Жити з людьми, жити для людей

Останні новини

  • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
    Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
  • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
    Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
  • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
    Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Жити з людьми, жити для людей

мерУ ці дні близькі, рідні та друзі вшановують пам’ять Дмитра Івановича Піщаного і засвідчують йому свою повагу. Адже на 40-й день після смерті людини її душа постає перед Всевишнім, щоб дізнатися про своє місце у потойбічному світі. Тож нехай моя розповідь про Дмитра Івановича стане вагомим аргументом на користь його душі.

ідкриття зони ідпочинкудсПерше моє знайомство з Дмитром Піщаним відбулося в далекому 1966 році — тоді з учнем 10-го класу Козельщинської школи. З того часу наші стежки перетиналися дуже часто. Коли я збирав матеріали для своєї книги «Слався повік, Козельщинський краю», тодішній мер Козельщини Д.І.Піщаний став одним із перших її позитивних героїв як представник покоління, відповідального за сьогодення і, водночас, за майбутнє рідного краю, його подальше процвітання. Мої більш як за 50-літні спостереження дають змогу визначити цінність досвіду і визнання працелюбного Дмитра Івановича. Рішучим своїм словом і справами він поєднав себе з рідним Козельщинським краєм.
Мала батьківщина Д.І.Піщаного – це село Лозки, де в родині Івана Дмитровича та Анастасії Степанівни Піщаних народився Діма. Як він розповідав, відзначав свій день народження 6 січня, хоча у свідоцтві про народження значиться 20 січня. У родині Піщаних було четверо дітей: Таїса, 1937 р. н., живе у м. Кременчуці, Люба – 1942 р. н., живе в с. Ганівці. До двох сестер старшого покоління приєдналися два стадіон дсбрати – Дмитро, 1950 р. н., та Іван, 1953 р. н., жителі Козельщини.
У дитинстві Дмитро спостерігав за роботою батька, який був кращим ковалем в окрузі. Тож після школи обирає робітничу професію — працює токарем на Кременчуцькому автомобільному заводі. Перші трудові навики робітника великого підприємства гартували його характер, давали впевненість у собі та своїх силах. Певно, його характер формувала і служба на морфлоті. Після звільнення в запас повернувся на рідну землю. Працював електрозварником Галещинського машзаводу.
З часом Дмитро змінює робітничу професію на працю страхового агента інспекції Держстраху, згодом — інструктора райкому комсомолу. Разом із цим підвищує свій освітній рівень – навчається заочно в Полтавському сільськогосподарському інституті на інженерному факультеті. Здобувши інженерну спеціальність, призначається заступником голови виробничого об’єднання «Райсільгоспхімія». Завдяки добрим організаторським здібностям і вмінню працювати з людьми виробляються навички керівника вищого рангу. Вони стають у нагоді під час його роботи на важливих адміністративних посадах, які розширюють повноваження і можливості, а саме: секретаря Козельщинського райкому партії, голови виконкому Піщаний памятникдсКозельщинської райради, представника Президента України, керуючого відділенням банку, голови райдерж-адміністрації.
Дмитро Іванович Піщаний двічі обирався Козельщинським селищним головою і працював на цій посаді з листопада 2010 до січня 2018 року.
За увесь час роботи Козельщина стала рідною для Дмитра Івановича; їй він віддавав свою душу, серце, сили. За його сприяння споруджувалася нові будинки, упорядковувалися парки й інші громадські місця. За час керівництва Дмитра Івановича у дні свята селища успішно проходили фестивалі колективів художньої самодіяльності, організацій та установ краю.
Великою подією було відкриття у Козельщині пам’ятника славетному земляку, великому математику зі світовим ім’ям Михайлу Васильовичу Остроградському.
Та кульмінацією роботи Дмитра Івановича стало відродження ставка у Козельщині та створення на його березі зони відпочинку. На оновленому озері відродилося давнє свято Водохрещі і, як писала наша газета, цей козельщинський Йордан відразу отримав тисячі прихильників. І нині люди вже щорічно готуються до цього свята, підтримують установлені традиції. Наприклад, 19 січня 2019 року зібрало на свято Водохрещі більше тисячі жителів не лише селища, а й усього краю.
Іще з однією доброю справою асоціюється ім’я Д.І.Піщаного — з будівництвом районного стадіону. Цій справі селищний голова присвятив не один рік свого життя. Тож сесія районної ради 29 січня цього року прийняла рішення присвоїти Козельщинському стадіону ім’я Дмитра Івановича Піщаного. Нехай світла пам’ять про нього вічно живе у серцях наших земляків, а земля буде пухом.

Леонтій МАРЧЕНКО,
Почесний громадянин Козельщинського краю

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246