Наскільки вільними ми стали?
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • Електрокардіограф — екстреній медицині
  Нещодавно для підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району придбано електрокардіограф з функцією дистанційної передачі ЕКГ – «ЮКАРД100».
 • ЩО ТО ЗА РОСЛИНА — «ХІРУРГ» БЕЗ НОЖА?
  «Чула, що є така рослина, яку називають «хірург без ножа». Кажуть,  що є цілющі рецепти застосування її від варикозу, навіть при відкритих виразках. Чи правда це? Розкажіть, будь ласка, про неї. А.САВЕЛІНА»
 • ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ
  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  від 30 до 50% випадків раку можна уникнути, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. Адже на початкових стадіях онкозахворювання значно краще піддається лікуванню. Симптоми, що можуть з’являтися у процесі розвитку хвороби, залежать від її виду.

Наскільки вільними ми стали?

безіз«Ми обіцяли — ми зробили, ура! Ми — вільні!», — радісні гасла останніми днями заполонили всі українські телеканали.

Автори роликів малюють українцям справжні райдужні перспективи, стверджуючи, що введення безвізового режиму — чи не найголовніше досягнення України за останні роки, адже «безвіз — це не лише спосіб перетинання кордону, а й ще один крок до утвердження свободи людини і свободи нашої держави».

Нагадаємо, 11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвіз для України. 17 травня у Страсбурзі, у приміщенні Європарламенту, урочисто підписано законодавчий акт про надання Україні безвізового режиму. Громадяни України приблизно із середини червня зможуть їздити без віз до 34 європейських країн.
Цікаво, чи так само радіють цьому козельщани, чи відчувають вони себе «вільнішими», ніж до цього?

Тетяна, 54 роки:
— Звісно ж, це добре. Нехай мені не потрібен безвізовий режим — я навряд чи колись виїжджатиму за кордон, бо мені це не по кишені, та треба ж тверезо дивитися на перспективу. Ростуть наші діти, онуки. Я тільки радітиму, коли вони будуть краще жити, побачать світ. 

Анатолій, 45 років:
— Кому потрібен цей безвізовий режим? Пенсіонерам? Сім’ям із низьким достатком? А таких більшість, дуже багато! Вибачте, але бідні навіть із безвізовим режимом не зможуть поїхати за кордон, через високу вартість квитків. А багаті — ну, заплатять вони за візу, нічого страшного. Усе робиться лише для зручності багатіїв.

Світлана, 38 років:
— Коли є гроші, то і з візовим режимом, і без нього — все одно. А бідному як женитись… Тут грошей не вистачає за компослуги заплатити, а вони радіють: круто, візи скасували! Раніше і ми чи не щороку їздили за кордон відпочивати, є «шенгенок» кілька в паспорті. А тепер ось уже 2 роки зовсім без відпочинку. Нема за що. Більше того, іноді з чоловіком за 10 гривень полаємося.

Наталія, 31 рік:
— Мені безвіз, безперечно, потрібен. Я зовсім НЕ багата, просто відпочити у Європі буває дешевше, аніж в Україні. А віза на сім’ю з трьох чоловік обходиться у 130 євро, за ці гроші можна десь поїхати за «гарячим туром». Відпочивали в Угорщині, де витратили набагато менше, ніж за схожий відпочинок на Закарпатті.

Звісно, що більшість українців, зважаючи на фінансові труднощі, не зможе поїхати до Європи найближчим часом. Наприклад, за останні декілька років на Полтавщині кількість громадян, які виїжджали за кордон, зменшилася у десятки разів. Таку інформацію днями оприлюднили в ГУ статистики у Полтавській області з посиланням на управління інфраструктури та туризму ОДА.
Так, кількість осіб, які звернулися до туристичних агенцій у 2016 році — 14,6 тисячі, у 2007 році таких звернень було 72,3 тисячі, а в 2010 — 43 тисячі.
На період 2000-2016 років припадає найменша кількість звернень до туристичних агенцій. Зокрема у 2015 році лише 9,5 тисяч осіб виявили бажання звернутися у бюро туристичних послуг. Із загальної кількості туристів у 2016 році 207 осіб були іноземцями. Додамо, переважна більшість туристів — це особи, які подорожують Україною (13,5 тисячі)!
Торік на Полтавщині лише 825 громадян виїжджали за кордон із метою туризму. Це у 10 разів менше за показник 2015 року, коли за кордон виїхало 8811 осіб. Найбільше жителів області подорожували за межі України у 2008 році — 16,9 тис. туристів.
Однак, як на мене, сам факт уведення безвізового режиму є, безперечно, дуже позитивним моментом. Хоча у ментальному плані до Європи та європейського мислення нам іще дуже далеко. Проте все ж хочеться вірити: чим частіше ми зможемо подорожувати, вчитися чи працювати в Європі, тим швидше станемо справжніми європейцями. Зрештою, щоби стати ними, навіть їздити нікуди не треба: для початку варто навчитися викидати сміття до урни, а не абикуди, як ми можемо спостерігати, наприклад, у центральному парку Козельщини...

Підготувала Наталія РОМАНЧЕНКО

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
60
2041
5758
13457
40736
66381
1668055

Прогноз
2640

11.70%
6.21%
14.17%
0.58%
0.35%
67.01%
Online (15 minutes ago):10
10 guests
no members

Ваш IP:54.80.87.166