Альтернатива пестицидам є

Останні новини

  • 15 днів — 15 пожеж!
    Останнім часом на території Козельщинського району почастішали випадки пожеж. Цьому сприяв довготривалий період засухи та високий температурний рівень повітря.  Лише за останні 15 днів на території району виникло 15 надзвичайних подій, основна частина яких сталася через необережне поводження з вогнем  під час спалювання сміття та підпали сухої трави на відкритих місцевостях.
  • Частина козельщан врятована від потопів
    Не так давно на адресу Козельщинської громадської приймальні Радикальної Партії Олега Ляшка звернувся мешканець вулиці Залізничної у Козельщині Володимир Охріменко. Чоловік прийшов зі своєю бідою: щороку під час повені  вода повністю заливає двори, погреби, будинки. На городах вода не сходить до початку червня.
  • ЦІНИ РОСТУТЬ, ТОЖ ВАРТО ЗАТЯГНУТИ ПАСКИ. НА ДОРОЗІ ТАКОЖ ДОВЕДЕТЬСЯ ПОТІСНИТИСЯ
    З 1 вересня 2018 «HOMENET» ще на 20 гривень піднімає  тарифні плани Про це повідомляє на своєму офіційному сайті провайдер. Отож із 01.09.2018 щомісячна вартість пакетів зі швидкістю 100 Мбіт/с для населених пунктів нашого району складатиме 190 гривень у місяць.Нагадаємо, тарифний план вартістю 170 гривень діяв із 1 березня 2018 року. До цього абонентська плата становила 150 гривень на місяць.

Альтернатива пестицидам є

Сучасне ведення сільськогосподарської практики невід’ємно пов’язане із використанням хімічних засобів захисту рослин. Застосування пестицидів є однією зі складових сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Адже потенційні щорічні втрати врожаю від шкідників, хвороб та бу’рянів перевищують 30%, тому аграрна галузь не може повністю обійтися без використання пестицидів. Однак, захищаючи врожаї, слід думати і про наслідки.

Пестициди є дуже стійкими токсичними речовинами. Вони мають здатність до накопичування у навколишньому середовищі та міграції, яку вже не можна контролювати. Застосування хімічних засобів захисту рослин призводить до пригнічення біологічної активності ґрунтів і перешкоджає природному відновленню родючості, викликає втрату харчових цінностей та смакових якостей сільськогосподарської продукції, знижує урожайність багатьох сільськогосподарських культур через загибель комах-запилювачів.
Потрапляючи в організм людини, пестициди накопичуються у великих кількостях, що призводить до погіршення стану здоров’я та розвитку багатьох важких хвороб.
Але альтернатива є — це впровадження органічної системи землеробства із застосуванням біологічного методу захисту рослин, що сприяє виробництву продукції рослинництва вищої і поліпшеної екологічної якості на основі відмови від хімічних пестицидів та агрохімікатів. З кожним роком зростає інтерес до розробок у галузі біологічного методу — використання корисних комах, кліщів, мікробіопрепаратів. Біологічний метод захисту рослин дуже ефективний, дешевий і безпечний. Його головна перевага, на відміну від застосування пестицидів, у тому, що він не знищує корисних комах і тварин та не порушує рівновагу в природі. Ось чому застосування біологічних методів захисту рослин від шкідників останнім часом набуває все більшого поширення.
У нашому районі товаровиробники сільськогосподарської продукції застосовують біологічні препарати (інокулянти) при вирощуванні сої, випускають трихограму на посівах кукурудзи, а приватно-сільськогосподарське підприємство «АФ «Україна- Говтва» вирощує сільськогосподарську продукцію без застосування пестицидів та мінеральних добрив. Така органічна, екологічно чиста продукція користується попитом у країнах ЄС і може бути продуктом комерційної діяльності для сільськогосподарських підприємств усіх форм власності.
Виходячи з цього, є всі підстави вважати, що обсяги застосування біологічних препаратів будуть збільшуватися, а цей напрям у землеробстві через чисельні й різноманітні екологічні проблеми й бажання населення вживати екологічно чисту і повноцінну продукцію буде розвиватися й надалі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1473
2303
11507
13131
43647
58260
1604585

Прогноз
2496

12.03%
6.07%
14.37%
0.50%
0.36%
66.66%
Online (15 minutes ago):14
14 guests
no members

Ваш IP:130.180.209.161