На минулому тижні на Полтавщині відбулося розширене виїзне засідання президії Українського товариства мисливців і рибалок під головуванням Миколи Шуляра та за участю голів усіх обласних мисливських організацій та представників ЗМІ.
11 жовтня, після перевірки фінансового стану у Кременчуцькому УТМР, делегація приїхала до Козельщини.
Провівши невелику екскурсію по господарству, директор Козельщинського ГМРП Андрій Підлісний знайомив гостей зі своїми підопічними — дикими зайцями, фазанами, качками та голубами:
— Площа козельщинських мисливських угідь становить 60 тисяч гектарів, у тому числі орні, водо-болотні угіддя, луки й ліси. Маємо 14 первинних мисливських організацій, бригадири яких у невеликих вольєрах утримують диких тварин, зокрема й фазанів. Через деякий час ми їх випускаємо у природу. Кормами, в основному, забезпечують самі ж мисливці, підприємці та фермери. У цьому році за підтримки Біланівського гірничо-збагачувального комбінату була збудована дамба, що дало змогу створити 40 га водного плеса для диких качок. Дуже хочеться зберегти і примножити природну фауну, щоби і наші внуки побачили те, що бачимо ми.
— Є що порівнювати, — відзначив присутнім голова Полтавської обласної організації ради УТМР Костянтин Боровик. — Якщо у Кременчуці 2500 членів товариства, то тут у районі — до 400. Але руку господаря одразу видно — є на що полювати, є доглянуті угіддя. Бо кошти, зібрані з членських внесків любителів полювання та рибальства, дійсно спрямовують на розведення різних видів диких тварин. Це організація, що однією з перших в області у повному обсязі перезакріпила мисливські угіддя на новий термін користування, не віддавши при цьому жодного гектара.
Наступного дня під час розширеної наради голів УТМР, що відбулася у Полтаві, присутні гідно оцінили ефективну роботу Козельщинського мисливського господарства на 5,5 балу за п’ятибальною шкалою.
Наталія РОМАНЧЕНКО