ПРОСО: ЧИ МАЄ ЗНАЧЕННЯ КОЛІР?

Останні новини

  • «А й справдI, воно менI нужне?..»
    На хуторі Худенках, де пройшло моє дитинство, було у кінці 50-х років минулого століття щось трохи більше двох десятків осель. Жили тут дві багатодітні сім’ї — по семеро і більше дітей. Усі вони зростали, як правило, працьовитими, уміли постояти за себе. «Зірок» у науках не знімали, але лайливими були — до неможливості. Ми, інші хутірські діти, з самого малечку пізнавали від них новий курс наук зі вживання… матюків та й, що гріха таїти, інших «заборонених» речей.
  • Який домисел? Це ж брехня!..
    Це було у 80-і роки минулого століття. Я працював тоді власкором «Кіровоградської правди». Якось прибув у відрядження в один із районів області. За звичаєм, перш за все, завітав до колег у редакцію районної газети, де редактором віднедавна працював мій однокашник по Київському університету Толя.Не встиг ступити на поріг редакції, як назустріч стрімко вибігає явно розгніваний літній чоловік з буйною сивою шевелюрою.— Ідіоти, писаки хренові, матір вашу! — репетує дядько, вже простуючи по вулиці. — Морди б вам понабивати за таку писанину!..Заходжу в кабінет до редактора.
  • Приколи, притчі, побрехеньки від Костянтина Тараненка
    Від автора:Ось і знову, шановні читачі, ми зустрічаємося з вами у нашому жвавому, непересічному і такому «смачному» «Веселому варенику»!Звичайно, не винайду велосипеда і не відкрию Америку, коли згадаю, до певної міри, банальну, але таку живучу, як українці за вибриків різних режимів, істину: народ живе до того часу, доки уміє сміятися над собою.Отже, до вашої уваги — чергова пригорща приколів, притч і побрехеньок, почутих, записаних та пережитих у різні часи і періоди мого життя. Якщо до вподоби — смійтеся на здоров’я, а ні — вибачте. Як зумів, так і написав. З повагою і до нових зустрічей! Назавжди ваш — К.Т.

ПРОСО: ЧИ МАЄ ЗНАЧЕННЯ КОЛІР?

просо«Я щороку сію на своїй присадибній ділянці просо. І от у чому проблема: у позаминулому році після обмолоту я помітила, що серед звичайного жовтуватого проса де-не-де траплялося чорне на колір. А коли змолотили у минулому році, виявилося що тепер майже усе зерно чорного забарвлення. Не знаю, що й робити. Куди його можна використовувати? Чи можна його згодовувати хоча б курям? І чи його можна також застосовувати від пролежнів, як і звичайне просо?

Лідія Петрівна РАДЧЕНКО, пенсіонерка, с.Бреусівка»

Існує понад 400 видів проса. Деякі з них і називаються залежно від кольору насіння: просо червоне, біле, чорне тощо. Ці сорти не використовуються у харчуванні людей, оскільки вони не мають такої поживної цінності, як просо звичайне. Найчастіше кольорові сорти проса використовуються для годівлі птахів, від екзотичних канарок — до свійських курей чи індиків. Отож, Лідіє Петрівно, не бійтеся і сміливо годуйте своїм просом домашніх птахів.

У медицині просо цінується за сечогінну й потогінну властивості. Його також застосовують при анемії, підвищеному артеріальному тиску, пухлинах, переломах кісток, для загоєння ран.
У народній медицині при застосуванні проса організм отримує енергію і силу. Це чудовий засіб від псоріазу, цукрового діабету, атеросклерозу тощо.
Але найвідомішим просо є саме через його застосування від пролежнів. І тут уже не має значення, якого забарвлення є зерно — червоне, біле чи чорне.
Чому саме просо? По-перше, тільки просо має дископодібну форму, що не дає збиватися зернам у купу. По-друге, просо завжди вважалося високоенергетичним злаком, котрий «чистить» ауру і передає тілу користувача свою енергію. По-третє, просо має властивість вбирати вологу, утримувати тепло і довго зберігатися.
Пролежні виникають у результаті тривалого лежання або сидіння на одному місці в одній позі. При здавлюванні м'яких тканин, м'язів, де відстань від кісткового виступу до поверхні тіла мінімальна, а навантаження (маса тіла) максимальне, — відбувається порушення процесу обміну речовин. При відсутності руху клітин утворюється застій, шкіра і м'язи починають відмирати. Відбувається запальний процес — гниття і лущення.
Саме просо за формою і складом має властивості, здатні подразнювати шкіру і розширювати судини. Якщо правильно розмістити кількість проса у матраці або подушці, то з’явиться ефект мікро-масажу.
Людський організм взаємодіє, мов шестерний механізм. Тому якщо прискорюється кровообіг і поліпшується обмін речовин, людина краще спить і її організм повністю відновлюється. Отож мікро-масажний протипролежневий матрац допоможе ще й від болю у спині, у попереку, у суглобах, у м’язах, від радикуліту, сколіозу, остеохондрозу, від безсоння та недосипання й головного болю.

З ЧОГО І ЯК ЗРОБИТИ ПРОТИПРОЛЕЖНЕВИЙ МАТРАЦ?

kovrТканина повинна бути щільною і натуральною, найкраще — льон.
Для матрацу розміром 1,80 х 0,8 м (підійде для будь-якого дорослого, тому що у місце розташування подушки його можна не стелити) вистачить відра проса.
Зшиваємо два однакових прямокутники (квадрата, якщо вам потрібен невеликий килимок на стілець) з трьох сторін, четверту залишаємо незастроченою. Далі прострочуємо матрац паралельними рядками на відстані 4 см, як на картинці.
У кожен «відсік» засипаємо просо приблизно до середини висоти, але щільно. Щоб наповнювач ліг щільніше, потрібно при засипанні кілька разів добре струснути матрац. Після заповнення всіх відсіків застрочуємо матрац із четвертого боку, розстеляємо його на рівній поверхні і руками розподіляємо наповнювач рівномірно по кожному відділенню.
Бажаємо, щоб ці поради вам ніколи не знадобилися.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
771
2743
7907
20240
54505
56951
1738775

Прогноз
3384

11.30%
7.08%
13.90%
0.57%
0.34%
66.82%
Online (15 minutes ago):34
34 guests
no members

Ваш IP:40.77.167.77