Вакцинація — це важливо
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • До дітей, онуків, правнуків
  Яків БІЛОУСЬКО, с.Панасівка (Продовження. Початок — у №39 від 28.09.18 р., №42 від 19.10.18 р., №44 від 2.11.18 р., №45 від 9.11.2018 р. №46 від 16.11.18 р., №47 від 23.11.18 р., №49 від 7.12.18 р., №51 від 21.12.18 р., №52 від 28.12.18 р.)
 • До дітей, онуків, правнуків
  Яків БІЛОУСЬКО, с.Панасівка (Продовження. Початок — у №39 від 28.09.18 р., №42 від 19.10.18 р., №44 від 2.11.18 р., №45 від 9.11.2018 р. №46 від 16.11.18 р., №47 від 23.11.18 р., №49 від 7.12.18 р., №51 від 21.12.18 р.)  
 • До дітей, онуків, правнуків
  Яків БІЛОУСЬКО, с.Панасівка (Продовження. Початок — у №39 від 28.09.18 р., №42 від 19.10.18 р., №44 від 2.11.18 р., №45 від 9.11.2018 р. №46 від 16.11.18 р., №47  від 23.11.18 р., №49 від 7.12.18 р.)

Вакцинація — це важливо

У перші два роки  життя дитина тільки починає пізнавати світ. Кожна хвилина, проведена разом, для нас на вагу золота. Ми будуємо плани на майбутнє, уявляємо, як дитина заговорить і почне ділитися з нами своїми думками. Як гратиметься з іншими дітлахами, їздитиме на велосипеді. Як ми поведемо її до першого класу, разом поїдемо на відпочинок... Але ми мало замислюємося над тим, що всі ці прекрасні й неповторні миті  життя може затьмарити хвороба. На щастя, завдяки вчасно зробленим щепленням багато небезпечних недуг можна відвернути.

календарВід яких хвороб захищає вакцинація

10 інфекцій, вакцинація проти яких входить до календаря щеплень України:

Гепатит В
Захворювання викликає вірус, який вражає печінку, може спровокувати розвиток цирозу і раку печінки.
Зараження відбувається при контакті з кров’ю чи іншими рідинами інфікованої людини. Вірусом можна заразитися при контакті з інфікованими медичними інструментами, у побуті (зубна щітка, залізний гребінець, ножиці, якими користувалася інфікована людина). Відомі випадки зараження дітей вірусом гепатиту В після уколу використаним наркоманами шприцом, яким дитина поранилась у пісочниці.
Вакцинація є найефективнішим засобом попередження цього захворювання. У результаті повного курсу вакцинації виробляється довічний імунітет.
Туберкульоз
Захворювання викликає бактерія.
Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом (від хворої людини до здорової при чханні, кашлі).
Вакцинація від туберкульозу не захищає на все життя. Але діти, яким не робили щеплень, захворюють на туберкульоз у 15 разів частіше.
Імунітет зберігається упродовж 7-10 років.
Дифтерія
Захворювання викликає бактерія.
Передається повітряно-крапельним шляхом.
Токсин, який виробляє дифтерійна бактерія, потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше — серце (викликаючи міокардит), нервову систему, нирки. Навіть попри своєчасне лікування близько 20% хворих помирають.
Вакцинація проти дифтерії є дуже ефективною, попереджає розвиток хвороби та ускладнення.
Для підтримки імунітету проти дифтерії необхідне повторне введення вакцини за схемою згідно з календарем щеплень (дорослі ревакцинуються раз на 10 років).
Кашлюк
Інфекцію викликає бактерія.
Передається повітряно-крапельним шляхом.
Захворювання характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який порушує дихання — аж до його зупинки.
Кашлюком хворіють у будь-якому віці, але у дітей першого року життя це захворювання протікає украй тяжко, викликає такі ускладнення, як пневмонія, ушкодження головного мозку, може призвести до смерті.
Вакцинація попереджає тяжкі прояви захворювання і ускладнення.
Сформований у результаті повного курсу вакцинації імунітет проти кашлюку зберігається упродовж 5-7 років.
Правець
Захворювання викликає бактерія, яка виробляє токсин, що вражає нервову систему.
Передається при потраплянні забрудненого ґрунту до рани, через заражені предмети (цвях у землі).
Проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток. Хвора людина відчуває сильний біль. Від 5 до 10% хворих помирають.
Вакцинація проти правця є дуже ефективною і попереджає розвиток захворювання. Для підтримки імунітету проти правця необхідне повторне введення вакцини за схемою згідно з календарем щеплень (дорослі ревакцинуються раз на 10 років).
Також можлива екстрена вакцинація проти правця. Якщо дитина або дорослий, яким не робили щеплення, поранилися, негайно зверніться до лікаря, щоб зробити термінову профілактику правця.
Поліомієліт
Захворювання викликає вірус.
Передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду, іноді — повітряно-крапельним шляхом.
Вірус поліомієліту вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма невиліковна.
Вакцинація є єдиним ефективним засобом попередження.
Хіб-інфекція
(гемофільна інфекція)
Інфекцію викликає бактерія.
Передається повітряно-крапельним шляхом.
Провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника, що призводить до задухи, запалення середнього вуха (отит), гнійного запалення суглобів, запалення кістки (остеомієліт), «зараження» крові (сепсис).
Вакцинація попереджає розвиток цих захворювань.
Кір
Захворювання викликає вірус.
Передається повітряно-крапельним шляхом, надзвичайно заразний.
Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Ускладненнями можуть бути пневмонія і енцефаліт (ураження головного мозку). Кір може призвести до смерті.
Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від захворювання.
Краснуха
Захворювання викликає вірус.
Передається повітряно-крапельним шляхом.
У більшості дітей вона протікає дуже легко. Якщо жінка заражається краснухою на ранніх термінах вагітності, у неї може статися викидень. При зараженні у другому і третьому триместрі вагітності існує дуже високий ризик народження дитини із тяжкими вродженими вадами.
Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від захворювання.
Епідемічний паротит (свинка)
Це захворювання викликає вірус.
Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом.
Вірус може вражати нервову систему, викликати менінгіт, енцефаліт, глухоту. У чоловіків здатен викликати безпліддя. При інфікуванні вагітної жінки у першому триместрі вагітності у 25% випадків вагітність може перерватися викиднем або ж передчасними пологами.
У рідких випадках хвора на епідемічний паротит людина може померти.
Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від неї.

Що таке вакцинація?

Вакцинація — найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет проти інфекції, і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби. В основному, вакцини вводяться в організм у вигляді уколу (ін’єкції). Деякі вакцини, наприклад, «жива» вакцина проти поліомієліту, — у вигляді крапель у рот.

Чому для дитини важливо робити щеплення?

Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі — смерть. Вакцинація захищає вашу дитину від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням — у випадку інфікування. Загартовування, добре харчування важливі для здоров’я дитини, але, на жаль, вони не захищають від інфекційних хвороб. Ніщо не зможе захистити вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за вакцинацію. Альтернатив вакцинації немає.

Чому важливо, щоби більшість дітей були вакциновані?

Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не пошириться територією країни, навіть якщо буде завезене з іншої держави. Такий імунітет називається «колективним».

Чому вакцинуватися від інфекції краще, ніж перехворіти й отримати імунітет?

Захворювання, проти яких проводиться вакцинація, можуть призвести до ускладнень, інвалідності та смерті. Вакцинація — безпечний спосіб формування захисту проти інфекцій.

Чи існують альтернативні способи створення захисту проти інфекцій?

Інших перевірених ефективних способів попередження інфекційних захворювань не існує.

Чому важливо робити щеплення від народження?

Вакцинація проти більшості інфекцій проводиться у віці до півтора року.
Дитину слід захистити від інфекцій до того, як вона почне активно контактувати з іншими дітьми у дитячому садку або на дитячому майданчику.

Чи важливо, у якій країні було вироблено вакцину?

Ні. Важливо, щоб дитина була захищена від хвороби, від якої вона може постраждати чи навіть померти.

Які існують протипоказання до вакцинації?

Вакцинація не робиться дитині, у якої є високий ризик розвитку ускладнень, а також при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується.
Важливо пам’ятати, що наявність протипоказань ще не означає, що у разі проведення щеплення виникне ускладнення.
У більшості країн Європи, у США, Канаді та інших країнах світу перелік протипоказань схожий на протипоказання до вакцинації, визначені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Існує лише кілька протипоказань до вакцинації:
1. Гостре захворювання, що супроводжується температурою вище 38,5°С.
2. Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини.
3. Захворювання і стани організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет). Інактивовані вакцини безпечні для таких людей.
4. Дітям із неконтрольованою епілепсією не рекомендовано вводити цільноклітинні вакцини проти кашлюка.
5. При вагітності не рекомендоване введення «живих» вакцин (вагітні жінки у багатьох країнах вакцинуються від грипу щорічно інактивованими вакцинами).

Анатолій Барабаш,
сімейний лікар КНП «Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1956
1510
3466
13026
38274
60361
1861998

Прогноз
2016

10.73%
7.97%
13.56%
0.61%
0.33%
66.80%
Online (15 minutes ago):20
20 guests
no members

Ваш IP:54.36.149.97