НА ОХОЧОГО РОБОЧОГО ДІЛО ЗНАЙДЕТЬСЯ!
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
  Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
 • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
  Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
 • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
  Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

НА ОХОЧОГО РОБОЧОГО ДІЛО ЗНАЙДЕТЬСЯ!

колонка зимаКитай збирається збудувати базу на Місяці та заселити її через рік, а до 2020 року — приступити до активного вивчення Марса. На півночі Італії через ожеледицю на трасі, укритій шаром криги, зіткнулися одночасно 50 автомобілів, 16 осіб отримали травми. У парламенті Великої Британії готують законопроект, яким відкладається вихід країни з Євросоюзу. Президент Бразилії скасував у країні заборону на купівлю стрілецької зброї. У горах Румунії знайшли скарби епохи Римської імперії.

Нарешті добігли кінця Святки. Розговілися, наїлися, наколядувалися, навеселилися, накупалися. Розібрали і повикидали на смітники ялинки… Хоча ні — не на смітники. У сільській місцевості цим ялинкам швидко знаходять застосування як альтернативному виду палива. Горять вони добре, бо ж висохли у хаті. А у містах із ялинками ціла проблема: ними захаращують смітники, майданчики побіля контейнерів. Цивілізовано вивезенням дерев займаються комунальні підприємства. Дерева у місцях збору подрібнюються спеціальним пристроєм, а потім вивозяться на полігон... Подекуди їх збирають і відвозять чи у зоопарки (де вони є), чи на ферми — на корм тваринам. Уявляєте, скільки мороки? Краще вже штучну ялинку купити. Або переїхати у село. Тут у нас недовго думатимуть, куди ж стару ялинку подіти…
А ще ми втяглися у розчищання дворів і вулиць від снігу. Цьогорічна зима аж занадто щедро обсипає нас своїми дарунками — не встигаємо виборсуватися. Давненько не було навколо таких живописних заметів. Добре, що громади мають спеціальну чи переобладнану техніку; добре, що до боротьби з переметами долучаються й місцеві аграрії, пристосовуючи свою техніку для звільнення сільських вулиць зі снігового полону. Та й нам корисно потренуватися з лопатами у руках, щоб не впадати у зимову сплячку: кров розігнати, суглоби розігріти, м’язи розім’яти. Чим не фізкультура?
Що ж до фізкультури, то крім розкидання снігу є ще улюблений зимовий спорт багатьох наших чоловіків — хокей. У Козельщині й цього року потенційні хокеїсти та їх прихильники зайнялися підготовкою місцевої льодової арени. Добре, що поруч — ставок, звідки спеціальним шлангом тягнуть воду до стадіону, де розташований майданчик під каток. Один шар льоду вже зроблено, тепер потрібно розчистити його від снігу, що закидав усе навколо й додав роботи, — і знову залити водою. Тож сподіваємося, що зима ще порадує морозами й аматорські хокейні команди зможуть організувати на катку запеклі турніри. Тим більше, що до морозів ми практично адаптувалися.
Словом, усі зимові справи, начебто, вже устатковані, тож залишається в очікуванні весни поринути у звичайні робочі будні. І пам’ятати, що яким би щільним і гарним не був сніговий покрив, але він усе одно розтане під весняним сонечком, а з-під нього повилазять усі наші «гріхи» у вигляді сміття… І якщо питання утилізації новорічних ялинок для нас, селян, не так актуально, як для мешканців міст, то утилізація інших побутових відходів актуальна завжди і для всіх.
На території Козельщинської ОТГ з минулого року розпочали цивілізовано збирати тверді побутові відходи у спеціальні контейнери. На черзі — запровадження роздільного збирання сміття. Це непросто і досить проблематично. Особливо якщо врахувати, що деякі відходи можуть становити небезпеку. І я б дуже не хотіла після того, як розтане сніг, побачити на смітниках, скажімо, старі люмінесцентні лампи. Їх зараз масово замінюють на більш економні та практичні світлодіодні (минулого року це зробили у багатьох закладах освіти й інших установах і організаціях). Старі ж — добре, якщо зберігаються у підвалах. А коли — ні?..
Якщо у Козельщині є місця, куди можна принести старі використані батарейки (приміром, у магазин «Паралель» чи приміщення податкової служби), то лампи у нас залишаються безгосподарними. А в них же присутня високотоксична ртуть — екологічно шкідлива речовина, утилізація якої є складною і дорогою! В Інтернеті натрапила на інформацію про те, що у сусідньому Кременчуці організовано пункт приймання та тимчасового зберігання ртутних ламп і термометрів. Він діє на території КП «КАТП-1628». Відпрацьовані лампи й термометри здаються сюди безкоштовно. Одна умова: вони мають бути індивідуально запаковані у заводську упаковку або просто загорнуті у папір і складені у картонний ящик. Термометри приймаються у пластикових або картонних футлярах, розбиті — у твердій герметичній тарі. То, можливо, у Козельщині варто організувати централізований збір відпрацьованих ламп із тим, щоби здати їх на цей пункт у Кременчуці? Це був би хороший заділ для подальшої роботи з очищення навколишнього середовища, а також складання іспиту на нашу екологічну зрілість.
І раз уже мова зайшла про іспити, не можу не згадати, що сьогодні — Тетянин день, коли вшановується свята Татіана, яка вважається покровителькою студентства. Хоч свято й неофіційне, але є чудовою нагодою для веселощів студентської братії. Тож щиро вітаю студентів і їх батьків, а цікаві історії про них читайте на нашій сьогоднішній тематичній сторінці 4.
Усім гарних вихідних, прогорнутих доріг і приємних зустрічей на них. Не забувайте, що «Козельщинські вісті» завжди он-лайн, і залишайтеся з нами. До наступного тижня!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246