Альтернатива пестицидам є

Останні новини

  • «А й справдI, воно менI нужне?..»
    На хуторі Худенках, де пройшло моє дитинство, було у кінці 50-х років минулого століття щось трохи більше двох десятків осель. Жили тут дві багатодітні сім’ї — по семеро і більше дітей. Усі вони зростали, як правило, працьовитими, уміли постояти за себе. «Зірок» у науках не знімали, але лайливими були — до неможливості. Ми, інші хутірські діти, з самого малечку пізнавали від них новий курс наук зі вживання… матюків та й, що гріха таїти, інших «заборонених» речей.
  • Який домисел? Це ж брехня!..
    Це було у 80-і роки минулого століття. Я працював тоді власкором «Кіровоградської правди». Якось прибув у відрядження в один із районів області. За звичаєм, перш за все, завітав до колег у редакцію районної газети, де редактором віднедавна працював мій однокашник по Київському університету Толя.Не встиг ступити на поріг редакції, як назустріч стрімко вибігає явно розгніваний літній чоловік з буйною сивою шевелюрою.— Ідіоти, писаки хренові, матір вашу! — репетує дядько, вже простуючи по вулиці. — Морди б вам понабивати за таку писанину!..Заходжу в кабінет до редактора.
  • Приколи, притчі, побрехеньки від Костянтина Тараненка
    Від автора:Ось і знову, шановні читачі, ми зустрічаємося з вами у нашому жвавому, непересічному і такому «смачному» «Веселому варенику»!Звичайно, не винайду велосипеда і не відкрию Америку, коли згадаю, до певної міри, банальну, але таку живучу, як українці за вибриків різних режимів, істину: народ живе до того часу, доки уміє сміятися над собою.Отже, до вашої уваги — чергова пригорща приколів, притч і побрехеньок, почутих, записаних та пережитих у різні часи і періоди мого життя. Якщо до вподоби — смійтеся на здоров’я, а ні — вибачте. Як зумів, так і написав. З повагою і до нових зустрічей! Назавжди ваш — К.Т.

Альтернатива пестицидам є

Сучасне ведення сільськогосподарської практики невід’ємно пов’язане із використанням хімічних засобів захисту рослин. Застосування пестицидів є однією зі складових сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Адже потенційні щорічні втрати врожаю від шкідників, хвороб та бу’рянів перевищують 30%, тому аграрна галузь не може повністю обійтися без використання пестицидів. Однак, захищаючи врожаї, слід думати і про наслідки.

Пестициди є дуже стійкими токсичними речовинами. Вони мають здатність до накопичування у навколишньому середовищі та міграції, яку вже не можна контролювати. Застосування хімічних засобів захисту рослин призводить до пригнічення біологічної активності ґрунтів і перешкоджає природному відновленню родючості, викликає втрату харчових цінностей та смакових якостей сільськогосподарської продукції, знижує урожайність багатьох сільськогосподарських культур через загибель комах-запилювачів.
Потрапляючи в організм людини, пестициди накопичуються у великих кількостях, що призводить до погіршення стану здоров’я та розвитку багатьох важких хвороб.
Але альтернатива є — це впровадження органічної системи землеробства із застосуванням біологічного методу захисту рослин, що сприяє виробництву продукції рослинництва вищої і поліпшеної екологічної якості на основі відмови від хімічних пестицидів та агрохімікатів. З кожним роком зростає інтерес до розробок у галузі біологічного методу — використання корисних комах, кліщів, мікробіопрепаратів. Біологічний метод захисту рослин дуже ефективний, дешевий і безпечний. Його головна перевага, на відміну від застосування пестицидів, у тому, що він не знищує корисних комах і тварин та не порушує рівновагу в природі. Ось чому застосування біологічних методів захисту рослин від шкідників останнім часом набуває все більшого поширення.
У нашому районі товаровиробники сільськогосподарської продукції застосовують біологічні препарати (інокулянти) при вирощуванні сої, випускають трихограму на посівах кукурудзи, а приватно-сільськогосподарське підприємство «АФ «Україна- Говтва» вирощує сільськогосподарську продукцію без застосування пестицидів та мінеральних добрив. Така органічна, екологічно чиста продукція користується попитом у країнах ЄС і може бути продуктом комерційної діяльності для сільськогосподарських підприємств усіх форм власності.
Виходячи з цього, є всі підстави вважати, що обсяги застосування біологічних препаратів будуть збільшуватися, а цей напрям у землеробстві через чисельні й різноманітні екологічні проблеми й бажання населення вживати екологічно чисту і повноцінну продукцію буде розвиватися й надалі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
771
2743
7907
20240
54505
56951
1738775

Прогноз
3384

11.30%
7.08%
13.90%
0.57%
0.34%
66.82%
Online (15 minutes ago):34
34 guests
no members

Ваш IP:40.77.167.77