Ефективні способи оживити квіти

Останні новини

  • Електрокардіограф — екстреній медицині
    Нещодавно для підстанції екстреної медичної допомоги Козельщинського району придбано електрокардіограф з функцією дистанційної передачі ЕКГ – «ЮКАРД100».
  • ЩО ТО ЗА РОСЛИНА — «ХІРУРГ» БЕЗ НОЖА?
    «Чула, що є така рослина, яку називають «хірург без ножа». Кажуть,  що є цілющі рецепти застосування її від варикозу, навіть при відкритих виразках. Чи правда це? Розкажіть, будь ласка, про неї. А.САВЕЛІНА»
  • ПОПЕРЕДИТИ, ЩОБ ЖИТИ
    За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я,  від 30 до 50% випадків раку можна уникнути, якщо щорічно проходити профілактичні обстеження. Адже на початкових стадіях онкозахворювання значно краще піддається лікуванню. Симптоми, що можуть з’являтися у процесі розвитку хвороби, залежать від її виду.

Ефективні способи оживити квіти

3360midЯк так виходить, що, вибираючи у квітковому магазині гарний букет, ми бачимо його зів’ялим у домашній вазі вже через 2 дні? Ми хочемо поділитися з вами дієвими і незвичайними способами оживити букет.

«Зваріть» стебло

Такий шоковий спосіб підходить квітам, які мають неоднорідне стебло, щільне зовні і м’яке всередині. Це хризантеми, півонії, гербери, гортензії.
Опускаємо стебло рослини на 5-7 см у киплячу воду приблизно на три секунди. Дістаємо й обрізаємо гострим ножем навскіс ту частину, яка була в окропі. Відразу ставимо у чисту холодну воду. Таким чином запускається своєрідний процес «оновлення» рослини і квіти простоять набагато довше. Більше того, за допомогою цього методу можна дати друге життя квітам, які вже почали в’янути.

Дайте води листю, а то воно забере її у квітів

Те, що листя не повинне плавати у воді, щоб не провокувати ріст бактерій, відомо. Краще, якщо листя у букеті буде якнайменше, бо воно витягує на себе вологу з квітів. Не хочете позбавлятися — обприскуйте з пульверизатора кожен день.

«Пригостіть» квіти коктейлем

Так, квіти люблять випити незвичайної води і дуже добре реагують на добавки. Якщо ви не користуєтеся спеціальними промисловими добавками, то порадуйте квіти:
аспірином (1 таблетка на середню вазу);
нашатирним спиртом (1-3 ч. л., залежно від об'єму вази);
універсальною сумішшю (1 ч. л. лимонної кислоти, 1 ч. л. цукру, 1 крапля відбілювача).
У деяких квітів є свої примхи. Наприклад, айстра — «алкогольна дама» і довго простоїть у коктейлі з 1 ч. л. спирту на 1 літр води. Тюльпани і нарциси люблять цукор, а троянди — лимонну кислоту.
Якщо потрібно, щоб швидше розпустилися бутони, помічник — камфора або нашатирний спирт.

Змусьте їх пити

Провокуючи у рослинах вироблення активних речовин, деякі засоби буквально змушують їх пити воду. Найефективніші — аспірин та активоване вугілля.
У квіти з порожнистим стеблом воду можна залити прямо всередину стебла і закрити отвір шматочком вати. Жоржини і люпин так проживуть набагато довше. Гортензія виглядатиме свіжо, якщо періодично занурювати квіти у ємність із водою.
Але є одна рослина, яка воду не переносить. Якщо поставити у воду мімозу, вона швидко запліснявіє, а жовті кульки почорніють. Тримайте її у ємності без води.

Поставте поруч рослину-лікаря

Деякі квіти люблять горду самотність: так, наприклад, квіти, які сусідять у букеті з трояндами або нарцисами, довго не проживуть. А ось інші рослини, навпаки, виступають у ролі лікарів. Букет проживе довше, якщо його сусідами у вазі будуть усі види пеларгонії, гілочки туї або маренки.

Покладіть квіти у холодильник

Практично всі квіти добре зберігаються у холоді, і це знання допоможе, якщо потрібно зберегти букет для урочистого випадку.
Тюльпани, гвоздики, хризантеми чудово проживуть пару днів без води у холодильнику, але стебла краще обернути вологою тканиною. Інші рослини потрібно зберігати у воді, підрізавши при цьому стебла. Трояндам як «зал очікування» підійде і холодна лоджія.

Обірвіть тичинки

У квітів з довгими тичинками можна їх видалити, щоб продовжити життя букету. Таким чином припиняється запилення. Це стосується тюльпанів, лілій, декоративних маків. У випадку з ліліями така дія позбавить вас і від різкого запаху в кімнаті.

Пожертвуйте «ногами», щоб зберегти «голову»

Найскладніше зберегти букет, коли у ньому багато «учасників», — якісь квіти, звичайно, зав’януть першими. В цьому випадку зробіть стебла квітів максимально короткими, а зріз — максимально довгим. Прибирайте зів’ялі бутони, щоб вони не заражали інші, і підрізайте стебла кожен день.
У випадку з тюльпанами їх листя забирають у квітів багато вологи, тому що схожі за структурою. Видаліть нижнє листя, щоб дати бутонам пожити довше.

Застосуйте «тортури»

Спробуйте незвичайні способи обробки стебла, щоб збільшити надходження води:
розімніть стебла внизу молоточком (бузок, троянди);
обробіть стебла сіллю, перед тим як помістити у вазу (калли, гарбери);
розщепіть стебла внизу і вставте шматочок сірника (хризантема);
подряпайте стебла внизу гострим предметом (нарциси, тюльпани).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
2764
2743
9690
20240
56288
56951
1740558

Прогноз
2880

11.29%
7.10%
13.89%
0.57%
0.34%
66.81%
Online (15 minutes ago):29
29 guests
no members

Ваш IP:54.36.148.94