черепах, морських свинок і спритних тхорів, а крім них — ще й екзотичних вихованців: лисичок, білок, змій, тропічних павуків або ящірок. А деякі екстремали воліють бачити своїми вихованцями навіть крокодилів! Уявіть, що може бути, коли господареві обридне такий утриманець, і він зважиться викинути його на вулицю!
Наукою доведено, що за характером домашнього улюбленця можна судити і про характер його господаря. Тож якщо сусіди скаржаться вам на вашого собаку чи кота (мовляв, домашню птицю бере чи якось інакше шкодить, робіть що-небудь) — то не ображайтеся; винна не тварина, а, передусім, ви: як виховали (точніше, не виховали), те й маєте.
Любіть братів наших менших і не забувайте поміж любов’ю ще й виховувати. Тоді матимете віддану вам, люблячу й вірну істоту, для якої ви — це весь її світ. А це, повірте, дорогого варте. Залишайтеся з нами! Чекаю вас на цьому ж місці наступної п’ятниці.

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246