Жменька «охоронних» прибамбасiв

Останні новини

  • Електрокардіограф — екстреній медицині
    Нещодавно для підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району придбано електрокардіограф з функцією дистанційної передачі ЕКГ – «ЮКАРД100».
  • ЩО ТО ЗА РОСЛИНА — «ХІРУРГ» БЕЗ НОЖА?
    «Чула, що є така рослина, яку називають «хірург без ножа». Кажуть,  що є цілющі рецепти застосування її від варикозу, навіть при відкритих виразках. Чи правда це? Розкажіть, будь ласка, про неї. А.САВЕЛІНА»
  • ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ
    За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  від 30 до 50% випадків раку можна уникнути, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. Адже на початкових стадіях онкозахворювання значно краще піддається лікуванню. Симптоми, що можуть з’являтися у процесі розвитку хвороби, залежать від її виду.

Жменька «охоронних» прибамбасiв

охоронаЧи ж думав я, чи ж гадав у свій час, що, вийшовши на пенсію, буду підробляти не де-небудь, а… в охоронній фірмі? Хоча… що тут дивного? Мій же дід Данило, досягнувши солідного віку, сторожував на фермі. Щоправда, як казав славнозвісний Шельменко-денщик, воно то так, та трішечки не так. Дід мій працював «воловиком», тобто порався біля волів. А постарівши, ніякої пенсії не отримав — її для колгоспників просто не існувало в природі у 50-і роки минулого століття. Отож сторожував, аби якусь «паличку» зайву на трудодні заробити та якийсь пуд зерна отримати в кінці року.

Я ж десятиліттям трудився на журналістській ниві, у передпенсійний вік — ще й редактором райгазети «Козельщинські вісті». На відміну від свого діда, і пенсію отримав. Щоправда, коли порівняти її із шаленою дорожнечею, котра «шаленіє» ледь не щоденно, то це не пенсія, а сльози. Отож і довелось, бачте, підробляти. Думав, на 3-4 місяці, а одержалося понад два роки «відохоронив» у двох різних фірмах.
Отже, я — охоронець. Не крутий — банківський, олігархів, депутатів і т. д. Ні, звичайний, «виробничий».
Що охороняв? Та яка різниця? Одним словом, об’єкти. А на них — ТМЦ (товарно-матеріальні цінності), за які відповідаєш головою (точніше, власним гаманцем).
Що ж залишилося у пам’яті від цих «охоронних» років? Перше: ніде не відчуваєш себе таким… молодим, як в охороні! Адже вимоги і до 18-річного охоронця, і до того, кому вже… кгм…м’яко кажучи, за 60, однаковісінькі.
Друге: ніде, ні в жодній організації (крім охоронної фірми) не спрацьовує так відверто і, даруйте, цинічно оте банальне прислів’я: «Я — начальник, ти …» Ну, ви зрозуміли.
І третє: не в кожній фірмі, але в окремих лайка, матюки — то звичайний засіб спілкування. До цього звикаєш раз і назавжди, як до чогось необхідного, постійного і навіть, до певної міри, буденного.
Позитивний бік охоронної служби — вчасна зарплата. Хай не така вже й солідна, як хотілося б, але «приварок» до сімейного бюджету все-таки вагомий.
Як і в кожній організації, в охороні свої нюанси, анекдотичні ситуації, казуси, скажемо так, прибамбаси. Особливо в час проведення інструктажів по несенню служби. Кілька з них мені хочеться подати на ваш суд, шановні читачі.
Отже, сміємося на здоров’я!

А жiнки — розпущенi!
Інструктаж перед початком зміни.
Керівник:
— Ви повинні неухильно дотримуватися форми одягу! Чоловіки мають бути заправлені, а жінки — розпущені!

Подзвоню на центральний пост…
Пост спостереження за рухом автотранспорту. Залік з посадової інструкції. 
Перевіряючий:
— Що ви охороняєте на своєму посту?
Охоронниця:
— Дорогу…машини на дорозі…
— Це ж як? Щоб ніхто не вкрав дорогу або машину?
— Щоб ніхто не вкрав…
— А якщо вкраде?
— Тоді подзвоню на центральний пост…

Бо я спав…
Дзвінок до чергової частини.
— Пост номер…охоронець (ім’я). Віддайте мій мобільник!
— А хто у вас його взяв?
— Звідки я знаю? Я спав!

Щоб не втiк
Перевіряючий:
— Ваші дії у наданні першої допомоги при відкритому переломі гомілки?
Охоронець:
— Візьму дві шини, приставлю до ноги, закріплю і зав’яжу, щоб потерпілий нікуди не втік…
Ти ж була у шоломi!
Інструктаж перед початком зміни. Охоронниця:
— Хіба так можна працювати? Ліхтарі не горять, темрява. Я упала в яму і ледь не зламала ногу!
Керівник:
— З тобою не могло нічого трапитися. Ти ж була у захисному шоломі!

Ви, б…, повиннi бути ввiчливими!
Керівник:
— Як ви, растуди… вашу… ведете себе з людьми? Ви їм, мать вашу …, грубите! Запам’ятайте, … вашу мать, що ви посадові особи, і повинні, б…, бути з людьми ввічливими, … вашу мать!..

Кость ТАРАНЕНКО

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
60
2041
5758
13457
40736
66381
1668055

Прогноз
2640

11.70%
6.21%
14.17%
0.58%
0.35%
67.01%
Online (15 minutes ago):10
10 guests
no members

Ваш IP:54.80.87.166