Чи можна виписати сина без його згоди?
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide

Останні новини

  • Перемогу в спартакіаді здобула команда «Енергетик»
    8 лютого у спортивному залі Козельщинської ДЮСШ відбулася районна спартакіада серед працівників підприємств, установ та організацій, метою якої є популяризація здорового способу життя, залучення працівників району до активних занять фізичною культурою та спортом. Організував і підготував захід місцевий осередок спорту — громадська організація ВФСТ «Колос».
  • Армспорт
    2 лютого у спортивному комплексі Полтавської аграрної академії відбулися чемпіонати області з армспорту серед чоловіків, жінок і молоді. Козельщинський район представляли вихованці ДЮСШ і дорослі спортсмени-ентузіасти боротьби на руках. У молодіжному чемпіонаті призерами змагань стали: у боротьбі на ліву руку — перше місце у Григорія Пособчука (ваг. кат. 60 кг), Сергія Джафарова (ваг. кат. 65 кг), Юрія Руденка (ваг. кат. 70 кг); друге місце дісталося Віті Коваленко (ваг. кат. 55 кг), а третє місце — Артему Іванку (ваг. кат. 70 кг).
  • ПРО СПОРТ, НАТХНЕННЯ І МРІЇ
    Як почнеш, так і завершиш — стверджує гарна українська промовка. Гарними спортивними справами наповнився перший місяць року — січень. Уже традиційно організатори від спорту проводять чемпіонат Козельщинського району та відкритий турнір з цього виду спорту серед ветеранів. Отже, мова сьогодні іде про чемпіонат.…П’яте січня, дев’ята година ранку. Спортивний зал Козельщинської школи переповнений. Очільник Козельщинської об’єднаної територіальної громади Олександр Троцький, вітаючи учасників, відзначив належні умови для розвитку настільного тенісу, зокрема закуплені фірмові тенісні столи, на яких не соромно проводити змагання і значно вищого рівня. Згадав Олександр Андрійович і свою причетність до цього виду спорту. Пригадав і оті перші покручені, облущені столи,...

Чи можна виписати сина без його згоди?

SMS«У мене прописаний син, який зі мною не проживає більше 10 років. Він ніде не працює. Тепер, згідно з новим законодавством, я можу через це не отримати субсидію. Я пенсіонерка, пенсія у мене мала. Я б хотіла дізнатися, як можна виписати сина без його згоди. Чи можливо це? Тому що він добровільно виписуватися не бажає, хоча мешкає окремо зі своєю сім’єю, мені нічим не допомагає, дуже рідко приїжджає.

Ольга, с.Хорішки»

Відповідає начальник відділу
«Козельщинське бюро правової допомоги»
Кременчуцького МЦ з НБВПД
Аліна ЛИТОВЧЕНКО:

Відповідно до статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання особи в примусовому (судовому) порядку здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою. Згідно зі статтею 405 Цивільного кодексу України, члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. Таким чином, коли член сім’ї без поважних причин понад один рік не проживає у житловому приміщені та не бере участь у витратах з утримання будинку (квартири), а також за наявності інших обставин, які мають істотне значення, у такому випадку власник житла має право звернутися до суду з позовною заявою про визнання члена своєї сім’ї таким, що втратив право користуватися житловим приміщенням. Такий позов до фізичної особи пред’являється у суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку за місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Варто звернути увагу, що норма про визнання особи такою, що втратила право користування житлом може бути реалізована за наявності двох обов’язкових складових, які повинні бути доведені під час судового розгляду:
- по-перше, це термін відсутності у житловому приміщенні понад один рік;
- по-друге, те, що особа не проживає за адресою своєї реєстрації саме без поважних причин. У разі їх поважності, наприклад, внаслідок неправомірної поведінки інших членів сім'ї, суд може продовжити пропущений строк і відмовити у задоволенні позовних вимог.
Доказами про непроживання члена сім’ї можуть бути будь-які фактичні дані, зокрема:
• пояснення свідків, котрі підтвердять у суді факт непроживання особи у житловому приміщенні;
• акти про відсутність члена сім’ї протягом одного року за місцем проживання (для багатоквартирних будинків – складаються працівниками ЖЕКу чи ОСББ, для приватного сектору в містах – квартальними комітетами);
• довідки відділення поштового зв’язку про те, що особа не отримувала поштові відправлення, які надходили на її ім’я чи особисте листування із якого вбачається, що особа дійсно змінила місце проживання;
• інші докази, зокрема: утворення сім’ї в іншому місці, перевезення майна в інше жиле приміщення, виїзд в інший населений пункт, укладення трудового договору на невизначений строк тощо.
Крім цього, за подання позовної заяви про визнання особи такою, що втратила право користуватися житловим приміщенням, до суду необхідно сплатити судовий збір у визначеному Законом України «Про судовий збір» розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна позовна заява подається до суду (для прикладу, з 1 січня 2018 року ставка судового збору в цій категорії справ становить 704 грн. 80 коп.).
Після розгляду справи і задоволення позовної заяви про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, власнику житлового приміщення необхідно отримати рішення суду після строку набрання останнім законної сили (30 днів) та звернутись із заявою про зняття з реєстрації місця проживання особи до органу місцевого самоврядування, до якої додати відповідне рішення суду.
Отже, шановна пані Ольго, Ви маєте законне право звернутися до суду з позовною заявою про визнання свого сина таким, що втратив право користуватися Вашим житловим приміщенням.
За довідками та отриманням безоплатної правової допомоги можливо звертатися до Козельщинського бюро правової допомоги за адресою: вул. Остроградського, б. 75/15, смт Козельщина, тел. (05342) 3-14-40, з понеділка до п’ятниці, без перерви на обід.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1712
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):17
17 guests
no members

Ваш IP:54.197.24.206