Остання зустріч…

Останні новини

  • ДЛЯ НЕЇ ХОРІШКІВСЬКА ЗЕМЛЯ СТАЛА РІДНОЮ
    Із Сибіру — до ХорішокКоли онуки були малими (а їх у Раїси Єгорівни четверо: три хлопці й одна дівчина), вони сідали гуртом, брали географічний атлас, і бабуся Рая починала «урок географії»:— Дивіться, діти, де ваша бабуся навчалася, де жила і звідки сюди приїхала. А показувати було що… Ось тут, у Забайкаллі (Читинська область), народилася... Ось сюди, на Алтай, маленькою — у дитинстві боліли суглоби — медсестра возила дівчинку лікуватися. Середню й вищу освіту здобула у Тюменській області, вивчившись на вчителя російської мови та літератури. На четвертому курсі вийшла заміж, народила доньку; працювала у Бєлгородській області…
  • ВІДГУКНІТЬСЯ, РОДИЧІ!
    Я сама харків’янка, але родина моя уся, із першого коліна, з Козельщини, а точніше — з хутору Омельничого. Я хочу знайти нащадків своїх родичів. У мене є лише деякі відомості про них та одна фотокартка. На цій світлині зображені моя прабабця та її сестра. Прабабусю звали Тетяна Соха, а її сестру — Анастасія (баба Настя, як звали її родичі). Прадідуся звали Федір Прус. 
  • ЖИТТЯ БУЛО Б НУДНИМ БЕЗ ДИВАКІВ
    У світі, де панує відчайдушна боротьба за економічне виживання, будь-яка оригінальність видається дивацтвом — зумисним, нарочитим. Але коли заходиш до цієї садиби, розумієш: усе, що потрапляє тобі на очі, навіть ненароком, — невигадливе, простеньке — вписується в інтер’єр і екстер’єр природно й невимушено, прикрашаючи двір і хату і водночас характеризуючи їхнього господаря.

Остання зустріч…

Хохич…У передвоєнні роки уродженець села Бреусівки Сергій Онопрійович Хохич працював учителем Другої Олександрівської, а потім — завідуючим Щуріївської початкової школи. Аж тут — війна. Закінчивши військове училище, Сергій Онопрійович влився у діючу армію.

…Після переможної Курської битви його військова частина визволяла Харків, а потім — Полтаву. Саме тут, біля річки Ворскли, в одному з населених пунктів, фашисти чинили запеклий опір. Тому командування створило сильний ударний загін. Рота Хохича повинна була проникнути у тил ворога і створити необхідні умови для успішних дій загону. Ворог не очікував раптового нападу. Воїни захопили двадцять бронетранспортерів, кілька шестиствольних мінометів та іншу техніку.
…Полк стрімко рухався на південний захід. Ось він уже на території Козельщинського району. Зовсім поруч — рідне село Хохича — Бреусівка. Як там діти, дружина, батьки? Чи не розправилися гітлерівці з сім’єю командира? Адже більше двох років він не мав про неї жодної звісточки. Командування дало доблесному офіцеру дводобову відпустку. 25 вересня відбулася його хвилююча й остання зустріч зі своєю сім’єю…
…Полк вів тяжкі бої за Кіровоград. У районі Лелеківки було оточено велике вороже угруповання. У його знищенні брала участь і рота Хохича. Ворог поливав наступаючі війська щільним вогнем. І ось голову командира мов опекло. Полилася гаряча кров. Досвідченому хірургу Володимиру Барангеєву не вдалося врятувати життя С.О.Хохича.
На його могилі у Кіровограді на мармуровій плиті висічено: «Гвардії капітан Сергій Онопрійович Хохич (1912-1944)».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
11
2035
2904
12935
34754
47964
1153044

Прогноз
2016

10.94%
6.35%
16.38%
0.60%
0.48%
65.25%
Online (15 minutes ago):8
8 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.228