Жменька «охоронних» прибамбасiв

Останні новини

  • ПРОСО: ЧИ МАЄ ЗНАЧЕННЯ КОЛІР?
    «Я щороку сію на своїй присадибній ділянці просо. І от у чому проблема: у позаминулому році після обмолоту я помітила, що серед звичайного жовтуватого проса де-не-де траплялося чорне на колір. А коли змолотили у минулому році, виявилося що тепер майже усе зерно чорного забарвлення. Не знаю, що й робити. Куди його можна використовувати? Чи можна його згодовувати хоча б курям? І чи його можна також застосовувати від пролежнів, як і звичайне просо? Лідія Петрівна РАДЧЕНКО, пенсіонерка, с.Бреусівка»
  • Ювелірні вироби виглядатимуть, ніби нові
    Хочете повернути блиск вашим улюбленим прикрасам?  Зробити це досить легко. Вам лише знадобляться: по одній столовій ложці солі, соди, засобу для миття посуду, склянка води та шматок алюмінієвої фольги.Відріжте шматок алюмінієвої фольги і покладіть на дно невеликої миски або склянки. Налийте гарячу воду в миску. Додайте сіль, соду, і рідину для миття посуду. Покладіть ювелірні вироби на фольгу і залиште на 5-10 хвилин.Промийте ювелірні вироби у прохолодній воді і протріть сухою м'якою тканиною.
  • «Бомбочки» для ванни
    Ваші дітки не завжди із задоволенням біжать у ванну? Можливо, це зміниться, коли ви зробите для них різнокольорові «бомбочки». Додаючи ті чи інші косметичні інгредієнти, ви підсилите корисні властивості «бомбочок». Згодом  ви й самі захочете купатися тільки з цими ароматними кульками. Залежно від настрою, можна додавати тонізуючі, заспокійливі, розігріваючі, пом’якшувальні та інші добавки.  Для прикладу пропонуємо вам кілька найпопулярніших рецептів.

Жменька «охоронних» прибамбасiв

охоронаЧи ж думав я, чи ж гадав у свій час, що, вийшовши на пенсію, буду підробляти не де-небудь, а… в охоронній фірмі? Хоча… що тут дивного? Мій же дід Данило, досягнувши солідного віку, сторожував на фермі. Щоправда, як казав славнозвісний Шельменко-денщик, воно то так, та трішечки не так. Дід мій працював «воловиком», тобто порався біля волів. А постарівши, ніякої пенсії не отримав — її для колгоспників просто не існувало в природі у 50-і роки минулого століття. Отож сторожував, аби якусь «паличку» зайву на трудодні заробити та якийсь пуд зерна отримати в кінці року.

Я ж десятиліттям трудився на журналістській ниві, у передпенсійний вік — ще й редактором райгазети «Козельщинські вісті». На відміну від свого діда, і пенсію отримав. Щоправда, коли порівняти її із шаленою дорожнечею, котра «шаленіє» ледь не щоденно, то це не пенсія, а сльози. Отож і довелось, бачте, підробляти. Думав, на 3-4 місяці, а одержалося понад два роки «відохоронив» у двох різних фірмах.
Отже, я — охоронець. Не крутий — банківський, олігархів, депутатів і т. д. Ні, звичайний, «виробничий».
Що охороняв? Та яка різниця? Одним словом, об’єкти. А на них — ТМЦ (товарно-матеріальні цінності), за які відповідаєш головою (точніше, власним гаманцем).
Що ж залишилося у пам’яті від цих «охоронних» років? Перше: ніде не відчуваєш себе таким… молодим, як в охороні! Адже вимоги і до 18-річного охоронця, і до того, кому вже… кгм…м’яко кажучи, за 60, однаковісінькі.
Друге: ніде, ні в жодній організації (крім охоронної фірми) не спрацьовує так відверто і, даруйте, цинічно оте банальне прислів’я: «Я — начальник, ти …» Ну, ви зрозуміли.
І третє: не в кожній фірмі, але в окремих лайка, матюки — то звичайний засіб спілкування. До цього звикаєш раз і назавжди, як до чогось необхідного, постійного і навіть, до певної міри, буденного.
Позитивний бік охоронної служби — вчасна зарплата. Хай не така вже й солідна, як хотілося б, але «приварок» до сімейного бюджету все-таки вагомий.
Як і в кожній організації, в охороні свої нюанси, анекдотичні ситуації, казуси, скажемо так, прибамбаси. Особливо в час проведення інструктажів по несенню служби. Кілька з них мені хочеться подати на ваш суд, шановні читачі.
Отже, сміємося на здоров’я!

А жiнки — розпущенi!
Інструктаж перед початком зміни.
Керівник:
— Ви повинні неухильно дотримуватися форми одягу! Чоловіки мають бути заправлені, а жінки — розпущені!

Подзвоню на центральний пост…
Пост спостереження за рухом автотранспорту. Залік з посадової інструкції. 
Перевіряючий:
— Що ви охороняєте на своєму посту?
Охоронниця:
— Дорогу…машини на дорозі…
— Це ж як? Щоб ніхто не вкрав дорогу або машину?
— Щоб ніхто не вкрав…
— А якщо вкраде?
— Тоді подзвоню на центральний пост…

Бо я спав…
Дзвінок до чергової частини.
— Пост номер…охоронець (ім’я). Віддайте мій мобільник!
— А хто у вас його взяв?
— Звідки я знаю? Я спав!

Щоб не втiк
Перевіряючий:
— Ваші дії у наданні першої допомоги при відкритому переломі гомілки?
Охоронець:
— Візьму дві шини, приставлю до ноги, закріплю і зав’яжу, щоб потерпілий нікуди не втік…
Ти ж була у шоломi!
Інструктаж перед початком зміни. Охоронниця:
— Хіба так можна працювати? Ліхтарі не горять, темрява. Я упала в яму і ледь не зламала ногу!
Керівник:
— З тобою не могло нічого трапитися. Ти ж була у захисному шоломі!

Ви, б…, повиннi бути ввiчливими!
Керівник:
— Як ви, растуди… вашу… ведете себе з людьми? Ви їм, мать вашу …, грубите! Запам’ятайте, … вашу мать, що ви посадові особи, і повинні, б…, бути з людьми ввічливими, … вашу мать!..

Кость ТАРАНЕНКО

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
751
1626
4072
10947
32765
70044
1103091

Прогноз
1944

10.93%
6.41%
16.47%
0.62%
0.49%
65.07%
Online (15 minutes ago):22
22 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.39