Альтернатива пестицидам є

Останні новини

  • МЕДИЧНА РЕФОРМА: ВІД СЕЛА ДО СЕЛА, ВІД ПАЦІЄНТА ДО ЛІКАРЯ…
    Сушківська амбулаторія залишилася без власного сімейного лікаря. А ще кілька років тому місцева громада раділа: їм удалося за підтримки районної влади, фінансування тоді ще Пригарівської сільської ради, а також  завдяки ентузіазму та коштам місцевих фермерів, населення перетворити Сушківський ФАП на комфортну амбулаторію, забезпечити її кадрами, перш за все — молодим сімейним лікарем; купити автомобіль…
  • Найзатребуваніший сервісів Міністерства юстиції України
    Одним із найпопулярніших і найзатребуваніших сервісів Міністерства юстиції України насьогодні є видача свідоцтв про народження дітей безпосередньо у пологовому будинку.
  • ДЕ НА ПОЛТАВЩИНІ НАЙБІЛЬШЕ ХВОРІЮТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ
    Протягом минулого тижня (станом на 28 січня) на Полтавщині продовжується сезонний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції.

Альтернатива пестицидам є

Сучасне ведення сільськогосподарської практики невід’ємно пов’язане із використанням хімічних засобів захисту рослин. Застосування пестицидів є однією зі складових сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Адже потенційні щорічні втрати врожаю від шкідників, хвороб та бу’рянів перевищують 30%, тому аграрна галузь не може повністю обійтися без використання пестицидів. Однак, захищаючи врожаї, слід думати і про наслідки.

Пестициди є дуже стійкими токсичними речовинами. Вони мають здатність до накопичування у навколишньому середовищі та міграції, яку вже не можна контролювати. Застосування хімічних засобів захисту рослин призводить до пригнічення біологічної активності ґрунтів і перешкоджає природному відновленню родючості, викликає втрату харчових цінностей та смакових якостей сільськогосподарської продукції, знижує урожайність багатьох сільськогосподарських культур через загибель комах-запилювачів.
Потрапляючи в організм людини, пестициди накопичуються у великих кількостях, що призводить до погіршення стану здоров’я та розвитку багатьох важких хвороб.
Але альтернатива є — це впровадження органічної системи землеробства із застосуванням біологічного методу захисту рослин, що сприяє виробництву продукції рослинництва вищої і поліпшеної екологічної якості на основі відмови від хімічних пестицидів та агрохімікатів. З кожним роком зростає інтерес до розробок у галузі біологічного методу — використання корисних комах, кліщів, мікробіопрепаратів. Біологічний метод захисту рослин дуже ефективний, дешевий і безпечний. Його головна перевага, на відміну від застосування пестицидів, у тому, що він не знищує корисних комах і тварин та не порушує рівновагу в природі. Ось чому застосування біологічних методів захисту рослин від шкідників останнім часом набуває все більшого поширення.
У нашому районі товаровиробники сільськогосподарської продукції застосовують біологічні препарати (інокулянти) при вирощуванні сої, випускають трихограму на посівах кукурудзи, а приватно-сільськогосподарське підприємство «АФ «Україна- Говтва» вирощує сільськогосподарську продукцію без застосування пестицидів та мінеральних добрив. Така органічна, екологічно чиста продукція користується попитом у країнах ЄС і може бути продуктом комерційної діяльності для сільськогосподарських підприємств усіх форм власності.
Виходячи з цього, є всі підстави вважати, що обсяги застосування біологічних препаратів будуть збільшуватися, а цей напрям у землеробстві через чисельні й різноманітні екологічні проблеми й бажання населення вживати екологічно чисту і повноцінну продукцію буде розвиватися й надалі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
1112
2177
10806
16987
46260
57730
1927714

Прогноз
1656

10.48%
8.47%
13.32%
0.61%
0.32%
66.80%
Online (15 minutes ago):26
26 guests
no members

Ваш IP:3.84.243.246