Якою повинна бути молочна корова?

Останні новини

  • ЛІТО У РОЗПАЛІ. У ПРЯМОМУ СЕНСІ
    5 червня о 22 год. 15 хв. на приватній земельній ділянці в селі Новоселівці Бреусівської сільської ради виникла пожежа, вогнем знищено тюк цьогорічного лугового сіна масою близько 300 кг.
  • ШАР-ГОРА: ВТРИМАТИ МАРКУ
    Минулої суботи на Шар-горі у Приліпці традиційно пройшло обласне свято «Козацької слави цілюще джерело», що знову зібрало сотні гостей і дало привід ділитися враженнями протягом не одного дня. Як і в минулі роки, повсюди кипіла жвава торгівля, звучала народна пісня. Почесні гості свята на чолі з легендарним «Яковом Остряницею» пройшли колоною і поклали квіти до пам’ятного знаку на честь древньої  Говтви та її славних козаків.  Після офіційних привітань перед глядачами виступали артисти Полтавської обласної філармонії та фольклорні колективи. «Цвяхом програми» стала історична реконструкція бою, підготовлена сучасним козацтвом. Навколо було барвисто від вишиванок, рушників, сувенірів, картин; гамірно від звуків різноманітної музики,...
  • СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ДАЄ НОВІ РЕЗУЛЬТАТИ
    Нещодавно комунальне господарство Козельщинської об’єднаної територіальної громади поповнилося новою технікою — трактором «Беларус» вартістю понад півмільйона гривень.

Якою повинна бути молочна корова?

молочна короаМолочні корови характеризуються деякими ознаками, за якими можна отримати певне уявлення про розвиток їхньої молочної продуктивності.

молочна короаУ молочних корів добре розвинуті середня і задня частини тулуба завдяки великому об’єму органів травлення і вим’я. Збоку тварини нагадують трикутник, що поступово розширюється від голови до задньої частини тіла. Холка, спина і крижі утворюють пряму лінію. Гостра холка і провисла спина свідчать про слабкість мускулатури або незадовільний її розвиток. Це явище спостерігається у старих або в ослаблених захворюванням тварин. Однак для корів молодих і середнього віку, вирощених в умовах задовільної годівлі, це дуже серйозна вада.
Суглоби і кістки у молочних корів чітко виступають, у зв’язку з чим тварини мають вуглуватий вигляд. Пояснюється це тим, що у високопродуктивних корів тонка і ніжна шкіра, під якою розміщується помірний жировий прошарок. На шиї шкіра зібрана в численні складки. Зверху вона вкрита коротким, ніжним і блискучим волосом.
Важливе значення мають розвиток і стан кінцівок у корів. Ноги повинні бути міцними, широко поставленими. Небажані зближеність у суглобах або надмірна віддаленість ніг одна від одної. Неправильна постава ніг — ознака слабкості кінцівок. Це відбивається на продуктивності тварин, оскільки вони стають малорухливими, більше лежать, навіть знаходячись на пасовищах.
Величина черева свідчить про ступінь розвитку травної системи у тварини. Чим більше черево, тим більше корму може з’їсти корова, тож її організм буде забезпечений поживними речовинами для утворення молока.
Особливу увагу слід звертати на вим’я. У доброї молочної корови воно велике, широке, виступає уперед живота. Розмір його вказує на ступінь розвитку в ньому залозистої тканини, у якій відбувається процес утворення молока. Велике залозисте вим’я після доїння зменшується в об’ємі, внаслідок чого на ньому з’являється багато складок. Найбільша складка, так званий запас вим’я, утворюється на його задній частині. Розмір цієї складки і здатність шкіри на ній добре відтягуватися є важливою ознакою високої молочності корови. Про хороший розвиток вимені свідчить також наявність на ньому численних кровоносних судин, що вказує на високу забезпеченість молочної залози кров’ю і, отже, відповідними поживними речовинами. У місці входу вен всередину черева є западина (молочний колодязь), яка повинна бути широкою і глибокою. Шкіра на вим’ї покрита рідким і коротким волосом.
Вим’я, яке після доїння не зменшується, покрите довгим і грубим волосом, на прощупування м’яке, називають жировим. Воно не здатне виробляти велику кількість молока, оскільки у ньому переважає не залозиста, а жирова тканина.
На продуктивність впливає також вік тварин. Найвищу продуктивність мають корови приблизно від третього до сьомого отелення. Вік можна визначити за записами. Якщо їх немає, тоді його встановлюють на підставі змін у рогах і зубах. Треба відзначити, що огляд тварин дає можливість одержати перше орієнтовне уявлення про її вік. Про це свідчать зовнішній вигляд, стан здоров’я, темперамент, розміри і форма тіла.
Зачатки рогів у вигляді горбиків у тварин з’являються уже в місячному віці. В подальшому, до 20 місяців, роги ростуть зі швидкістю приблизно 1 см за кожний місяць життя. У корів вік можна визначити за кількістю кілець на рогах, добавляючи до одержаного числа вік першого отелення, який звичайно становить 2-2,5 року.
Точніше вік тварин встановлюють за зміною зубів, в основному, різців. Середню пару різців називають зачепами, — зуби з лівого і правого боку від них — середніми, внутрішніми, наступні за ними — середніми зовнішніми і четверту пару — окрайками.ікоі зміни 300x182
До півторарічного віку всі різці у великої рогатої худоби молочні. Вони невеликих розмірів, з ясно вираженою шийкою біля основи і білизною. До зміни на постійні поверхня їхня дуже стирається, а самі зуби стають рідкими. У віці 1,5-2 роки змінюються на постійні зачепи, у 2,5-3 — середні внутрішні, 3 — 3,5 року — середні зовнішні і в 3,5-4 роки — окрайки. Постійні зуби більші, ширші, мають лопатоподібний вигляд. До шести років вони вирівнюються і являють собою правильне півколо. До шести-семи років стирається поверхня зачепів, восьми — середніх внутрішніх, дев’яти — середніх зовнішніх, до десяти років — окрайків. Поверхня зубів змінює форму на овал. З восьми років на зачепах з’являється форма квадрата. Це явище характерне для середніх внутрішніх зубів у дев’ять років, середніх зовнішніх — десять, для окрайків — вісім років. У цей же час постійні зуби починають рідшати. У віці 12-15 років зубна поверхня поступово набуває обернено овальної форми. Подальше утримання корів у більшості випадків стає недоцільним.
Ну, і звісно ж, для визначення можливої молочності корови велике значення має знання продуктивності матерів, сестер та інших родичів. Це дасть можливість з’ясувати, наскільки стійка ознака молочності у споріднених тварин, і з більшою упевненістю судити про продуктивність самої корови. Якщо вона доїться, дуже важливо врахувати її надій, оскільки майбутня молочність великою мірою залежить від її попередньої продуктивності.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Реклама

ЛОГОТИПчик

Статистика

Сьогодні
Вчора
За тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий
За всі дні
187
2853
5601
36418
84598
95067
1418130

Прогноз
3120

12.48%
5.96%
14.83%
0.52%
0.40%
65.81%
Online (15 minutes ago):31
one guest
no members

Ваш IP:54.159.91.117