«СІЛА БАТАРЕЙКА»? — ПОГЛЯНЬМО НА ЖИТТЯ НЕ ОЧИМА, А СЕРЦЕМ!
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
  Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
 • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
  Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
 • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
  Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

«СІЛА БАТАРЕЙКА»? — ПОГЛЯНЬМО НА ЖИТТЯ НЕ ОЧИМА, А СЕРЦЕМ!

колонка зимаІндія відправила на орбіту найлегший у світі супутник, зібраний студентами. В Ізраїлі виростили в пробірці штучну яловичину, а турецькі селекціонери вивели унікальний сорт кавуна вагою 5 грамів — розміром із вишню. У Китаї народилось п’ять клонів мавпи зі зміненими генами. Рішенням ландтагу федеральної землі Берлін ухвалено зробити Міжнародний жіночий день 8 березня святковим. Від сьогодні Vodafone Україна відмовляється від надання послуг використання MMS-повідомлень. А ще цього ж дня, але рівно 310 років тому, у 1709-му, команда британського корабля виявила на незаселеному острові  у Тихому океані моряка, що став прототипом Робінзона Крузо, — роман про нього, до речі, вийшов через десятиліття, у 1719 році. На знак цього у світі відзначають 1 лютого як День Робінзона Крузо.

Історія цього персонажа цікава й сьогодні, хоча написана триста років тому. Ізольованість від світу багатьма вважається лихом, катастрофою — особливо якщо вона настає несподівано. Хоча, на мою думку, Робінзон досить непогано влаштувався: чисте морське повітря, теплий океан біля ніг, натуральні продукти без ГМО, джерельна вода, сонце без надлишку радіації… Не потрібні гроші, немає боргів за комунальні послуги; збудував хижку з бамбуків і пальмового листя, вполював дичину на обід, змайстрував одежину з якоїсь шкіри — і щасливий.
А вам ніколи не хотілося забігти подалі від цивілізації, поближче до природи, зануритися у тишу і жити собі спокійно, без стресів, розмірковуючи над простими істинами буття?
Одна моя знайома, що займала престижну посаду, кинула роботу, здала свою прекрасну трикімнатну квартиру в оренду успішній молодій сім’ї і поїхала жити в село. Назавжди. До пенсії їй залишалося ще років п’ятнадцять. Знайомі дивувалися і крутили пальцем біля скроні. Кинути таку роботу? Таку квартиру? Проміняти все на глиняну халупу з бузком під вікном і видом на болото? Це ненормально. А вона абсолютно щаслива і збирається провести залишок життя, читаючи книги, пораючись на невеличкому городі й готуючи дітям борщі.
З кожним роком таких утомлених від життя людей стає все більше. З дитячого садка людина завантажена під зав’язку: ранні підйоми. Манна каша. Тиха година. Сиди тихо. Школа: знов ранні підйоми. Гуртки. Англійська та малювання. Уроки. Домашні завдання. Іспити. Інститут: ті ж таки ранні підйоми. Лекції. Іспити. Робота: беззмінні ранні підйоми. Наради. Звіти. Планерки. Аврали. Нескінченна «зобов’язалівка»…
Бийся головою об стіну. Будь успішним. «Високоефективні люди» — чули про таких? Не лінуйся, не хворій, відпрацював – помирай. Чудовий працівник. Мрія кожного керівника. Не застуджується, не втомлюється, не ходить у відпустку і на дитячі ранки, працює понаднормово й у вихідні, бо ж хоче бути високоефективним і успішним! Стандартний набір: дві вищі освіти, вдале одруження, престижна робота, квартира, машина і дача; море пару раз на рік; діти у гімназії; двадцять пар чобіт, тридцять сумок на сезон... А чи насправді все це потрібно? Успішність — у дійсності, один із найбільших обманів нашого життя. Усе — неважливо. Розуміють цю просту істину, як правило, надто втомлені від життя люди, для яких на перше місце виходить душевний спокій. Можливість нікуди не бігти. Нікому нічого не доводити.
Є люди, які бігли-бігли, потім упали і зрозуміли, що більше не можуть. Тим більше, коли мова йде про нове покоління молодих, які вже з двадцятирічного віку встигли побувати на серйозних посадах, волочучи на собі непомірний тягар турбот і відповідальності. Вони вже все бачили, все вміють і більше нічого не хочуть, окрім спокою, — така собі рання «старість». Тоді вони раптом починають бачити життя в іншому світлі. Найчастіше це трапляється на тлі серйозної перевтоми і потужного стресу. Опинившись у лікарні, можна багато чого зрозуміти. Стомлені люди поступово змінюють усе і змінюються самі. Вони навчаються життю заново, підлаштовуючи обставини під себе, під свої потреби, бажання та біологічні годинники. Повністю контролюючи своє життя, не довіряючи його настроям і рішенням роботодавців. Вони малюють (вишивають, плетуть тощо) і багато читають. Варять борщі й печуть пироги. Гуляють у парку і грають із дітьми у м’яча. Просто дихають повітрям. Вчаться жити сьогодні і зараз, цінуючи кожну хвилину.
Кожному з вас — здоров’я не тільки фізичного, а й морального. Бережіть і підтримуйте себе й один одного — і залишайтеся з нами. До зустрічі наступної п’ятниці!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246