Не хочете вакцинуватися — готуйтеся захворіти
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide
 • slide

Останні новини

 • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
  Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
 • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
  Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
 • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
  Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Не хочете вакцинуватися — готуйтеся захворіти

кірІмунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня охоплення щепленням у державі.

Україна є лідером по захворюваності на кір у Європі. За даними МОЗ із початку року від ускладнень кору захворіло 8498 осіб, померло 5 людей, серед яких – 8-місячне немовля (дитина ще не отримала першої дози вакцини, але її наразили на небезпеку безвідповідальні дорослі, які не бажали, щоб їм зробили щеплення, і стали джерелом поширення інфекції).
Кір не має специфічного лікування, а лише виключно симптоматичне. Тому єдиним методом захисту і профілактики є щеплення. В Україні ж близько 390 тисяч дітей до 18 років не мають необхідної кількості щеплень.
Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, які контактують із хворими, будуть заражені.
Інкубаційний період кору, коли симптоми ще не проявляються, складає від 6 до 21 дня. Потім проявляються такі симптоми, як температура (39-400С), виражений головний біль, нежить, сухий кашель, збільшені лімфатичні вузли, запалення слизових оболонок очей (світлобоязнь, сльозотеча, гнійні виділення), пронос і блювота. Тобто початкові симптоми дуже схожі з ГРВІ та грипом. На 4-5 день у хворого з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови та обличчя, а потім поступово розповсюджується на все тіло. Загальна тривалість хвороби — 4 і більше тижнів. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту тощо, а також до інвалідності та смерті.
За перші два тижні цього року на Полтавщині захворіло 16 людей. Це вдвічі більше, ніж за такий же період минулого року. Хворіють однаково часто як діти, так і дорослі, які не мають достатньої кількості щеплень (їх повинно бути два). Найбільше хворих у Полтавському, Кременчуцькому, Кобеляцькому, Миргородському районах області.
У нашому районі також був зареєстрований випадок кору в с. Горбанях. У зв’язку з відсутністю інфекційного відділення у Козельщинському районі хворий госпіталізований до лікарні м. Горішніх Плавнів.
На сьогоднішній день у КНП «Козельщинський ЦПМСД» Козельщинської районної ради у достатній кількості наявні дози вакцини проти кору (країна-виробник — Бельгія). Безкоштовні щеплення передбачені для дітей до 18 років та декретованої групи (учителі, працівники поліції та військовослужбовці, учасники ООС, студенти). Будь-яку інформацію щодо вакцинації надасть ваш сімейний лікар.
Звертаємо увагу! Вакцина від кору — єдиний спосіб захистити себе та оточуючих від захворювання! Ні сезон захворюваності на грип та ГРВІ, ані погодні умови чи будь-які інші чинники, окрім чітко зазначених протипоказань до цього щеплення, не є причиною відмовлятися від застосування вакцини КПК.
Кожен обирає свій шлях самостійно. Ви можете обрати два щеплення і бути захищеними, або бути проти вакцинації і постійно ризикувати захворіти.
Будьте здорові, вакциновані і захищені!

Ольга ЯВТУШЕНКО, головний лікар комунального некомерційного
підприємства «Козельщинський ЦПМСД» Козельщинської районної ради

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини в Україні

Канал не знайдено

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246