ХАЙ КВІТНУТЬ БУЙНИМ ЦВІТОМ ПАШКІВСЬКІ «МАЛЬВИ» І ПІДРОСТАЮТЬ ЇХНІ «МАЛЬВІНКИ»!

Останні новини

  • Зці­ли­лась і ощас­ли­ви­лась
    Че­рез хво­ро­бу не скла­ло­ся у ме­не сі­мей­не жи­ття, щас­тя. Моє одру­жен­ня — всь­о­го на пі­вро­ку. Не ві­ри­ли ба­ть­ки, що я ко­лись ви­ду­жаю, тож не по­ві­ри­ли і чу­жі лю­ди.
  • Приведи нас, Маріе, до Сина!…
    Од­не з най­ве­лич­ні­ших в іс­то­рії люд­с­т­ва свят — Різ­д­во Гос­по­да Бо­га і Спа­са  на­шо­го Ісу­са Хрис­та. Ду­ша зав­ми­рає, ко­ли по­ду­ма­єш: це ж са­ма Лю­бов, са­ма  Бла­го­дать опус­ка­є­ть­ся до нас із своїх Не­бес­них ви­сот... Яко­го ще да­рун­ку тре­ба?
  • Пройшов Спас - пішло літо від нас...
    До найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу належить і Преображення Господнє, або Спас (Великий Спас), що припадає на 19 серпня. Він вважається третім святом після Різдва та Великодня. Перший Спас збігається з Маковеєм, тобто 14 серпня, а третій збігається з післясвятом Успіння (29 серпня). Згідно з переказами, одного разу Ісус Христос з трьома своїми учнями піднявся на гору під назвою – Фавор. Як тільки добрався він до самої вершини і безпосередньо зійшов на неї, він змінився на краще. Неймовірною білизною засяяло його вбрання, і обличчя його також засяяло. Преображення — явлення Сина, під час якого Отець свідчить голосом зі світлої хмари Святого Духа: «Цей є...

ХАЙ КВІТНУТЬ БУЙНИМ ЦВІТОМ ПАШКІВСЬКІ «МАЛЬВИ» І ПІДРОСТАЮТЬ ЇХНІ «МАЛЬВІНКИ»!

мальи2Нещодавно у Пашківці сталася приємна, хоча й не розпіарена (як нині прийнято говорити) подія: своє перше десятиріччя відзначив місцевий вокальний аматорський колектив «Мальви» Пашківського сільського клубу.

мальи 1У його складі — жіночки різного віку, з різними жіночими долями та характерами. Але всіх їх об’єднує любов до пісні. І того вечора вони зробили самі для себе затишне, майже сімейне свято, як роблять у родині іменини для своєї дитини. Запросили гостей — найближчих, найрідніших, тих, хто стояв біля витоків історії ансамблю та хто вніс свій вклад у його розвиток; тих, хто просто любить і шанує творчість цих запальних жіночок. Згадали, як зусиллями художнього керівника клубу Зінаїди Карпич та завідуючої клубом Сільвії Тригубенко створювався колектив, які пісні розучував. Як у дощ, спеку, мороз, вітер поспішали й поспішають вони на репетиції, залишивши вдома господарство, худобу, городи й хатні справи, чоловіків, дітей, онуків, — адже тільки пісня здатна налаштувати на позитив, підняти настрій і дати снагу до роботи, яка здається нудною, важкою і безкінечною. Згадали всіх художніх керівників (а їх змінилося за ці десять років чимало — мальи1дається взнаки крихітна зарплата, півставки від «мінімалки», яка йде, переважним чином, на пальне, щоб дістатися до Пашківки з райцентру, бо ж автобусне сполучення залишає бажати кращого). Усім подякували. А ті, хто зміг приїхати на свято, — особливо раді були бачити засновницю та ідейну натхненницю ансамблю Зінаїду Карпич — привезли «Мальвам» свої пісенні дарунки.
І у результаті маленькі іменини перетворилися на чудовий концерт тривалістю три години! «Мальви» демонстрували все своє вміння, декілька разів змінювали сценічне вбрання (до речі, чудове й різноманітне). Кожен номер заслуговував найвищої оцінки — пісня це була чи гумористична сценка. Жінки виступали так натхненно та самозабутньо, наче перед ними сиділо не кілька десятків односельців, а вся наша Україна аплодувала. Утім, було й таке: адже на наш славетний Сорочинський ярмарок з’їжджається вся Україна; а якраз там, у Сорочинцях, «Мальви» двічі були серед переможців обласного конкурсу «Чиста криниця», тож мають прихильників по всій Україні. Вже не кажучи про те, що вони мальи3— часті гості на районній сцені, під час козацького свята на Шар-горі; родзинки програми днів села у Бреусівці, Рибалках, Сушках, Лутовинівці, Новій Галещині. Навіть на батьківщині Кобзаря, у Моринцях Черкаської області побували, узявши участь у концерті до Дня села!
Є у Пашківці й молода аматорська зміна — дитячий ансамбль «Росинка», яку ведучий Вадим Собко мимохіть перейменував на більш відповідну до «Мальв» — «Мальвінку». І чомусь мені здається, ця назва має прижитися серед юних пашківчан.
...Звучали вітання, вручалися подарунки від влади (в особі в.о. старости Пашківського старостату Андрія Леця), від друзів і вдячних односельців. Але єдине псувало настрій: стара апаратура, що ледь рипіла і не піддавалася ніякому налаштуванню, зводила нанівець найкращі намагання артистів-аматорів. Тож усі одностайно зичили нової апаратури та грамотного художнього керівника (зараз ця посада у клубі вакантна): адже діамант потребує гідної оправи. І я сподіваюся, що пашківським артисткам до снаги підкорювати не тільки сцени різних рівнів, але і владні кабінети. І знайдуть вони шляхи, щоб забезпечити свій клуб новою апаратурою і новим керівником. Бо ж попереду — ще стільки невивчених пісень, стільки ювілеїв, стільки концертів, що годі й злічити!
А відеоверсію ювілейного концерту дивіться на нашому каналі на YouTube.

Надія ЛИТВИН
Фото автора.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
107
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.73