«А й справдI, воно менI нужне?..»

Останні новини

  • Електрокардіограф — екстреній медицині
    Нещодавно для підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району придбано електрокардіограф з функцією дистанційної передачі ЕКГ – «ЮКАРД100».
  • ЩО ТО ЗА РОСЛИНА — «ХІРУРГ» БЕЗ НОЖА?
    «Чула, що є така рослина, яку називають «хірург без ножа». Кажуть,  що є цілющі рецепти застосування її від варикозу, навіть при відкритих виразках. Чи правда це? Розкажіть, будь ласка, про неї. А.САВЕЛІНА»
  • ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ
    За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  від 30 до 50% випадків раку можна уникнути, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. Адже на початкових стадіях онкозахворювання значно краще піддається лікуванню. Симптоми, що можуть з’являтися у процесі розвитку хвороби, залежать від її виду.

«А й справдI, воно менI нужне?..»

karikatura ushanka ravshan egamberdiev 10729На хуторі Худенках, де пройшло моє дитинство, було у кінці 50-х років минулого століття щось трохи більше двох десятків осель. Жили тут дві багатодітні сім’ї — по семеро і більше дітей. Усі вони зростали, як правило, працьовитими, уміли постояти за себе. «Зірок» у науках не знімали, але лайливими були — до неможливості. Ми, інші хутірські діти, з самого малечку пізнавали від них новий курс наук зі вживання… матюків та й, що гріха таїти, інших «заборонених» речей.

Жив собі на хуторі і такий собі «веселий» дідусь Трохим Зінченко, любитель анекдотів та найтяжчих дискусій, за які у свій час і відбував кілька років у сталінських таборах. Але почуття гумору не втратив і, схоже, не розкаявся.
Та мова дещо про інше.
Дід Трохим дуже любив зачіпати дітей, на кшталт: «Куди йдеш? Як тебе звати?» І так далі.
І ось одного разу сидів він на колоді біля своєї хати, смалив самокрутку. А по стежині йшов з батіжком п’ятирічний хлопчик зі згаданої багатодітної сім’ї.
— Хлопчику, куди ти йдеш? — за звичаєм запитав дідусь.
— Діду, куди я йду, воно Вам і на… не нужне! — недовго думаючи, відповів хлопчак і — тільки п’ятки зблиснули.
— Ах ти ж, халамиднику! — вигукнув обурений дід. — Я тебе заматюкаюся! Ось я тобі!.. — підвівся, хапаючись за лозинку. А потім (розповідав він згодом хуторянам біля комори)… постояв трохи, подумав.
— А пацан же правий! Хіба воно мені нужне, куди він іде? — засміявся, та й знову всівся на колоду, докурювати цигарку…

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2764
2743
9690
20240
56288
56951
1740558

Прогноз
2880

11.29%
7.10%
13.89%
0.57%
0.34%
66.81%
Online (15 minutes ago):29
29 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.94