ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • з Вами Бога нема…
  Михайло МІШИН — Лікаря викликали?— Добрий день, лікарю, проходьте, будь-ласка.— Де хворий?— Я…
 • Вустами дітей
  Учитель учневі:— Сподіваюсь, я не побачу, як ти списуєш із чужого зошита.— Я теж на це сподіваюсь.
 • Як я зайшов у євротуалет
  (Із життя туриста з Інтернету) Хто не був у Європі, остерігайтеся туалетів — не по нашим мізкам вони! У Штутгарті мала потреба змусила зайти увечері у вуличний громадський біотуалет.Одномісна кабінка, дуже акуратна, блискуча, чиста, нашпигована датчиками і управляється комп’ютером. Кидаєш у проріз дверей монетку 2 євро, двері автоматично відкриваються, вмикається світло, заходиш, двері зачиняються. Клаустрофобією не страждаю, але через те, що все життя займаюся електронікою і комп’ютерними програмами, трохи напружує. Ну, зробив я свої справи, потрібно виходити, а кнопки для відкриття дверей ніякої немає. Інструкцій теж.

ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ

ракЗа даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  від 30 до 50% випадків раку можна уникнути, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. Адже на початкових стадіях онкозахворювання значно краще піддається лікуванню. Симптоми, що можуть з’являтися у процесі розвитку хвороби, залежать від її виду.

РАК ГРУДЕЙ
Рак молочної залози є найбільш поширеним видом онкозахворювань серед жінок усього світу. На ранніх стадіях рак грудей може не викликати болю чи інших симптомів. Водночас, виявлення його саме на ранній стадії є запорукою успішного лікування.
Кожна жінка після 20 років має раз на місяць (на 10-12 день менструального циклу) проводити самоогляди, а також 1 раз на рік проходити безкоштовні онкологічні огляди.
Терміново зверніться до сімейного лікаря, якщо виявили:
- ущільнення або новоутворення у грудях;
- деформації форми та/або контурів грудей;
- втягнення шкіри грудей;
- кров’янисті виділення з соска, ерозії та виразки на соску;
- збільшення підпахвових та/або надключичних лімфатичних вузлів.

profilaktika raka MainCover 1468055206.jpg 700x400РАК ШИЙКИ МАТКИ
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, передракові зміни та рак шийки матки, виявлений на ранніх стадіях, виліковуються у 100% випадків зі збереженням репродуктивної функції жінки.
Рак шийки матки розвивається безсимптомно та повільно.
Що потрібно робити, щоб уникнути раку шийки матки:
- раз на півроку відвідуйте гінеколога й щороку проходьте безкоштовне цитологічне дослідження;
- ведіть моногамні та захищені статеві стосунки;
- вакцинуйтеся. Дівчата з 12 років та жінки після обстеження у гінеколога повинні робити щеплення для зниження впливу вірусу папіломи людини (ВПЛ) високого ступеня онкогенного ризику на слизову оболонку шийки матки.
Рак шийки матки є третім найрозповсюдженішим захворюванням серед жінок. Найчастіше його діагностують у жінок 18-40 років.

Найважливіше
Регулярне обстеження у лікаря дозволить вчасно виявити пухлину і повністю її вилікувати. «Важку хворобу легко виявити, але важко вилікувати, а легку — важко виявити, але легко вилікувати», – говорив Гіппократ. Тому якщо хвороба виявлена на ранній стадії, це дає можливість провести органозберігаючі операції, уникнути хіміотерапії і променевої терапії, провести корекцію гормональних показників, усунути фактори ризику. А жінці дає шанс на повноцінне, довге і здорове життя.
Пам’ятайте, рак не є неминучістю. Дотримання здорового способу життя та виконання елементарних профілактичних заходів у десятки разів знижують ризик захворювання. І найголовніше, намагайтеся жити без негативних емоцій і любити те, що ви робите, і тих, хто поруч із вами.

Максим Пархоменко,
лікар загальної практики — сімейної медицини

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
297
1575
8882
17858
28589
79093
1791952

Прогноз
1704

11.02%
7.36%
13.83%
0.57%
0.33%
66.89%
Online (15 minutes ago):12
12 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.188