Остання зустріч…

Останні новини

  • ШАНОВНІ НАШІ ЧИТАЧІ, ДРУЗІ, ПРИХИЛЬНИКИ!
    Для вас — чудова новина: «Козельщинські вісті» уперше за свою історію паралельно з поштовою передплатою на наше друковане видання оголошують про нову послугу:РОЗСИЛКУ ЕЛЕКТРОННОЇ ВЕРСІЇ ГАЗЕТИз ІІ півріччя 2017 року!
  • ХОЧ І ДЕШЕВО, ТА ВСЕ ОДНО — СЕРДИТО
    Чорногорія офіційно стала 29-ю державою — членом НАТО. Китайський вірус заразив більше 250 млн. комп’ютерів по усьому світу. Facebook планує запустити спеціальний месенджер для підлітків, який дозволить батькам контролювати своїх дітей, не вимагаючи аккаунта. У Туреччині знайшли стародавнє підземне місто з 52 печерами. Помер голова Української греко-католицької церкви 2005-2011 рр. Блаженніший Любомир Гузар.  Україна зайняла 60 місце в рейтингу найбільш конкурентоспроможних економік світу. Харків — єдине місто в Україні, де незабаром буде побудовано потужний сміттєпереробний завод.
  • «КОЗЕЛЬЩИНСЬКІ ВІСТІ» — ЗНОВУ СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ «ЖУРНАЛІСТ РОКУ-2017»
    Ось уже другий рік поспіль на Полтавщині проводять обласний творчий конкурс «Журналіст року». Цьогоріч участь у ньому взяло 44 журналісти, кореспонденти, блогери. Спільно вони подали 224 матеріали.Для порівняння: минулого року було 25 учасників, які подали на конкурс 190 матеріалів.

Остання зустріч…

Хохич…У передвоєнні роки уродженець села Бреусівки Сергій Онопрійович Хохич працював учителем Другої Олександрівської, а потім — завідуючим Щуріївської початкової школи. Аж тут — війна. Закінчивши військове училище, Сергій Онопрійович влився у діючу армію.

…Після переможної Курської битви його військова частина визволяла Харків, а потім — Полтаву. Саме тут, біля річки Ворскли, в одному з населених пунктів, фашисти чинили запеклий опір. Тому командування створило сильний ударний загін. Рота Хохича повинна була проникнути у тил ворога і створити необхідні умови для успішних дій загону. Ворог не очікував раптового нападу. Воїни захопили двадцять бронетранспортерів, кілька шестиствольних мінометів та іншу техніку.
…Полк стрімко рухався на південний захід. Ось він уже на території Козельщинського району. Зовсім поруч — рідне село Хохича — Бреусівка. Як там діти, дружина, батьки? Чи не розправилися гітлерівці з сім’єю командира? Адже більше двох років він не мав про неї жодної звісточки. Командування дало доблесному офіцеру дводобову відпустку. 25 вересня відбулася його хвилююча й остання зустріч зі своєю сім’єю…
…Полк вів тяжкі бої за Кіровоград. У районі Лелеківки було оточено велике вороже угруповання. У його знищенні брала участь і рота Хохича. Ворог поливав наступаючі війська щільним вогнем. І ось голову командира мов опекло. Полилася гаряча кров. Досвідченому хірургу Володимиру Барангеєву не вдалося врятувати життя С.О.Хохича.
На його могилі у Кіровограді на мармуровій плиті висічено: «Гвардії капітан Сергій Онопрійович Хохич (1912-1944)».

 

Comments are now closed for this entry

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1005
1827
1862
17858
21569
79093
1784932

11.06%
7.33%
13.86%
0.57%
0.33%
66.86%
Online (15 minutes ago):15
15 guests
no members

Ваш IP:141.8.142.117