Альтернатива пестицидам є

Останні новини

  • ШАНОВНІ НАШІ ПЕРЕДПЛАТНИКИ!
    Дуже шкода, що через кібератаки, які «накрили» усі відділення «Укрпошти», поштарі не змогли вчасно звести тиражі та списки передплатників. У зв’язку з цим багато хто з вас, особливо ті, що передплатили газету на друге півріччя, не отримали котрийсь із попередніх номерів.
  • Краще один раз побачити й почути, ніж десять разів — прочитати
    На початку травня Козельщинська дитяча музична школа звітувала про свою роботу протягом навчального року у традиційний спосіб — представила на розсуд глядачів концертну програму, підготовлену учнями й викладачами школи.
  • У НАС — КОНКУРС
    Любі наші читачі,  автори та дописувачі! Ви вважаєте, що один випадок повністю змінив ваше життя? Ваша історія є повчальною? Романтичною? Жалісливою? А може, курйозною чи смішною? — Розкажіть її нам, а ми розкажемо нашим читачам у рубриках «Історія з життя» і «Курйози».

Альтернатива пестицидам є

Сучасне ведення сільськогосподарської практики невід’ємно пов’язане із використанням хімічних засобів захисту рослин. Застосування пестицидів є однією зі складових сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Адже потенційні щорічні втрати врожаю від шкідників, хвороб та бу’рянів перевищують 30%, тому аграрна галузь не може повністю обійтися без використання пестицидів. Однак, захищаючи врожаї, слід думати і про наслідки.

Пестициди є дуже стійкими токсичними речовинами. Вони мають здатність до накопичування у навколишньому середовищі та міграції, яку вже не можна контролювати. Застосування хімічних засобів захисту рослин призводить до пригнічення біологічної активності ґрунтів і перешкоджає природному відновленню родючості, викликає втрату харчових цінностей та смакових якостей сільськогосподарської продукції, знижує урожайність багатьох сільськогосподарських культур через загибель комах-запилювачів.
Потрапляючи в організм людини, пестициди накопичуються у великих кількостях, що призводить до погіршення стану здоров’я та розвитку багатьох важких хвороб.
Але альтернатива є — це впровадження органічної системи землеробства із застосуванням біологічного методу захисту рослин, що сприяє виробництву продукції рослинництва вищої і поліпшеної екологічної якості на основі відмови від хімічних пестицидів та агрохімікатів. З кожним роком зростає інтерес до розробок у галузі біологічного методу — використання корисних комах, кліщів, мікробіопрепаратів. Біологічний метод захисту рослин дуже ефективний, дешевий і безпечний. Його головна перевага, на відміну від застосування пестицидів, у тому, що він не знищує корисних комах і тварин та не порушує рівновагу в природі. Ось чому застосування біологічних методів захисту рослин від шкідників останнім часом набуває все більшого поширення.
У нашому районі товаровиробники сільськогосподарської продукції застосовують біологічні препарати (інокулянти) при вирощуванні сої, випускають трихограму на посівах кукурудзи, а приватно-сільськогосподарське підприємство «АФ «Україна- Говтва» вирощує сільськогосподарську продукцію без застосування пестицидів та мінеральних добрив. Така органічна, екологічно чиста продукція користується попитом у країнах ЄС і може бути продуктом комерційної діяльності для сільськогосподарських підприємств усіх форм власності.
Виходячи з цього, є всі підстави вважати, що обсяги застосування біологічних препаратів будуть збільшуватися, а цей напрям у землеробстві через чисельні й різноманітні екологічні проблеми й бажання населення вживати екологічно чисту і повноцінну продукцію буде розвиватися й надалі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
76
2035
2904
12935
34754
47964
1153044

Прогноз
2016

10.94%
6.35%
16.38%
0.60%
0.48%
65.25%
Online (15 minutes ago):64
64 guests
no members

Ваш IP:54.80.217.80