Дослухаючись до порад Горького

Останні новини

  • Жити з людьми, жити для людей
    У ці дні близькі, рідні та друзі вшановують пам’ять Дмитра Івановича Піщаного і засвідчують йому свою повагу. Адже на 40-й день після смерті людини її душа постає перед Всевишнім, щоб дізнатися про своє місце у потойбічному світі. Тож нехай моя розповідь про Дмитра Івановича стане вагомим аргументом на користь його душі.
  • Щоб не плакать, сміємося…
    Ніхто не хоче бути батьками дитини з особливими потребами, не планує цього, коли уявляє себе батьком або матір'ю. На жаль, це — сліпа лотерея, від участі в якій не застрахований ніхто.
  • ДЛЯ НЕЇ ХОРІШКІВСЬКА ЗЕМЛЯ СТАЛА РІДНОЮ
    Із Сибіру — до ХорішокКоли онуки були малими (а їх у Раїси Єгорівни четверо: три хлопці й одна дівчина), вони сідали гуртом, брали географічний атлас, і бабуся Рая починала «урок географії»:— Дивіться, діти, де ваша бабуся навчалася, де жила і звідки сюди приїхала. А показувати було що… Ось тут, у Забайкаллі (Читинська область), народилася... Ось сюди, на Алтай, маленькою — у дитинстві боліли суглоби — медсестра возила дівчинку лікуватися. Середню й вищу освіту здобула у Тюменській області, вивчившись на вчителя російської мови та літератури. На четвертому курсі вийшла заміж, народила доньку; працювала у Бєлгородській області…

Дослухаючись до порад Горького

Горький150-річчя з дня народження Олексія Максимовича Горького (28 березня 2018 р.) — видатна подія у культурному  житті всього прогресивного людства. Рішенням ЮНЕСКО його внесено до пам’ятних дат 2018 року.

Горький був і вічно буде близький і дорогий людям, руками і розумом яких створюються всі матеріальні і духовні цінності на землі. У його творчості трудящі всіх країн знайшли талановитого співця, яскравого виразника своїх найзаповітніших дум, прагнень і поривань. Ім’я Горького стоїть у ряду найсвітліших і найдорожчих нашому народові імен діячів культури. Його творчість складає блискучу сторінку в історії вітчизняної і світової літератури.
Український народ має закономірне право віддати пам’яті Горького особливу шанобу. Цю думку дуже добре висловив свого часу великий поет українського народу Павло Тичина:
«Корінь Горького — у кожному народі,
В українській він землі аж переплівся».
З глибокою пошаною, зі щирою братньою любов’ю ставилися до Горького такі сіячі на ниві української культури та літератури, як Іван Франко, Михайло Коцюбинський, Леся Українка, Василь Стефаник, Лесь Мартович, Ольга Кобилянська, Микола Лисенко, усі видатні діячі українського театру та українська інтелігенція. Горький відповідав їм тим же — гарячою сердечною любов’ю, товариською вірністю, постійною готовністю допомогти у біді, розділити радість творчих перемог.
Горький добре знав життя українського народу, високо цінував українську народну творчість, українську літературу. О.Корнійчук у статті «Зустрічі» писав, що Олексій Максимович завжди згадував про український народ та його красне письменство й фольклор із якоюсь особливо ніжною любов’ю:
«Ваші народні пісні і думи, ваші казки і прислів’я — це справжні перлини, — говорив він, — скільки в них душі мудрості, краси. Народ — великий художник, дуже великий. Вам, українцям, є чим пишатися у своїй культурі. Яких могутніх людей дала ваша література, яку славну традицію! Шевченко, Франко, Леся Українка — це ж не тільки поети величезного таланту й невичерпної творчої енергії — вони люди з великим серцем і розумом, з героїчною силою духу. В них є чого повчитися не тільки українцям.»
Горького немає нині серед нас, але він живе і вічно житиме у серцях людей. Ми чуємо його голос, його вітальний клич:
— Гей, ви, люди! Хай живе ваше майбуття!
І він сам був людиною з майбутнього, а тому сприймається і сприйматиметься усіма прийдешніми поколіннями як сучасник. Він завжди буде живим прикладом, кличем гордим до волі, до світла, взірцем безмежної любові до людини.
Щоб ознайомитися ближче із творчим і життєвим шляхом письменника зі світовим ім’ям, запрошую відвідати наш єдиний в Україні Мануйлівський літературно-меморіальний музей О.М Горького.

Л.Миленька,
директор музею

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
151
2215
7201
16987
42655
57730
1924109

Прогноз
1920

10.49%
8.44%
13.34%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):76
76 guests
no members

Ваш IP:54.173.237.152