ТРУЇТИ ПОТРІБНО РОЗУМНО

Останні новини

  • СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЗА РАХУНОК БЛИЖНЬОГО: ОСОБЛИВІСТЬ МЕНТАЛІТЕТУ ЧИ ВИКЛЮЧЕННЯ З ПРАВИЛ?
    У горах Японії зник рятувальний вертоліт із людьми на борту. На фестивалі в Іспанії впала дерев’яна конструкція, постраждали 130 осіб. Французькі винороби створили вино блакитного кольору. У Єгипті знайшли сир віком понад 3000 років; на заході Румунії — стародавню фортецю, якій приблизно 3400 років; а в Австралії — рідкісний набір зубів гігантської доісторичної мега-акули, яка жила 25 мільйонів років тому. У Білорусі легалізували онлайн-казино.
  • НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО МЕТИ — ПРЯМИЙ
    Засновник компанії Amazon став найбагатшою людиною в сучасній історії – капітал 54-річного Джеффа Безоса перевищив позначку в 150 мільярдів доларів. Браузер Chrome отримав масштабне оновлення: нова версія використовуватиме на 13% більше оперативної пам’яті, ніж зараз. Учені перерахували площу річок на Землі: вона виявилася майже вполовину більшою, ніж вважалося. У Вірменії чоловік 23 роки самостійно будував підземний храм за допомогою долота й молотка. У Нігерії жертвами повені стали 44 людини; в Японії ж через ливні загинули майже 220 людей.
  • ЦИВІЛІЗАЦІЯ: ПЛЮСИ — ПРИМНОЖУВАТИ, МІНУСИ — НІВЕЛЮВАТИ
    Уперше за 11 років делегації КНДР і Південної Кореї уклали угоду про відновлення військової комунікації. Американець протягом 18 років використовував у лотереї одні й ті ж числа і виграв $2 мільйони. Сполучені Штати готуються залишити ООН. У Китаї внаслідок стихії випав дощ із креветками, морськими зірками та восьминогами. У Нігерії син поховав батька у новому BMW за 88 тисяч доларів, не встигнувши порадувати його новим автомобілем за життя. У Японії стався потужний землетрус: троє загиблих, понад 200 поранених. А у Верховні Раді знову сталася бійка між депутатами…

ТРУЇТИ ПОТРІБНО РОЗУМНО

opasno yadovitye veshestva Abali.ru 600x502Застосування засобів захисту рослин від шкідливих організмів є невід’ємною складовою частиною сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Правильне використання засобів захисту рослин – справа не тільки важлива, але й дуже складна, адже асортимент препаратів надзвичайно великий і характеризується значним розмаїттям властивостей, призначень, особливостей дії та післядії. А головне — як пестициди впливають на здоров’я людини, теплокровних тварин, корисні організми та навколишнє середовище.

При проведенні хімічних обробок угідь аграріям потрібно обов’язково дотримуватися регламентів застосування пестицидів. Зокрема, це стосується концентрації діючої речовини, терміну захисної дії препарату тощо. Адже якщо перевищити норми витрат цих препаратів і провести обробки не у відповідну фазу, то це може викликати фіто токсичність, яка може виявлятися по-різному, і безпосередньо на рослинах, у вигляді опіків, пожовтіння листя. Це може бути шкідливим також як для худоби, так і для людини.
Тому слід застосовувати інтегрований захист рослин, який включає першочергово впровадження стійких сортів, використання різних агротехнічних заходів: це й обробіток ґрунту, і різні способи посіву. Важливо також не забувати про карантин, аби хвороби і шкідники з насінням не потрапляли на поле, і передпосівний обробіток насіння. І тільки на останньому місці перед власником поля має стояти хімічний метод захисту рослин. При кваліфікованому і грамотному використанні інтегрованого методу можна захистити будь-яку сільськогосподарську культуру від впливу шкідливих організмів, а також уникнути забруднення довкілля.
У цій справі потрібно знати, що під час обробки поля швидкість вітру має не перевищувати 3–4 метри за секунду. Треба обирати оптимальний час для обробки — увечері після заходу сонця, щоб не знищити корисні види мікроорганізмів, або рано-вранці. Якщо інсектициди, фунгіциди і гербіциди застосовуються в період вегетації сільськогосподарських культур, то власник поля за три доби обов’язково повинен попередити місцеве населення, особливо пасічників.
Відповідно до ступеня токсичності для теплокровних, до яких належимо й ми, усі пестициди поділяються на сильнодіючі, високотоксичні, середньотоксичні й малотоксичні. Із сильнодіючими й високотоксичними тривалість робочого часу не має перевищувати чотирьох годин. Із середньо- і малотоксичними — шість годин. Отруєння трапляються, коли або не в той час зроблено обробку, або робочий розчин того чи іншого препарату потрапив на траву.
Безпека праці і охорона навколишнього середовища при роботі з пестицидами повинні бути забезпечені максимальною механізацією і автоматизацією трудомістких та небезпечних робіт, використанням прогресивних технологій, а також сучасних препаративних форм і способів внесення препаратів, суворим дотриманням правил охорони праці та санітарно-гігієнічних норм.
Щоб запобігти нещасним випадкам, надзвичайним ситуаціям, загибелі бджолосімей усі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках . У похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10°С проведення захисних робіт допускається в денні години.
Санітарно-захисна зона при роботі з пестицидами повинна бути при наземному обприскуванні не менше 300 метрів, при авіаційному – 1000 метрів.
Важливим заходом профілактики отруєнь є дотримання строків безпечного виходу людей на площі, які оброблені пестицидами. Строки виходу людей на оброблені пестицидами площі для проведення ручних робіт становлять 7-9 днів, механізованих – 3-5 днів.
Після обробки ж поля аграрій повинен обов’язково поставити табличку з позначенням того, яким препаратом зроблено хімічну обробку, яка тривалість захисної дії.
Наслідками отруєння пестицидами безпосередньо для тварин можуть бути пригнічення, активне слиновиділення, у ВРХ це може бути здуття живота, нестійка хода, відсутність апетиту чи блювота. Залежно від дози отрути, яку отримала тварина, вона може отримати ураження печінки, слизової шлунково-кишкового тракту. Також  можуть виникнути крововиливи, відмова нирок. Багатьох вагітних тварин у таких випадках абортують. До того ж, отрута в організмі худоби може викликати зміни в роботі органів, уражаючи також і серце. Та головна біда для власників худоби – це зниження її продуктивності. Тому нерідко господарі після таких випадків вимушені зарізати тварину. 
Крім отруєння пестицидами після невдалого випасу біля фермерських полів худоба може потруїтися неякісними кормами. У таких харчах може міститися надто велика доза нітратів і нітритів, що є згубним для наших корівок, овечок, кіз, коней.
Згідно із законодавством, контроль за транспортуванням, застосуванням, зберіганням пестицидів і агрохімікатів покладено на Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області, зокрема, на Управління фітобезпеки. Однак нині робота відомства ускладнена, адже до 31 грудня 2018-го діє мораторій на «проведення заходів із здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності».
Мораторій Уряд уклав ще три роки тому задля «зменшення тиску на бізнес». Зараз перевірку управління здійснити може в разі обґрунтованого звернення селян на гарячу урядову лінію 0 800 507 309. Обґрунтоване звернення або скарга – це документ, у якому вказано заявника (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, паспортні дані), інформацію, щодо якого об’єкта написано звернення, де відбулося порушення, до чого воно призвело. Якщо заява буде неповною, то уряд може не надати дозволу на проведення позапланової перевірки.
Скаржитися на отруєння через обробку полів потрібно насамперед до Держпродспоживслужби за адресою у Полтаві: 36020, м. Полтава, вул. Воскресенський узвіз, телефон/факс (0532) 60-66-47, або надсилати скарги на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Для того, щоб установа могла провести перевірку, заявники мають надати документ-підтвердження від лікаря або результати аналізів лабораторії стосовно того, що неправильне застосування хімікатів дійсно спричинило погіршення здоров’я.
Якщо провину недобросовісного аграрія буде доведено, йому загрожуватиме штраф або й кримінальна відповідальність, але це в разі летального випадку.
Сьогодні в Україні застосовуються понад 3000 видів пестицидів. Однак державний контроль за їхнім використанням практично відсутній. Ситуація із застосуванням цих речовин у вітчизняному агросекторі  потребує змін і головне — відповідно до  європейських стандартів. 

Василь БУКА,
начальник відділу агропромислового розвитку Козельщинської рай-
держадміністрації
Ірина ЛУЦЕНКО,
провідний спеціаліст Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпрод-споживслужби
в Полтавській області

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
96
1635
14236
14236
36317
54269
1538995

Прогноз
1992

12.05%
5.85%
14.54%
0.51%
0.37%
66.68%
Online (15 minutes ago):14
14 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.109