Щоб перелітні птахи поверталися у наші краї

Останні новини

  • Як діяти, якщо за кордоном втратили документи?
    «Доброго дня, пане міністре! Перебуваючи за кордоном під час новорічних свят, я потрапила у неприємну історію — у мене викрали закордонний паспорт. Згодом усе відновила, але я дуже перенервувала, тому що не знала, що робити та куди звертатися. Розкажіть, будь ласка, як правильно діяти в такому випадку? Людмила Поліщук»
  • ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?
    — У цей опалювальний сезон багато моїх односельців, кому призначено субсидію, у тому числі і я, отримали незрозумілі попередження про заборгованість зі сплати обов’язкового платежу від нашого постачальника природного газу — ТОВ «Полтавагаз збут». Але звідки взялася ця заборгованість, якщо я, наприклад, економлю газ і вкладаюся у суму призначеної мені субсидії? У мене немає необхідності сплачувати обов’язковий платіж, я у попередні роки цього не робила, не робитиму й зараз. За що я маю платити, якщо використаний мною газ уже оплачений державою? Яким документом керуються постачальники газу, виставляючи нам заборгованість?Ольга ЛОБАС, село Верхня Мануйлівка
  • Надбавка у 620 гривень і нові пільги на дітей
    На початку зими українців чекають не тільки довгі вихідні, а й перегляд соціальних стандартів. Крім того, у деяких містах можуть підвищити тарифи на гарячу воду й опалення. Також  переглянуть ціни одного з мобільних операторів. Повідомляє korupciya.com.

Щоб перелітні птахи поверталися у наші краї

Без имени 1У кого з нас не стискається від ніжності серце, коли неочікувано з неба чується клекіт гусей чи курликання журавлів! Це стомлені птахи вітають свою батьківщину. І як нам радісно бачити, що вони залишилися вірними їй. Вони сповістили про прихід весни завзятими трелями і готуються до наступного етапу свого життя.

Підліснийдс2Друга субота травня — це день, коли увесь світ відзначає Міжнародний день мігруючих птахів. Його головною метою є привернення уваги місцевих громад до захисту птахів від турбування, незаконного мисливства, щоб зберегти місця скупчень мігруючих птахів. Адже саме завдяки невеликим масивам боліт багато мігруючих видів можуть відпочити та відгодуватися перед дальніми перельотами.
В Україні налічується 416 видів птахів, з них 60% — перелітні. Важко уявити, що птахи можуть летіти без зупинки 70-80 годин, долаючи за цей час від 2 до 4 тисяч кілометрів. На думку деяких учених, у місця гніздування повертаються лише 30% птахів, які відлетіли на зимівлю. Часто мігруючі птахи гинуть на оголених дротах ЛЕП, при зіткненні з висотними будівлями, через шторми і бурі, від Підліснийдс1лап і пазурів хижаків. Ще більше пернатих помирає через активну діяльність людей — вирубування лісів та урбанізацію просторів, через що у птахів залишається все менше шансів знайти місце для відпочинку і годівлі. Та найбільше їх гине від рук браконьєрів, які полюбляють цілитися у живі мішені заради забави чи поживи.
Протягом перших весняних місяців водойми нашого краю також стають місцями зупинки водоплавних птахів під час дуже втомливих, далеких перельотів. Штатний єгерський склад і небайдужі мисливці роблять усе необхідне, щоби пернаті обирали наші угіддя не тільки для перепочинку, а й для життя у літній період і виведення пташенят, щоб потім знову з року в рік повертатися у наші краї. Ми виготовляємо штучні гнізда і встановлюємо їх на болотах для ефективнішого відтворення, контро-люємо забезпечення кормової бази.
У весняний період єгері, представники МНС та поліції району працюють у посиленому режимі для захисту угідь від браконьєрства, регулярно здійснюють денні й нічні рейди.
ПідліснийдсЗ нагоди Міжнародного дня мігруючих птахів члени Козельщинського УТМР та активісти громадськості провели нараду, на якій обговорили методи захисту птахів під час перельоту та недопущення незаконного полювання на них.
14 бригадирів первинних мисливських організацій району теж працюють у посиленому режимі під час перельоту міграційних птахів. Ведуть роз’яснювальні та виховні роботи з дорослими та підростаючим поколінням, роздають листівки із закликом про охорону як самих птахів, так і місць гніздування для них. Перелітні птахи не визнають кордонів, тому тільки спільними зусиллями людей усього світу можна зберегти пернатих.
Хотілося б, щоб кожен задумався, який нелегкий шлях долають перелітні птахи, щоби повернутися у рідні місця. Знесилені, вони потребують кормів, тепла і захисту. Щоб вижити, змушені зупинятися поблизу населених пунктів у пошуках їжі та притулку... І, на жаль, стають легкою здобиччю як для хижаків, так і для браконьєрів. Людина, яка здатна підняти руку на птахів, які опинилися у біді, — це злочинець.
Тому я звертаюся до всіх: уникайте відвідувань заплавних водойм та очеретяних заростей у цей вразливий період. Не слід випалювати сухостої та очерет, оскільки саме у них відпочивають птахи і з’являються перші гнізда з кладками! Випалювання сухої рослинності суворо заборонено чинним законодавством як України, так і всіх сусідніх держав. Також важливим є недопущення турбування гучною музикою і птахів, які гніздяться чи відпочивають.
Не залишайтеся байдужими, допоможіть зберегти птахів рідного краю, приєднуйтеся до їх охорони та захисту!

Андрій ПІДЛІСНИЙ,
директор Козельщинського ГМРП Українського товариства мисливців та рибалок Полтавської обласної організації УТМР

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
151
2215
7201
16987
42655
57730
1924109

Прогноз
1920

10.49%
8.44%
13.34%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):76
76 guests
no members

Ваш IP:54.173.237.152