У ЙОГО ГОЛОС ЗАКОХАЛАСЯ ТІНА КАРОЛЬ

Останні новини

  • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
    Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
  • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
    Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
  • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
    Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

У ЙОГО ГОЛОС ЗАКОХАЛАСЯ ТІНА КАРОЛЬ

Лашко122 січня цього року прихильники телевізійного шоу «Голос країни» (9-й сезон) буквально прикипіли до екранів телевізорів: адже у цій передачі мали показувати нашого земляка, лутовинчанина Віталія Лашка.
Ми щиро вболівали за нього й до останньої секунди вірили, що бодай один із зіркових тренерів розвернеться до нього. Доки Віталій співав, на обличчях тренерів відображалася маса позитивних емоцій, а Тіна Кароль, здавалося, отримувала справжню насолоду від такого звучання. І кожен із них був близький до того, щоби натиснути заповітну кнопку…

лашко голос1Але дива не сталося, хоча зал слухав співака стоячи і так само стоячи аплодував. Сам же Віталій, незважаючи на розчарування, був усе одно задоволений як своїм виступом, так і самим фактом перебування на сцені «Голосу країни».
Ролик на YouTube із його виступом на «Голосі» у першу ж добу набрав понад 70 тисяч переглядів, а зараз кількість тих, хто його подивився, вже наближається до 400 тисяч…
Десять років тому «Козельщинські вісті» писали про Віталія Лашка, який став тоді зіркою «Караоке на майдані», упевнено перемігши суперників. Тоді Віталій ще був студентом музичного училища і лише опановував тонкощі професії оперного співака. Зараз же він — професіонал: закінчив спочатку Харківське музичне училище імені Б.Лятошинського, потім — Харківський національний університет мистецтв імені І.П.Котляревського; нині — асистент-стажист кафедри сольного співу цього ж університету. Працює у Палаці студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та у Харківській філармонії. А наприкінці минулого року отримав звання Заслуженого артиста України.
Протягом цих 10 років дуже багато виступав на різних оперних і концертних майданчиках у Харкові та Харківській області, в інших містах України та за її межами. Дав більше 100 сольних концертів; серед його здобутків — Гран-Прі та звання лауреата і фіналіста багатьох міжнародних і національних конкурсів, як-от: імені Бориса Гмирі, Клавдії Шульженко, Миколи Римського-Корсакова, Мусліма Магомаєва. Окрема, «військова» сторінка творчості Віталія Лашка — волонтерська поїздка у Слов’янськ 2015 року з концертами для українських батальйонів; виступи у різних військових частинах Харкова та виконання Гімну України на церемоніях прийняття військової присяги; участь у концертах до Дня захисника України. Учасник проектів «Велика опера», «Голос країни» (9-й сезон). І все це — у двадцять дев’ять років!
Незважаючи на щільний гастрольний графік Віталія, мені вдалося поспілкуватися з ним перед черговим концертом і розпитати, перш за все, про його досвід участі у такому масштабному проекті, як «Голос країни».

лашко на голосі— Віталію, як ти взагалі потрапив на кастинг? Чи планував участь у «Голосі» заздалегідь?
— Скажу відразу, що нічого такого собі не планував, бо й без кастингів у мене дуже насичений графік роботи. Якби хотів, то міг піти на прослуховування у Харкові. Але так сталося, що потрапив на нього у Києві… Я їздив туди у відрядження: ми готувалися до 115-го ювілею від Дня народження видатного українського оперного співака Бориса Гмирі, розробляли різні творчі заходи. До речі, Борис Романович, без перебільшення — геній вокального мистецтва, є моїм кумиром і вчителем. Я брав активну участь в організації відзначення цього ювілею, тому і їздив у Фонд Б.Р.Гмирі у справах. І якраз цього дня у Києві проходив останній, завершальний попередній кастинг «Голосу країни». Я зайшов просто з цікавості, тим більше, що це якраз було мені по дорозі. Бажаючих було дуже багато: до столиці вирушили всі, хто не встиг потрапити на прослуховування в інших містах України. Зареєструвався об 11.00 і поїхав звідти, а повернувся аж о 20.00, то до мене ще черга не дійшла. І я попросив, щоб мене пропустили поза чергою, бо мав повертатися до Харкова. Відспівав, уже згодом мені зателефонували… Як виявилося, з 11 тисяч учасників відібрали всього лише сотню для зйомок, а, у свою чергу, з неї показали практично половину.

— Можеш трішки відкрити «завісу» до закулісся «Голосу»? Які загальні враження від усього процесу і від твого виступу зокрема?
— Перш за все, «Голос» — це шоу, вистава, у якій усі ролі чітко прописані режисерами і кожен із нас виконує свою роль: учасника, ведучого, члена журі, групи підтримки… Тож я не сприймаю цей проект як серйозний професійний конкурс. Це, скажімо так, — розважальна передача з акцентом на спів.
Стосовно вибору пісні, то він залежав тільки від мене. По-перше, моєю метою була не перемога, а можливість продемонструвати свою творчість і вміння. Крім усього, мене ще знають як виконавця пісень із репертуару Мусліма Магомаєва. Саме це і пояснює мій вибір його пісні «Синяя вечность».
Адреналіном «Голос» мене не вразив. За моїми плечима — досвід роботи на телебаченні, а також виступів на більших оперних сценах, у більших залах, понад 7 тисяч місць. Ці сцени набагато ефектніші, масштабніші і дають більшу порцію адреналіну. Так що емоції під час виступу на «Голосі» мені не заважали, усе було під моїм контролем: не сцена контролювала мене, а я її. Що, до речі, дуже важливо для артиста, бо ця професія має войовничий характер.
— А ти — боєць?
— Можна сказати, що так. Навіть, як у даному випадку, потрібно вміти програвати і піти красиво. Я все одно вважаю, що це виграш, а не програш, — адже мені вдалося внести свою частку у справу підняття рівня популярності справжнього класичного мистецтва.
— Твоє виконання акапела «Дивлюсь я на небо…» після основного виступу було імпровізованим чи запланованим заздалегідь?
— Це було несподіванкою навіть для мене самого. Коли я співав, усе було настільки чудово: і звук, і реакція глядачів, підтримка залу, який встав… Про те, щоб співати другу пісню, заздалегідь і мови не було. Можливо, тренери просто знали з моєї біографії та репертуару, що я виконую багато українських пісень, — а можливо, й ні… У будь-якому випадку це була абсолютна імпровізація: Потап спитав, що я ще співаю з Магомаєва, і мені саме українська народна пісня спала на думку, адже Магомаєв був інтернаціональним співаком і виконував пісні різних народів.
лашко голос колір— Ми всі, хто дивився твій виступ по телевізору, були майже впевнені, що хтось із зіркових тренерів обов’язково розвернеться до тебе…
— Я теж так думав, аж до останніх акордів. Було незрозуміло, чому ніхто не повернувся, я був трішки в шоці, але зміг приховати розчарування і намагався триматися гідно. Проте я дуже задоволений уже тим, що мені пощастило показати своє мистецтво, розповісти про себе всій Україні; що мене почули і побачили не тільки в українському проекті. Адже права на втілення проекту «Голос» придбали понад 20 країн, а Україна стала третьою країною, де він працює. Тож це співоче шоу транслюють і в зарубіжжі: у Сполучених Штатах Америки, у європейських країнах. Окрім трансляції, відеоролики з шоу переглядають на YouTube...
— Якщо врахувати, скільки коштує секунда вечірнього ефірного часу на одному з найдорожчих каналів країни (а це вимірюється десятками тисяч гривень), а також те, що ти за свій ефір нічого не платив, — не платив же? (сміється: ні, не платив! — авт.) — то це, безперечно, перемога. Зробити собі отакенну рекламу на всю Україну і півсвіту! То чи це може стати сходинкою для розвитку твоєї подальшої кар’єри?
— Якщо все складатиметься найкращим чином, то сподіваюся, що так. Але я радий уже тим, що такий масштабний телеканал захотів мене показати багатомільйонній аудиторії. Це вже дає свій результат: люди мене побачили і почули. Можливо, серед них є й фахівці, які професійно працюють зі співаками, або ж любителі справжнього мистецтва, готові вкладати в нього свої кошти... Адже не секрет, що зараз швидше знайдуться продюсери для шоу-бізнесу, так званої «попси», аніж для серйозного академічного мистецтва. За кордоном зараз багато академічних співаків популярні і в шоу-бізнесі. На жаль, у нас поки що до цього не «доросли».
— Судді тебе запросили до участі в «Голосі» наступного року. Чи є бажання повернутися до цього проекту?
— Скажу чесно, я цю передачу раніше ніколи не дивився. І до проекту я, швидше за все, не повернуся. Мені було достатньо одного виступу для того, щоб презентувати себе. Взагалі, на такого роду телепередачі більше йти не буду, натомість займатимуся подальшим формуванням і вдосконаленням себе як артиста і більше часу віддавати розвитку своєї творчості. Щоправда, у мене є договір з каналом 1+1, згідно з яким, наприклад, я повинен брати участь у деяких інших проектах, куди мене можуть запросити. Тож нічого в цьому ганебного немає, багато артистів, відомих і народних, цим займаються, беруть участь у різних шоу, бо телебачення — це потужний засіб масової інформації.
— Чи дійсно завдяки таким шоу можуть зробити свою вокальну кар’єру «співаки з народу»?
— Артист — це професія, така сама, як інші. На неї теж потрібно вчитися. Так само, як, скажімо, працювати на заводі з деталями також потрібно вміти, бо не кожен «з вулиці» зможе відразу це зробити. Я, наприклад, точно не зможу. Але я вмію співати. І коли є такі передачі, де показують, що на артиста необов’язково вчитися, а можна просто прийти з-за верстата чи керма трактора і заспівати, — то це неправда. Я впевнений, що 90% із них — це професійні співаки, які беруть уроки вокалу, платять за них гроші у приватних студіях або й в університетах. Дуже багато моїх знайомих учасників усіляких шоу стверджували, що вони трактористи, продавці тощо, хоча насправді закінчили Київську консерваторію. А я сказав правду, що оперний співак за фахом, закінчив університет мистецтв, співаю в операх. Адже хочу реалізуватися як артист і не приховувати цього. Пишаюся своєю професією, до якої довго й наполегливо йшов, а не соромлюся її.
— Коли перед виступом на «Голосі» демонстрували твою коротку біографічну розповідь, ти сказав, що приїхав із Харкова, і це, м’яко кажучи, засмутило, а подекуди й обурило місцеву аудиторію. І багато з наших земляків висловило свою негативну оцінку у коментарях до твого ролика на YouTube…
— Ніколи не соромився ні місця свого народження, ні своєї родини. Я завжди вважав і вважаю себе родом з Полтавщини, пишаюся тим, що я з Козельщинського краю. Але ролик для ефіру знімали дві години, а з них показали всього кілька хвилин, і вийшло, що мої слова про те, що я з села Лутовинівки Козельщинського району, вирізали при монтажі. Також мене два дні знімали у Харкові, а показали всього один кількасекундний епізод у Харківській філармонії, де я працюю... Звичайно, прикро за такі коментарі земляків до мого виступу. Але ж потрібно розуміти, що для монтажу вибирають підходящі моменти режисери телеканалу, а не я.
Звичайно, я реалізував себе як професійний оперний співак у Харкові. Але початок моєї творчості відбувся дійсно у Козельщинському районі, про що я завжди пам’ятаю. Особливо я вдячний, перш за все, Козельщинській дитячій музичній школі, де я здобув початкову музичну освіту. Саме вона дає ті елементи професіоналізму, які є важливими для подальшого застосування на сцені або в навчанні у вищих мистецьких закладах.
Також я вдячний своїм батькам і своїй рідній землі, Полтавщині. І якщо переглянути мої записи із участі в минулих конкурсах і проектах, то можна пересвідчитися, що скрізь я вказував, звідки я родом. Мені немає чого приховувати і соромитися. Де б я не виступав, в Україні чи за її межами, я завжди пам’ятаю, де моє коріння. І це знають усі учасники журі на конкурсах, у яких я брав участь. На конкурсі Мусліма Магомаєва всі члени журі — оперні й естрадні зірки. Тамара Синявська, Алессандро Сафіна й інші італійськи співаки-педагоги — читали мій буклет і бачили там, що я родом із Лутовинівки Козельщинського району Полтавської області. Скрізь я про це заявляю.
Взагалі, мені здається, що трагедія України в тому, що люди в ній чомусь діляться за територіальною чи мовною ознакою. Для мене особисто немає різниці — Слобожанщина чи Полтавщина, вони мені однаково близькі. Люди не відрізняються одне від одного, вони споріднені. Найважливіше розуміти, що ми перш за все — українці…
Зараз я на концерті на Харківщині. До речі, у його програмі є ще одна учасниця «Голосу країни» Марія Горобцова. Взагалі там, де я працюю, дуже багато народних, заслужених артистів України, учасників різних телепроектів: «Голос країни», «Х-Фактор», «Україна має талант», «Народна зірка». Багато моїх колег часто виступають на своїй малій батьківщині, звідки вони родом. Наприклад, як Олександр Кварта, мій друг і колега, — його часто запрошують земляки. На жаль, чомусь мене не кличуть на малу батьківщину для участі у концертах, тож хочу сам виявити таку ініціативу. І моя мрія — організувати свій концерт для мешканців Козельщини і краю, тож запрошую всіх. Привезу до Козельщини симфонічний оркестр, люди зможуть почути класичні твори, українські народні пісні в академічному виконанні, без будь-якої підзвучки; долучитися до мистецтва, якого у нас у районі немає. Такий досвід уже є: у 2012 році я вже презентував свою команду професійних співаків і музикантів у музичній програмі до Дня перемоги у старому Будинку культури, і цей концерт мав успіх.
— Що ж, щасти тобі у подальшому професійному становленні і нових творчих висот. А ми чекатимемо тебе з концертом у Козельщинському краї!

Розмову вела Надія ЛИТВИН

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246