Не розслабляємося: сезон застуд продовжується
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
  Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
 • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
  Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
 • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
  Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Не розслабляємося: сезон застуд продовжується

грипЗгідно з офіційними даними Міністерства охорони здоров’я із початку епідсезону, що почався у жовтні, в Україні померло від грипу 19 осіб. Серед них — вагітна, троє дітей і двоє медпрацівників. Найбільше людей померло у Чернігівській області. На Полтавщині за цей епідсезон летальних випадків від грипу не зареєстровано. Хоча у минулі епідсезони такі випадки траплялися. У Козельщинському ж  районі за цей осінньо-зимовий період на грип та ГРВІ захворіло 770 осіб (які зверталися за допомогою у медичні заклади), більшість із них мали ускладнення у вигляді тяжких бактеріальних інфекцій.

Грип та ГРВІ залишаються однією із небагатьох інфекційних хвороб, які не мають тенденції до зниження та практично є єдиною інфекцією, епідемії якої виникають щорічно. Тому важливо пам’ятати про симптоми грипу та застуди і вчасно звертатися до лікаря.
У сезоні 2018-2019 в Україні «гуляють» три штами грипу: «Мічиган», «Сінгапур» і «Колорадо». Збудники хвороби – віруси, які передаються повітряно-крапельним шляхом при спілкуванні, кашлі, чханні. Починається хвороба гостро та швидко наростає клініка, період заразності — до 5 діб. Тому дуже важливо при перших ознаках хвороби звертатися за медичною допомогою, не йти на роботу, на навчання, у дитячий садок.
Для уникнення зараження кожен із нас, навіть почуваючись здоровим, має застосовувати заходи профілактики, зокрема усіляко уникати контакту з особами, які мають прояви вірусної інфекції.
Одним із найефективніших методів профілактики грипу залишається вакцинація дитячого та дорослого населення протигрипозною вакциною. Профілактичні щеплення сприяють виробленню захисних противірусних антитіл до грипу. Щеплення необхідно проводити у медичному закладі після огляду лікаря. Замовити вакцину можливо через аптечну мережу. Профілактичні заходи спрямовані, насамперед, на підвищення несприятливості організму до дії збудників грипу та ГРВІ, а також заходи санітарно-гігієнічного спрямування, тому необхідно:
- не обмежувати себе у прогулянках на свіжому повітрі;
- здійснювати провітрювання і вологе прибирання приміщень із застосуванням дезінфекційних та миючих засобів;
- дотримуватися раціонального харчування із великою кількістю свіжих овочів та фруктів;
- застосувати неспецифічні модулятори імунітету, а саме: часник, цибулю, відвар шипшини, вітамінні препарати, зокрема вітамін С;
- не переохолоджуватися, часто мити руки;
- при необхідності використовуйте марлеві пов’язки, які через кожні 4 години необхідно змінювати.

Максим Пархоменко,
лікар Козельщинської АЗПСМ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246