Альтернатива пестицидам є

Останні новини

  • ЛІТО У РОЗПАЛІ. У ПРЯМОМУ СЕНСІ
    5 червня о 22 год. 15 хв. на приватній земельній ділянці в селі Новоселівці Бреусівської сільської ради виникла пожежа, вогнем знищено тюк цьогорічного лугового сіна масою близько 300 кг.
  • ШАР-ГОРА: ВТРИМАТИ МАРКУ
    Минулої суботи на Шар-горі у Приліпці традиційно пройшло обласне свято «Козацької слави цілюще джерело», що знову зібрало сотні гостей і дало привід ділитися враженнями протягом не одного дня. Як і в минулі роки, повсюди кипіла жвава торгівля, звучала народна пісня. Почесні гості свята на чолі з легендарним «Яковом Остряницею» пройшли колоною і поклали квіти до пам’ятного знаку на честь древньої  Говтви та її славних козаків.  Після офіційних привітань перед глядачами виступали артисти Полтавської обласної філармонії та фольклорні колективи. «Цвяхом програми» стала історична реконструкція бою, підготовлена сучасним козацтвом. Навколо було барвисто від вишиванок, рушників, сувенірів, картин; гамірно від звуків різноманітної музики,...
  • СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ДАЄ НОВІ РЕЗУЛЬТАТИ
    Нещодавно комунальне господарство Козельщинської об’єднаної територіальної громади поповнилося новою технікою — трактором «Беларус» вартістю понад півмільйона гривень.

Альтернатива пестицидам є

Сучасне ведення сільськогосподарської практики невід’ємно пов’язане із використанням хімічних засобів захисту рослин. Застосування пестицидів є однією зі складових сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Адже потенційні щорічні втрати врожаю від шкідників, хвороб та бу’рянів перевищують 30%, тому аграрна галузь не може повністю обійтися без використання пестицидів. Однак, захищаючи врожаї, слід думати і про наслідки.

Пестициди є дуже стійкими токсичними речовинами. Вони мають здатність до накопичування у навколишньому середовищі та міграції, яку вже не можна контролювати. Застосування хімічних засобів захисту рослин призводить до пригнічення біологічної активності ґрунтів і перешкоджає природному відновленню родючості, викликає втрату харчових цінностей та смакових якостей сільськогосподарської продукції, знижує урожайність багатьох сільськогосподарських культур через загибель комах-запилювачів.
Потрапляючи в організм людини, пестициди накопичуються у великих кількостях, що призводить до погіршення стану здоров’я та розвитку багатьох важких хвороб.
Але альтернатива є — це впровадження органічної системи землеробства із застосуванням біологічного методу захисту рослин, що сприяє виробництву продукції рослинництва вищої і поліпшеної екологічної якості на основі відмови від хімічних пестицидів та агрохімікатів. З кожним роком зростає інтерес до розробок у галузі біологічного методу — використання корисних комах, кліщів, мікробіопрепаратів. Біологічний метод захисту рослин дуже ефективний, дешевий і безпечний. Його головна перевага, на відміну від застосування пестицидів, у тому, що він не знищує корисних комах і тварин та не порушує рівновагу в природі. Ось чому застосування біологічних методів захисту рослин від шкідників останнім часом набуває все більшого поширення.
У нашому районі товаровиробники сільськогосподарської продукції застосовують біологічні препарати (інокулянти) при вирощуванні сої, випускають трихограму на посівах кукурудзи, а приватно-сільськогосподарське підприємство «АФ «Україна- Говтва» вирощує сільськогосподарську продукцію без застосування пестицидів та мінеральних добрив. Така органічна, екологічно чиста продукція користується попитом у країнах ЄС і може бути продуктом комерційної діяльності для сільськогосподарських підприємств усіх форм власності.
Виходячи з цього, є всі підстави вважати, що обсяги застосування біологічних препаратів будуть збільшуватися, а цей напрям у землеробстві через чисельні й різноманітні екологічні проблеми й бажання населення вживати екологічно чисту і повноцінну продукцію буде розвиватися й надалі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
187
2853
5601
36418
84598
95067
1418130

Прогноз
3120

12.48%
5.96%
14.83%
0.52%
0.40%
65.81%
Online (15 minutes ago):31
one guest
no members

Ваш IP:54.159.91.117