ДЕ БАЖАННЯ — ТАМ І ШЛЯХ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Чи можна виписати сина без його згоди?
  «У мене прописаний син, який зі мною не проживає більше 10 років. Він ніде не працює. Тепер, згідно з новим законодавством, я можу через це не отримати субсидію. Я пенсіонерка, пенсія у мене мала. Я б хотіла дізнатися, як можна виписати сина без його згоди. Чи можливо це? Тому що він добровільно виписуватися не бажає, хоча мешкає окремо зі своєю сім’єю, мені нічим не допомагає, дуже рідко приїжджає. Ольга, с.Хорішки»
 • Автобус їздитиме раз у три місяці?
  «Лише кілька тижнів тому Козельщинська громада голосно розрекламувала, що почав курсувати рейсовий автобус «Кременчук — Приліпка». Як ви знаєте, з весни три місяці ця маршрутка не ходила. Тепер автобус проїздив… тиждень. Знову водієві не подобається, що мало пасажирів, каже, бензин дорогий і йому не вистачає навіть на заправку.
 • Коли буде банкомат у Новій Галещині?
  «У нас у Новій Галещині є величезна проблема — відсутність банкомата. Раніше був «приватбанківський» банкомат біля біофабрики, у приватному магазині, де зараз відділення «Нової пошти». Було дуже зручно — термінал розташовувався надворі, тож  люди вдень і вночі могли ним безперешкодно користуватися. Але щось не склалося. Поставили  банкомат на машзавод: буцімто там і охорона, і т. д., і т. п. Хай би був, аби був. Але ж  факт у тому, що й там банкомат зараз не працює. Чутки ходять, що селищна рада щось не поділила чи то із машзаводом, чи із Приватбанком. А що ж  нам, людям, робити? Уявляєте, яка кількість...

ДЕ БАЖАННЯ — ТАМ І ШЛЯХ

колонка зимаСША страждають від аномальних морозів, у кількох штатах оголосили надзвичайний стан: синоптики обіцяють навіть -550С, а в аеропортах Великобританії, Франції і Бельгії через снігопади істотно затримуються авіарейси. На південному сході Бразилії прорвало дамбу; кількість загиблих зросла до 85 осіб, зниклих безвісти — близько трьохсот. У польських Татрах в результаті сходження лавини постраждали четверо людей. У дельті Нілу виявили поховання, яким 5 тисяч років. Дослідники з Австрії у лабораторних умовах створили людські кровоносні судини і помістили їх в інший живий організм, де ці судини адаптувалися.

Ось до чого дійшов прогрес у медицині! А нам, селянам, залишається сподіватися, що до нас теж дійдуть медичні новації. У всякому разі, це обіцяє медична реформа. Минулого року вона стартувала у її первинній ланці, а цьогоріч — торкнеться безпосередньо вторинної. Щоправда, ми ще із «первинкою» не скрізь усе владнали. Наприклад, мешканці Сушок нарікають на те, що свого часу у їхньому селі спільними зусиллями було відкрито свою амбулаторію, де зробили ремонт і для якої придбали автомобіль за кошти тоді ще Пригарівської сільської ради (точніше, її субвенції до районного бюджету). А тепер, скаржаться селяни, лікаря в них немає, прийом пацієнтів не ведеться, автівку до Козельщини забрав Центр ПМСД… Звичайно, якщо трактувати медичну реформу саме таким чином, то, звісно, усі будуть проти.
Але якщо взяти до уваги головний принцип реформи — «гроші ходять за пацієнтом» і зрозуміти, що ніхто не платитиме лікареві зарплату просто за те, що він прийде на роботу? Як повідомила Ольга Явтушенко — головний лікар Козельщинського ЦПМСД, до мережі якого входить Сушківська амбулаторія, цей сільський медзаклад має обслуговувати понад 1200 осіб. У цей же час декларації з лікарями уклала всього 741 людина (Сушки — 367, Пригарівка — 224, Панасівка — 105, Андрійки — 45), що склало 41 відсоток від наявного місцевого населення. Причому, не з одним, а з чотирма лікарями. Отже, гроші держава виділятиме лише на отого 741 пацієнта. І їх не вистачить, щоби утримувати цілий штат АЗПСМ з повним навантаженням. Тож вищезгаданий автомобіль зараз використовується для того, щоби за графіком привозити сімейних лікарів, із якими укладені декларації, на роботу в Сушки. Ось така арифметика. Місцеві фермери виявляють бажання якось поліпшити ситуацію, аж до акумуляції власних коштів для оплати праці лікаря, аби тільки він працював на місці постійно. Але як це зробити правильно — ніхто поки що не знає. Хоча найліпшим було б для початку все ж таки мобілізувати населення на підписання декларацій із сімейними лікарями, адже таким чином збільшиться потічок державних коштів, спрямований на місцеву первинну медицину, в тому числі й на Сушківську амбулаторію.
Щойно повернулася з наради стосовно цього питання. Збиралися у кабінеті голови районної ради Юрія Марченка представники від сушківської громади та керівництво району, Козельщинської ОТГ, Центру ПМСД. Дискутували, шукали шляхи виходу з ситуації, що склалася. Проблема, як виявилося, стосується не тільки Сушок. Про що говорили і до чого дійшли — читайте в наступних номерах газети. У всякому разі, добре, коли є бажання щось удосконалити, змінити на краще. А знаєте, якщо бажання правильно й конкретно сформулювати, то воно обов’язково здійсниться! Пересвідчилася особисто, на власному прикладі. Кілька днів тому, коли після туманів і дощу велика частина снігового покривала перетворилася на брудне місиво, брела, спотикаючись, своєю вулицею додому мало не по коліна у сніговій каші і мріяла: ось якби по вулиці та пройшов трактор з відвалом, та захопив би, відгорнув би всю оцю бридку «кашу», бо вже неможливо ні йти, ні їхати… І сама себе обривала: тю, дурна, і без мене вистачило людям роботи, он як інтенсивно сніг прогортали, мабуть, уже ніяких коштів у бюджеті не лишилося — який тобі ще трактор?.. А наступного дня, теж увечері, я вже йшла додому з комфортом: дорогу таки прогорнули, незважаючи на мій песимізм! Ось що значить — правильно сформулювати бажання, нехай навіть підсвідомо!
Насамкінець зичу всім нам, щоби наші бажання не лише співпадали, а — заздрили нашим можливостям, — і тоді все буде гаразд. Не забувайте, що «Козельщинські вісті» — завжди он-лайн, і залишайтеся з нами!

Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246